ÚSPĚŠNÉ VYSTOUPENÍ NAŠÍ MLÁDEŽE NA BTM ČR VE VLAŠIMI A V NERATOVICÍCH

Uplynulý  víkend se uskutečnily závěrečné Bodovací turnaje mládeže ČR v sezóně 2011/2012, a to ve Vlašimi a v Neratovicích. Naši zástupci se v početné konkurenci z celé ČR neztratili.

V sobotu 17.3.2012 se ve Vlašimi konal turnaj mladšího žactva. Naše slavojácké barvy úspěšně reprezentovali Ondra Šimůnek, Jáchym Šebl a Máťa Sládek. Nejlépe se dařilo Ondrovi, který po pětisetové bitvě s Gabrielem z České Lípy postoupil do 2.stupně. I ve skupině se Ondra neztratil, nejprve prohrál s Petrem Maratem ze SJM 7:11 v pátém setu a tento výsledek zopakoval i proti prvnímu nasazenému hráči turnaje Vašíčkovi z MSK Břeclav. V závěrečném zápase v boji proti Dufkovi z KST Zlín Ondra vítězstvím 3:1 potvrdil výborné 3.místo ve skupině. Jáchym sice postoupil v kvalifikaci do bojů o postup, ale tam již nestačil na Plháka z KST Zlín. V soutěži útěchy Jáchym po boji prohrál s Havlíčkem z Nezvěstic 9 v pátém setu. Máťa též zvítězil ve svém úvodním zápase v kvalifikaci, ale v dalším kole byl nad jeho síly Onderka z Opavy, který se nakonec probojoval až mezi nejlepších 16. V útěše též zvítězil v prvním zápase, ale ve druhém kole již nepřešel přes Honzu Špačka z Kotlářky. Ve čtyřhře Ondra s Jáchymem po vítězství v úvodním kole prohráli s dvojicí Lapčík, Březovský (Zlín/Litoměřice). Pěkného výsledku dosáhl ve čtyřhře Máťa, který spolu s Danem Železným z Loko. Vršovice postoupil až do osmifinále, kde po výsledku 2:3 podlehli páru Fausek, Marat ze SJM.

V sobotu se též konal turnaj dorostu v Neratovicích a i zde jsme měli své zastoupení, Denču Hoskovou, Naty Vlčkovou, Klárku Diblíkovou a Davida Zahrádku. Denča byla nasazená do skupiny a v té prohrála pouze se svou spoluhráčkou z Litoměřic Martinou Štikovou 1:3. Ve čtvrtfinále bohužel nestačila na pozdější vítězku Hanu Jakubcovou z Voděrad, když prohrála 10:12 v pátém setu. Klárka tentokrát nepřešla přes hradecký dvojblok, když v kvalifikaci prohrála s Bárou Kapounovou 1:3, ve čtvrtém setu 10:12. V útěše sice postoupila do druhého kola, ale tam si „vylámala své vroubky“ na trávě další hradecké hráčky Drábkové po výsledku 2:3. Naty měla v kvalifikaci první kolo volné a ve druhém nestačila na Špačkovou z Litoměřic. V soutěži útěchy po vítězství nad Havlíčkovou z Brna prohrála se Starou z Vlašimi. David v kvalifikační skupině obsadil třetí nepostupové místo a v soutěži útěchy, kdy si nejprve zopakoval vítězný zápas proti Joskovi z Chrudimi, již nestačil na Chládka ze Sokola Hradec Králové. Největšího úspěchu jsme se tak dočkali až ve čtyřhře dorostenek, kdy Denča s Martinou Štikovou postoupily až do finále a po porážce 11:13 v pátém setu obsadily krásné 2.místo, za což jim blahopřejeme. Ostatním našim párům se již tak nedařilo, Klárka s Verčou Luňovou prohrály již v prvním kole, Naty s Aničkou Medalovou ve druhém kole nestačily na Kmeťovou s Novotnou z SKST Hodonín a David s Kubou Šenkem neprošli též úvodním kolem.

