21. - 22. KOLO LIGOVÝCH SOUTĚŽÍ

1. LIGA ŽEN SK. A

TJ Slavoj Praha A - SKP Sever Ústí nad Labem  4 : 6

Diblíková Klára 1,5, Stránská Anna 1,5, Kaba Radka 0, Šimůnková Veronika 0, 1x w.o.

Na úvod utkání dokázaly Klárka Diblíková s Aničkou Stránskou eliminovat ve čtyřhře hru Karolíny Vysocké, což rozhodlo o výsledku této čtyřhry, kdy holky vyhrály 3:0. V koncovkách prvních dvou setů jim trochu pomohla Karolína Vysocká, která při setbolu vždy zkazila podání. O dalším osudu utkání se rozhodovalo v úvodních dvouhrách. Nejprve Radka Kaba prohrála s Martinou Novákovou 0:3, když se jí nedařilo dokončit dobře rozehrané sety, navíc se při zápase zranila a musela ji vystřídat Verča Šimůnková. V další dvouhře nastoupila Anička Stránská proti Martině Smíškové. V prvním setu se Anička nedokázala vyrovnat se sendvičem na bekhendu soupeřky a s kvalitním forhendovým drajvem. V dalších dvou setech začala Anička více využívat forhendový topspin na rotaci, měnila rytmus hry a ujala se tak vedení 2:1. Bohužel v dalších dvou setech hrála příliš strereotypně přes bekhend soupeřky, začala chybovat a nakonec prohrála 8:11 v pátém setu. Na vedlejším stole hrála Klárka Diblíková s Karolínou Vysockou. Klárka vyhrála úvodní set v koncovce 15:13. Druhý set byl podobně vyrovnaný, Klárka měla opět několik setbolů, ale nakonec prohrála 11:13. Soupeřka si postupně zvykla na Klárčin materiál a nakonec Klárka prohrála 1:3. Poté nastoupila Anička Stránská proti Martině Novákové, Anička byla bohužel příliš pod vlivem porážky z předchozí dvouhry a po porážce v koncovkách úvodních dvou setů se již nedokázala soustředit na hru a prohrála tak 0:3. Verča Šimůnková vstoupila velmi dobře do zápasu s Karolínou Vysockou, hrála velmi aktivně a vedla již 9:5. Soupeřka však dokázala srovnat a Verča prohrála v koncovce 10:12. Verča měla ještě šanci ve třetím setu, kdy se dokázala dostat do koncovky, ale nakonec prohrála 9:11. Klárka pak soustředěnou porazila Martinu Smíškovou 3:1, když jí nepustila k jejímu nepříjemnému forhendu. Anička Stránská dokázala porazit Karolínu Vysockou 11:6 v pátém setu, když ji dokázala přehrát ve výměnách. Klárce poté nenastoupila Martina Nováková. Na závěr nastoupila Verča proti Martině Smíškové. Pouze ve druhém setu dokázala své soupeřce vzdorovat, kdy se dokázala vyrovnat se sendvičem soupeřky a dokázala hrát více ve výměnách. Bohužel prohrála 9:11, což ovlivnilo i průběh třetího setu a nakonec prohrála 0:3. Přes porážku posledním utkání naše A družstvo obsadilo v 1.lize konečné 6.místo.

2. LIGA ŽEN SK. B

TJ Slavoj Praha B - TTC Brandýs nad Labem A  5 : 5

Prášilová Andrea 3,5, Šimůnková Veronika 1,5, Benedová Zuzana 0, Slavíčková Eliška 0

Úvodní čtyřhra byla velmi vyrovnaná, takže se rozhodovalo v pátém setu. Andrea Prášilová s Verčou Šimůnkovou vedly v pátém setu již 7:1, přesto se rozhodovalo až v koncovce, když Andy s Verčou vyhrály 11:9. V první dvouhře nastoupila poprvé v této sezóně Zuzka Benedová. Zuzka si bohužel mezi prvním a druhým setem poranila kotník při překračování ohrádky, a tak, přestože bojovala, nakonec prohrála 0:3. Do dalších dvouher ji musela vystřídat ve své ligové premiéře Eliška Slavíčková. Ta se v první dvouhře proti Aničce Fusové spíše rozehrávala, navíc si nedokázala poradit s jejími ostrými čopovanými údery. Ve druhé dvouhře proti Věře Hudečkové však podavala velmi pěkný výkon, kdy jí nedělal problém antitopspinový potah soupeřky a aktivní hrou získala spoustu bodů. Verča Šimůnková v pohodě zvládla první dvouhru proti Věře Hudečkové, kdy trpělivou hrou vyhrála 3:0. V další dvouhře s Lenkou Zatřepálkovou bohužel prohrála první dva sety v koncovce. Verča nedokázala soupeřku udržet více u stolu a nemohla se vyrovnat s kvalitní lobovanou obranou soupeřky. Pod vlivem dvou prohraných koncovek ve třetím setu příliš spěchala, z čehož pramenilo mnoho chyb a prohrála tak 0:3. V další dvouhře s Aničkou Fusovou se rozhodovalo ve třetím setu za stavu 1:1 na sety. Verča příliš přistoupila na hru soupeřky, kdy jí vadil její ostrý bekhendový čop, málo se dostávala k forhendovému topspinu a navíc jí nevyhovovala následná kontradrajvová hra soupeřky a prohrála tak 1:3 na sety. Oporou týmu byla Andy Prášilová, která, přestože nastoupila s horečkou, vyhrála všechny tři své dvouhry a přispěla tak ke konečné remíze. V závěrečné dvouhře s jedničkou soupeřek s Lenkou Zatřepálkovou dokázala podržet soupeřku nakrátko, připravovala si vlastní zakončení a bez problémů vyhrála 3:0. Remízou v posledním kole tak naše B družstvo skončilo ve 2.lize žen sk.B na konečném 7.místě.