19. - 20. KOLO LIGOVÝCH SOUTĚŽÍ

1. LIGA ŽEN SK. A

TJ Sokol Nusle Praha A - TJ Slavoj Praha A 6 : 4

Kaba Radka 2,5, Diblíková Klára 1,5, Stránská Anna 0

Tentokrát se nám podařil úvod utkání, když Radka Kaba s Klárkou Diblíkovou vyhrály ve čtyřhře v koncovce pátého setu a v následné dvouhře vyhrála v další pětisetové bitvě Radka Kaba nad Kateřinou Vajcovou 11:9 v rozhodujícím setu. Zlom utkání nastal za stavu 3:3, kdy Anička Stránská prohrála 7:11 v pátém setu s Vendulou Tenglovou a jelikož jsme v závěru vyhrály pouze jednu dvouhru, když Klárka Diblíková po kvalitním výkonu vyzrála na obrannou hru Markéty Vondrákové, skončilo utkání porážkou 4:6.

TJ Sokol Nusle Praha B - TJ Slavoj Praha A 2 : 8

Diblíková Klára 2,5, Kaba Radka 2, Stránská Anna 0,5, 3x w.o.

Soupeřky tentokrát nastoupily ve dvou, což nám usnadnilo cestu k vítězství. Jediné body získaly soupeřky přes Aničku Stránskou, které se dnes vyjímečně nedařilo.

2. LIGA ŽEN SK. B

TTC Litoměřice A - TJ Slavoj Praha B 5 : 5

Šimůnková Veronika 2,5, Rohlíková Michaela 2,5, Timonina Valerija 1

V utkání proti vedoucímu družstvu soutěže sehrály naše holky velmi kvalitní utkání. V úvodní čtyřhře Verča Šimůnková s Míšou Rohlíkovou prohrály s Hedou Eisnerovou a Petrou Prášilovou 1:3, když se holkám bohužel nepovedla koncovka druhého setu, kdy nevyužily vedení 10:8. Holky sice prohrávaly již 0:3, ale jelikož všechny tři vyhrály s Eliškou Petržílkovou podařilo se srovnat vývoj utkání. Klíčové byli zápasy Verči a Míši proti Petře Prášilové. Verča sice prohrála první set, ale v dalším průběhu zápasu se jí podařilo zkrátit podání, udržet se více u stolu a hlavně podržet míček více ve hře, což soupeřce začalo vadit a Verča zvítězila 3:1. Míša též prohrála první set, ale v dalších setech dokázala donutit soupeřku k chybám a zvítězila též 3:1. Škoda zápasu Míši s Hedou Eisnerovou, kdy Míše chybělo více štěstí a několik prasátek v koncovkách setů znamenalo porážku 0:3. I tak holky dokázaly vybojovat velmi cennou remízu, díky které si již s předstihem zajistily udržení v soutěži i pro příští sezónu.

KST Jirkov TECHNOLINE A - TJ Slavoj Praha B 7 : 3

Šimůnková Veronika 1, Timonina Valerija 1, Jungwirthová Andrea 1

Odpolední utkání proti druhému týmu tabulky se rozhodovalo v úvodních dvouhrách. Andrea Jungwirthová zvítězila 11:8 v pátém setu nad Kamilou Faiglovou, když prohrávala 0:2 na sety a dokázala zvrátit stav v dalších třech setech, ve kterých vždy celý set prohrávala. Lera Timonina sehrála vyrovnaný zápas s Michaelou Dosedělovou, když prohrála koncovku prvního a třetího setu a nakonec prohrála 1:3. Škoda zápasu Verči Šimůnkové s Terezou Ajdini, kdy Verča vyhrála s přehledem první set, ve druhém celý set vedla, v koncovce 10:7, aby nakonec prohrála 12:14. Třetí set opět vyhrála Verča a vedla tak 2:1. Bohužel v dalších setech začala mít Verča přílišný respekt z materiálu soupeřky, dělala příliš mnoho chyb a prohrála tak 2:3. Verča sice vcelku s přehledem porazila Kamilu Faiglovou 3:0, ale v dalším zápase s Michaelou Dosedělovou prohrála 1:3, kdy za stavu 1:1 na sety prohrála ve dvou koncovkách. Poslední náš bod tak vybojovala Lera, která porazila v poslední dvouhře Marii Koutskou 3:1.