ÚSPĚŠNÉ VYSTOUPENÍ NAŠÍ VÝPRAVY NA TURNAJI V LINCI - VAŠEK NÁDVORNÍK NA 3. MÍSTĚ V TURNAJI CHALLENGE STARŠÍCH ŽÁKŮ

Ve dnech 20. - 24. května 2021 se v rakouském Linci uskutečnil 20. ročník mezinárodního turnaje mládeže Austrian Raiffeisen Youth Championships. Šlo o první podobnou akci, která se uskutečnila po dlouhé covidové přestávce, a proto byla spojena s mnoha administrativními a organizačními komplikacemi. Turnaje se zúčastnila i pětičlenná výprava slavojáckých barev ve složení Michal Pfleger, Honza Slavíček, Vašek Nádvorník, Adélka Mikešová a Eliška Slavíčková pod dohledem vedoucího výpravy pana Jana Slavíčka. Naši hráči a hráčky se na turnaji určitě neztratili. Nejlepšího výsledku dosáhl Vašek Nádvorník, který obsadil v turnaji Challenge 3.místo ve dvouhře starších žáků.

Výprava v LinciVašek Nádvorník 3.místo v Linci

V soutěžích družstev startovali Michal Pfleger s Honzou Sůavíčkem v kategorii U19 a v základní skupině skončili na 3.místě. V dalším průběhu v tzv. Challenge turnaji ve skupinové části sice skončili na 4.místě ve skupině, ale pouze díky horšímu poměru setů v utkání s Union Pettenbach/Spielgemeinschaft Sportklub Flötzersteig Wien, které skončilo 2:2 a 6:7 na sety. Ve skupině o 13. - 16.místo kluci porazili Automation Cottbus/Thüringer Tischtennis-Verband TTV 3:1 a v závěrečném utkání remizovali s Dreisamteam 2:2 a opět díky horšímu poměru setů 8:9 obsadili konečné 15.místo.

- Dreisamteam (GER) 2:2

V kategorii družstev starších žáků (U15) startoval Vašek Nádvorník spolu s Martinem Záleským z DTJ Hradec Králové. Kluci vyhráli svoji základní skupinu, když remizovali s NÖTTV / Bayerischer TTV a porazili Thüringer TTV 1 3:1 a postoupili tak do Championships turnaje. V další skupině skončili na 3.místě, a tak dohrávali o 9. - 12.místo. V této fázi nakonec pouze remizovali s Berlin GS 2:2 a nakonec obsadili 12.místo.

- Spielgemeinschaft Sportklub Flötzersteig Wien 2 (AUT) 1:3

V soutěžích mladších žákyň (U13) startovaly Adélka Mikešová s Eliškou Slavíčkovou a po vítězství nad SK Dobré / KST ZŠ Vyšší Brod 3:1, kdy Adélka porazila 5. hráčku žebříčku ČR Elišku Čermákovou a po remíze s Füchse Berlin/Automations Cottbus 2:2 postoupily do Championships turnaje. Zde sehrály několik utkání proti reprezentačním družstvům ČR, a to včetně proti naší Hance Kodetové a po remíze s týmem Mini Oberstdorf TTV / OÖTTV 2:2 obsadily díky lepšímu poměru setů konečné 9. místo.

- Mini Oberstdorf / OÖTTV (GER/AUT) 2:2

Ve dvouhrách kategorie U19 nás reprezentovali Michal Pfleger a Honza Slavíček. Michal Pfleger obsadil ve skupině 3. místo, v turnaji Challenge postoupil do osmifinále, kde prohrál s Y. Sprengelem z BTTV 4:11 v pátém setu. Honza Slavíček sehrál svůj nejlepší zápas proti G.Margaritisovi (NÖTTV), kdy vedl 2:1 na sety a nakonec prohrál 7:11 v pátém setu.

Pfleger Michal

- N. Reindl (GSI) 0:3 (-7,-10,-12)

- T. Colle (FLTT) 0:3 (-1,-6,-8)

- F. Kobler (PET) 3:0 (6,7,10)

- Y. Sprengler (BTTV) 2:3 (-7,-7,9,7,-4)

Slavíček Jan

- G. Margaritis (NÖTTV) 2:3 (-8,9,10,-7,-7)

- M. Stefanidis (ROL) 0:3 (-5,-8,-3)

- L. Stephany (FLTT) 0:3 (-5,-4,-4)

- J. Wolf (BER) 0:3 (-2,-7,-4)

- S. Lucanin (SFW) 0:3 (-4,-12,-5)

V kategorii U15 startoval Vašek Nádvorník. Vašek již v úvodním zápase hrál o postup a bohužel prohrál s P.Dobretsbergerem (SFW) 2:3, 11:13 v pátém setu, když nevyužil vedení 2:0 na sety. V turnaji Challenge Vašek porazil ve čtvrtfinále J.Schäfera (BTTV) 13:11 v pátém setu. V semifinále pak prohrál po boji s T.Berbigem (TTVN) 2:3, 11:13 v pátém setu a obsadil tak velmi pěkné 3.místo.

Nádvorník Václav

-  P. Dobretsberger (SFW) 2:3 (8,11, -7, -9, -11)

-  N. Siebenhaar (TTVN) 3:2 (-6,-8,4,6,4)

-  L. Kraus (BTTV) 0:3 (-5,-0,-7)

-  F. Schnitter (TTVN) 3:0 (2, 3, 2)

-  J. Schäfer (BTTV) 3:2 (9,-4,-8,6,11)

-  T. Berbig (TTVN) 2:3 (-7,7,-10,11,-9)

V kategorii U13 startovaly  Adélka Mikešová a Eliška Slavíčková. Adélka Mikešová postoupila ze skupiny do turnaje Championship, když porazila osmou hráčku německého žebříčku A. Judge (TTVN) 3:1. V hlavní soutěži Adélka bohužel narazila hned v prvním kole na budoucí vítězku, devátou hráčku německého žebříčku L. Milos (TTVN), se kterou prohrála 0:3. Po porážce s F. El Haj Ibrahim (HER) 0:3 obsadila 13. - 16. místo. Eliška Slavíčková sice prohrála jak v základní skupině, tak v turnaji Challenge. Vše si vynahradila v soutěži útěchy, kdy v semifinále porazila N. Ciborovou (Sokol HK) 11:8 v pátém setu a ve finále porazila pátou hráčku žebříčku ČR E. Čermákovou (SK Dobré) 3:2, 11:8 v pátém setu.