17.KOLO SOUTĚŽÍ PSST

DIVIZE MUŽŮ

SF SKK El Niňo Praha F - TJ Slavoj Praha A  10 : 3

Vaněk Petr 1, Pašek Dominik 1, Nádvorník Václav 0,5, Rek Adam 0,5

Je smutné, že, podobně jako v prvním vzájemném utkání se soupeři z pražské Kotlářky, se toto utkání neslo v duchu nesportovního chování ze strany některých soupeřů. Jinak celkem devět zápasů se rozhodovalo v pátém setu, ale bohužel pouze tři vyhráli naši hráči, což způsobilo konečnou porážku 3:10.

1.TŘÍDA MUŽŮ SK.A

TJ Slavoj Praha B - TJ Sokol Nusle Praha B  8 : 10

Pospíšil David 3,5, Zahrádka David 2, Kaba Radka 1,5, Rek Adam 1, Sklenář Ondřej 0

Našemu Béčku se nezdařil vstup do utkání a prohrávali již 3:9. Za tohoto stavu se pokusili o malý zázrak. Za stavu 5:9 nejprve David Zahrádka odvrátil mečbol v zápase s Jiřím Plchem st., když prohrával v pátém setu 9:10. Dokonce snížili na 7:9 a za této situace nastoupil Adam Rek, který vystřídal Radku Kaba (tento týden nastoupil za všechny naše mužské týmy), proti Pavlovi Kocábkovi. Adam se s dvěmi sendviči soupeře vyrovnal se ctí, prohrával sice již 1:2 na sety a 4:9, ale zabojoval a nakonec vyhrál 11:5 v pátém setu. Bohužel v paralelně probíhajícím zápase prohrál Ondra "Bizon" Sklenář s Petrem Károu 1:3, takže utkání skončilo porážkou 8:10.

2.TŘÍDA MUŽŮ SK.B

TJ Slavoj Praha C  - TJ Orion Praha B  10 : 4

Rek Adam 3,5, Šimůnková Veronika 2,5, Šimůnek Ondřej 2, Tvrdý Miroslav 2

První letošní derby "na domácích stolech" skončilo ve prospěch našich barev. Důležité bylo vítězství Adama Reka nad jedničkou soupeře Petrem Abrahámem 11:7 v pátém setu. Hned poté nám sice zatrnulo, když Ondra Šimůnek prohrál s "legendou" slavojáckých barev Vláďou Hrubcem známým jako "Žíhanej Bejk" 10:12 v pátém setu. Ondra málo využíval topspinových úderů a v pasivní hře se nedokázal vypořádat s bekhendovými výpady soupeře. Soupeři sice srovnali na 4:4, ale jelikož v dalším průběhu měli naši hráči hru pod kontrolou, skončilo utkání vítězstvím našich barev 10:4.

1.TŘÍDA ŽEN

TJ ABC Braník C  -  TJ Slavoj Praha C   0  :  10

Kurková Marie 3,5, Averina Aleksandra 3,5, Kodetová Hanka 3

Soupeřky proti nám postavily paní Jarmilu Hummelovou - Karlíkovou, několikanásobnou mistryni republiky ve čtyřhrách. Na úvod Marie Kurková se Sašou Averinou vyhrály čtyřhru. Následně Saša porazila právě Jarmilu Hummelovou 3:0 na sety, paní Hummelová vystřídala a utkání jž mělo jednoznačný průběh a skončilo vítězstvím našich barev 10:0.