PŘEBOR PRAHY DRUŽSTEV MLÁDEŽE 2014 / 2015

V průběhu měsíce ledna 2015 se uskutečnily závěrečné turnaje Přeboru Prahy družstev mládeže ve všech věkových kategoriích. Naše družstva se neztratila a vybojovala tři medailová umístění.

V termínu 10.-11.ledna 2015 jsme pořádali v domácím prostředí ZŠ Rakovského závěrečné turnaje kategorií mladšího a staršího žactva. V sobotu 10.ledna se konali soutěže mladšího žactva. V 1.třídě jsme vstupovali do turnaje z pozice vedoucího družstva soutěže. Naše A družstvo ve složení Adam Pašek, Verča Šimůnková a Táda Buček tentokrát nezvládlo zejména utkání proti A družstvu SK DDM Kotlářka, ve kterém prohráli celkem jednoznačně 0:3. Našemu družstvu chyběly na rozdíl od úvodního turnaje větší bojovnost a týmový duch. Porážka v závěrečném utkání s Lokomotivou Vršovice již nic neřešila a A družstvo tak obsadilo konečné 2.místo.

Naše družstva startovala i v ostatních soutěžích. Ve 2.třídě startovalo naše B družstvo (Kačka Lorencová, Míša Pfleger a Adam Gräf), které po těsné porážce se Stadionem Žižkov obsadilo celkové 3.místo. Ve 3.třídě nás zastupovalo C družstvo v sestavě Lukáš Sedláček, Milan Mašek a Terka Urbanová a obsadilo konečné 5.místo. Své zastoupení jsme měli i ve 4.třídě, kde naše D družstvo Gabka Bučková, Lukáš Brada a Vašek Nádvorník obsadilo po velmi pěkném bojovném výkonu 3.místo

V neděli 11.ledna pokračovaly soutěže staršího žactva. Neděle byla pro naše družstva úspěšnější, kdy naši zástupci nepoznali hořkost porážky. V 1.třídě starších žáků naše A družstvo v sestavě Jáchym Šebl, Jonáš Kulveit a Adam Pašek po bojovném výkonu uhájilo celkové 2.místo, když v průběhu turnaje dokázali zvrátit nepříznivý vývoj utkání s SK DDM Kotlářka a v závěrečném prestižním utkání porazili i přebornické družstvo Sportovního Jižního Města. V kategorii starších žákyň naše holky potvrdily úlohu favoritek a v sestavě Verča Šimůnková, Kačka Lorencová (náhradnice Terka Urbanová) vybojovaly 1.místo a staly se tak Přebornicemi Prahy a vybojovaly si tak právo účasti na Mistrovství ČR družstev staršího žactva. Ve 2.třídě starších žáků navázalo naše B družstvo (Petr Vaněk, Táda Bučeka a Míša Vodička) na výsledky svých kolegů a bez jediné porážky obsadilo 1.místo.

V pátek 30.ledna vyvrcholily Přebory Prahy družstev závěrečným turnajem dorostenců a dorostenek v nové herně TTC Elizza Praha. S ohledem na velkou nemocnost jsme měli zastoupení pouze v 1.třídě dorostenců, kde startovala dvě naše družstva. A družstvo (Honza Škarban, Domča Pašek a Ondra Šimůnek) se sice muselo obejít bez nemocného Dominika, ale i ve dvou dokázali po vítězstvích nad B družstvem a nad SK DDM Kotlářka C uhájit konečné 4.místo (škoda výborně rozehraného utkání se Sportovním Jižním Městem B v 1.turnaji, kdy kluci vedli 2:0). Naše B družstvo ve složení Míša Zeidler, Ozzy Novák, Jáchym Šebl a Jonáš Kulveit neudrželo 5.místo po prvním turnaji a po těsné porážce 2:3 s SK DDM Kotlářka C skončilo na 6.místě.

Všem našim družstvům děkuji za úspěšnou reprezentaci slavojáckých barev!