17. a 18.KOLO LIGOVÝCH SOUTĚŽÍ

1.LIGA ŽEN SK.A

TJ Hrádek A  -  TJ Slavoj Praha A  4 : 6

Stránská Anna 3, Pařízková Monika 2, Kaba Radka 1

Utkání našeho Áčka mělo dramatický průběh. Za stavu 3:3 sice vyhrály Anička Stránská a Monča Pařízková své dvouhry, takže se holky ujaly vedení 5:3, ale v následující dvouhře prohrála Radka Kaba s Anežkou Polcarovou 9:11 v pátém setu, takže soupeřky snížily na 5:4. V závěrečné dvouhře sice Anička Stránská, která byla v tomto utkání oporou našeho týmu, v zápase s Anetou Matoušovou prohrála za stavu 2:0 na sety v koncovce 11:13, ale jelikož ve čtvrtém setu nezaváhala a zvítězila 11:6, vybojovala tak rozhodující bod na 6:4.

KST Klatovy A  -  TJ Slavoj Praha A  3 : 7

Pařízková Monika 3, Kaba Radka 2,5, Stránská Anna 1,5

Odpolední utkání bylo tentokrát zcela v režii našeho týmu, kdy oporou byla Monča Pařízková, která vyhrála všechny své zápasy a holky tak zaslouženě zvítězily 7:3, čímž si již s předstihem zajistily prvoligovou příslušnost i příští sezónu.

2.LIGA ŽEN SK.A

TTC Kovářov A  -  TJ Slavoj Praha B   4 : 6

Diblíková Klára 2,5, Šimůnková Veronika 2,5, Averina Aleksandra 1

V utkání o čelo tabulky se našemu Béčku podařil vstup do utkání, když Klárka Diblíková s Verčou Šimůnkovou vyhrály čtyřhru 11:5 v pátém setu, kdy prohrávaly již 0:2 na sety. Když uprostře utkání vyhrály Klárka nad Kateřinou Ďurišovou 11:7 v pátém setu a Verča nad Blankou Kocourkovou 15:13 v pátém setu vypadalo to již nadějně. Za stavu 5:2 však Klárka prohrála s Blankou Kocourkovou 1:3 a Verča s Kateřinou Ďurišovou 10:12 v pátém setu a soupeřky tak snížily na 5:4. K rozhodujícímu zápasu nastoupila Saša Averina proti Anetě Smetanové. Saša měla zápas pod kontrolou a zvítězila 3:1, čímž vybojovala důležitý bod na 6:4.

TJ VS Tábor A  -  TJ Slavoj Praha B   1 : 9

Diblíková Klára 3,5, Šimůnková Veronika 3,5, Averina Aleksandra 2

V odpoledním utkání měly naše holky pod kontrolou a bez problémů zvítězily 9:1. Tímto vítězstvím se probojovaly na průběžné první místo v tabulce a nejenže si již zachovaly účast v této soutěži pro příští sezónu, ale v závěrečných kolech budou atakovat pozice zaručující účast v play off o postup do 1.ligy.