17. - 18. KOLO LIGOVÝCH SOUTĚŽÍ

1. LIGA ŽEN SK. A

TJ Slavoj Praha A - SVS Hradec Králové B 4 : 6

Kaba Radka 2, Diblíková Klára 1, Stránská Anna 1

Soupeřky sice nastoupily v sestavě s nejmladší žákyní Anežkou Truněčkovou, ale i tak šlo o vyrovnané utkání. Bohužel se tentokrát nedařilo Aničce Stránské, která nejprve prohrála s Anetou Sedloňovou 10:12 v pátém setu a následně 3:11 v pátém setu s Terezou Jiráskovou, se kterou zvítězila v předchozích dvou utkáních. Celkově to stačilo pouze na porážku 4:6.

TJ Slavoj Praha A - Slovan KST Bohnice A 9 : 1

Kaba Radka 2, Diblíková Klára 2, Stránská Anna 2

Soupeřky tentokrát dorazily pouze ve dvou hráčkách, a tak jediný bod získaly ve čtyřhře. Klárka Diblíková vybojovala své premérové vítězství nad Petrou Hagino, kdy zvítězila 11:7 v pátém setu.

2. LIGA ŽEN SK. B

TJ Slavoj Praha B - SKST Děčín A 4 : 6

Šimůnková Veronika 2, Prášilová Andrea 1, Jungwirthová Andrea 1

Družstvo Děčína na nás nastoupilo opět v nejsilnější sestavě (v dosavadním průběhu soutěže teprve popáté, z čehož podruhé proti nám). Utkání se lámalo za stavu 3:5, kdy nastoupila Andrea Prášilová proti Evě Novákové a Verča Šimůnková proti svě velké soupeřce Kristýně Kacálkové, se kterou několikrát prohrála v bojích o postupové pozice na BTM ČR. Andy vedla 2:1 na sety a bohužel prohrála koncovku čtvrtého setu 12:14 a v pátém setu 5:11. Verča pak zvítězila 12:10 v pátém setu, což znamenalo konečný výsledek 4:6.

TJ Slavoj Praha B - TJ Jiskra Nový Bor A 7 : 3

Šimůnková Veronika 3,5, Prášilová Andrea 3,5, Jungwirthová Andrea 0

Důležité utkání pro vývoj tabulky v bojích o udržení se rozhodovalo v úvodních zápasech, a to zejména v zápase Verči Šimůnkové s Natálií Nykodýmovou. Verča se s touto soupeřkou utkala na Olympiádě dětí a mládeže v Brně, kdy s ní nešťastně prohrála. Tentokrát měla Verča vývoj zápasu pod kontrolou, dařily se jí nejen začátky setů, ale hlavně koncovky, když za stavu 1:1 zvítězila 13:11 a 16:14. Jelikož Verča s Andy nezaváhaly ani v dalších dvouhrách, zvítězilo naše družstvo 7:3 a udělalo tak důležitý krok v bojích o udržení.