V neděli 18.3.2012 se ve Vlašimi pokračovalo kategoriemi staršího žactva s naší početnou účastí, Klárka Diblíková, Míša Zeidler, Ondra Šimůnek, Jáchym Šebl a Máťa Sládek. Největší naděje jsme vkládali do Klárky. Ta musela nejprve překonat těžkou překážku v prvním kole kvalifikace domácí vlašimskou Sáru Beranovou. Soupeřka hrála velmi dobře a vytvořila si již vedení 0:2 na sety, ve čtvrtém setu za stavu 1:2 na sety a 8:10 měla i dva mečboly, ale Klárka dokázala srovnat. V pátém setu začala lépe Klárka, vedla již 7:3 a vypadalo to na již jasný výsledek, ale opak byl pravdou. Klárce se nepodařily dva míčky, znervózněla, spěchala a ze zápasu bylo opět drama, naštěstí pro nás se šťastným koncem, když za stavu 10:9 v pátém setu zkazila soupeřka smeč. Klárka tak postoupila do dalších bojů, kde po vítězství nad Kasnerovou ze Slaného postoupila do 2.stupně. Tam sice tentokrát nestačila na  druhou nasazenou Novotnou z Hodonína, ale po dalším dramatickém vítězství nad Blechovou z Dubňan 11:8 v pátém setu si uchovala naději na postup. V rozhodujícím utkání bohužel prohrála se Šubíkovou z MSK Břeclav 1:3, když prohrála ve třech koncovkách 9:11. Přestože je třeba 4.místo ve skupině (13. – 16.) považovat za pěkný výsledek. Hrdinou dne se však mohl stát Míša, který po vítězství v prvním kole kvalifikace nad havířovským Kupcem 3:1 v zápase o postup do skupiny vedl nad Koubkem ze Sokola Hradec Králové již 2:0 na sety. Bohužel trochu polevil, soupeř dorovnal a v pátém setu vedl již 3:8. Míša se však nevzdal, zabojoval a otočil vývoj setu a po 7 vítězných míčích měl za stavu 10:8 dva mečboly. Bohužel Míša uspěchal dva příjmy a po dalších dvou soupeřových vítězných míčích prohrál 10:12. V útěše se situace opakovala, s Endalem z Havířova opět vedl 2:0 na sety a prohrál 2:3. Hvězdou mezi našimi chlapci se tak opět stal Ondra. V kvalifikaci zvítězil nejprve nad Křečkem z Kolína 3:2. Ve druhém kole sice prohrál s Bubnem ze Sudslavy 0:3, ale Ondra si vše vynahradil v soutěži útěchy po třech pětisetových vítězstvích postoupil do čtvrtfinále útěchy, kde prohrál až s Kršiakem z Kostelce nad Orlicí 1:3, 10:12 ve čtvrtém setu. Cenné bylo zejména vítězství „v souboji Šimůnků“ s Danem hájícím v současné době barvy SJM, kdy Ondra zvítězil 14:12 v rozhodujícím setu. Pro Jáchyma s Máťou byla tato kategorie spíše na zkušenou, Jáchym zvítězil v prvním kole kvalifikace nad Burgrem z Kladna, ale dáli již nestačil na Toufara z MS Brno, Máťa prohrál v kvalifikaci s finalistou mladšího žactva Kortusem z Českých Budějovic. V útěše byla pro oba konečná již v prvním kole, kdy Jáchym prohrál 1:3 s Žiačikem z Liběchova a Máťa 0:3 s Plhákem ze Zlína. Ve čtyřhrách se nám tentokrát nedařilo, když Ondra s Míšou ve druhém kole nepřešli přes Horta (vnuka našeho bývalého slavojáckého trenéra) s Fischerem (Hradec Králové/MS Brno). Klárka s Verčou Luňovou po bronzových medailích z Jaroměře měly určitě opět vyšší ambice, ale tentokrát nestačily ve druhém kole na pozdější stříbrné Kozákovou s Čechovou (Lhoty u Potštejna/Frýdlant).

V Neratovicích se hrály kategorie nejmladšího žactva a juniorů a juniorek do 21 let. V nejmladších žácích nás reprezentovali Jonáš Kulveit a Martin Staněk. Jonáš měl tentokrát opravdu smůlu na los, když v kvalifikační skupině prohrál pouze s pozdějším vítězem Siwiecem z Karviné a pozdějším bronzovým Skopalem z Olomouce. Martin též ve skupině jednou vyhrál, ale na postup to též nestačilo. V útěše oba zvítězili v prvním kole, ale dále již na své soupeře nestačili, Jonáš prohrál 2:3 se Štarmanem z Loučovic a Martin 0:3 s Kramešem z Vršovic. Ve čtyřhře prohráli již v prvním kole s bronzovými Onderkou a Dzidou z Opavy. Mezi juniory a juniorkami do 21 let jsme i my měli své zastoupení, a to Naty Vlčkovou a Filipa Klimoviče. Naty mezi 6 juniorkami po vítězství nad Tranovou z Loučovic 3:0 obsadila 5.místo. Filip sice nepostoupil z kvalifikační skupiny, ale po dvou vítězstvích v soutěži útěchy prohrál až ve finále se „starým známým“ Petrem Skřivánkem z El Niňa 0:3. Ve čtyřhrách se našim juniorům nedařilo a prohráli v úvodních kolech.

Celkově považuji naše vystoupení na BTM ČR ve Vlašimi a v Neratovicích za úspěšné a všem našim hráčům a hráčkám chci poděkovat za předvedené výkony.