22.KOLO SOUTĚŽÍ PSST

DIVIZE MUŽŮ

TJ Slavoj Praha A - TJ Sokol Praha 5 - Stodůlky A  10:6

Pašek Dominik 4, Vaněk Petr 2, Šebl Jáchym 2, Kulveit Jonáš 2

Naši soupeři sice nastoupili bez svých dvou nejlepších hráčů, ale i tak šlo opět vyrovnaný zápas, kdy o výsledku mnoha setů se rozhodovalo v koncovkách. Naši kluci prohráli obě čtyřhry, když Domča Pašek s Petrem Vaňkem vedli již 2:0 na sety, ale bohužel přistoupili na hru soupeřů a prohráli 2:3. Jáchym Šebl s Jonášem Kulveitem prohráli 1:3 na sety, když vedli v prvním setu 10:6 a ve druhém 10:8 a oba sety prohráli v koncovkách. Jistotou byl tradičně Domča Pašek, který vybojoval čtyři body. Největší problém měl s Mikhailem Seliverstkinem, se kterým vyhrál 11:5 v pátém setu. Oběcně měl Domča problém s motivací ke hře, z čehož pramenila malá koncentrace a množství chyb. Petr Vaněk sehrál tři pětisetové bitvy, kdy prohrál jedině s Milošem Vidlákem 13:15 v pátém setu. Petr byl tradičně příliš nervózní a velmi netrpělivý a dělal tak mnoho nevynucených chyb. Jáchym Šebl prohrál též s Matějem Vidlákem 8:11 v pátém setu, kdy oba vítězné sety byly naprosto jednoznačně v režii Jáchyma. V ostatních setech bohužel nedokázal udržet koncentraci a prohrál dvakrát 9:11. Jonáš Kulveit sice vstoupil do utkání velmi nejistě. V úvodní dvouhře s Mikhailem Seliverstkinem prohrál dvakrát 11:13, kdy největší slabinou bylo malé sebevědomí. V dalším dvou dvouhrách začal hrát více u stolu a používat forhendový topspin a vybojoval tak dva důležité body. Celkově mě zápas trochu zklamal, kdy jsem od našeho družstva očekával větší vůli po vítězství. I tak po vítězství 10:6 potvrdili naši kluci 10. místo v soutěži, což znamená, že budeme muset čekat do 5. května 2019 na výsledek baráže o udržení ve 3. lize mužů.

1.TŘÍDA MUŽŮ SK.B

TJ Sokol Praha 5 - Stodůlky B - TJ Slavoj Praha B   8 : 10

Kaba Radka 2, Sklenář Ondřej 1,5, Pospíšil David 1, Zahrádka David 0,5, 5x w.o.

2.TŘÍDA MUŽŮ SK.B

Slovan KST Bohnice C - TJ Slavoj Praha C  10 : 8

Šimůnek Ondřej 3,5, Linert Martin 3, Tvrdý Miroslav 1, Nádvorník Václav 0,5

V našem posledním utkání 2. třídy se rozhodovalo o dalším postupujícím družstvu do 1.třídy. Toto se sice netýkalo našeho družstva, ale soupeřící tým z Bohnic bojoval na dálku o postup s družstvem Orionu B. Čtyřhry se nám sice nepodařilo postavit tak, jak jsme měli v úmyslu, ale nakonec Ondra Šimůnek s Vaškem Nádvorníkem porazili pár Vojtěch Polcar, Jan Kouba 11:9 v pátém setu, když měli již dobře trozehraný i čtvrtý set, kdy vedli 10:7. Martin Linert s Mírou Tvrdým proti dvojici Tomáš Rychlý, Ondřej Mirovský sehráli též vyrovnaný zápas, ale bohužel se jim nepodařilo dohrát několik dobře rozehraných setů. Celé utkání bylo tradičně bitvou o každý bod. Velkou šanci měl Míra Tvrdý s jedničkou soupeře Vojtěchem Polcarem, když vedl 10:9 v pátém setu, ale bohužel se Mírovi nepodařilo dohrát dobře rozehraný míček a nakonec prohrál 12:14. Do podobné situace se dostal i Vašek Nádvorník, který s Vojtěchem Polcarem svedl též pětisetovou bitvu. V pátém setu vedl Vašek již 5:3, ale byl příliš pasivní, a tak se zápas dostal do koncovky, ve které prohrál 9:11. Ondra Šimůnek byl tradičně oporou a vybojoval tři body, když porazil ii Vojtěcha Polcara, ale tentokrát se mu nedařilo s Ondřejem Mirovským, kdy se nedokázal vyrovnat se sendvičem na bekhendu soupeře. Vašek Nádvorník se opět dostal do koncovky pátého setu, a to v zápase s Tomášem Rychlým. Vašek hrál příliš pře soupeřův silnější bekhend a navíc byl často velmi pasivní, což způsobilo, že nakonec prohrál 12:14 v pátém setu. Za stavu 5:8 pro soupeře jsme ještě zabojovali. Nejprve Míra Tvrdý porazil Honzu Koubu v další pětisetové bitvě 11:4 v pátém setu. Následně Ondra Šimůnek porazil již zmiňovaného Vojtěcha Polcara 3:1 a na 8:8 vyrovnal Martin Linert, když porazil Tomáše Rychlého 13:11 v pátém setu. Za stavu 1:1 na sety vedl Martin 10:6, ale jelikož chtěl set pouze dohrát, nakonec prohrál 11:13. V pátém setu vedl Martin 9:5, soupeř si vzal time out a a snížil na 9:7. Po našem time outu vedl Martin 10:8, ale bohužel spěchal se zakončením a soupeř vyrovnal. Za stavu 11:11 skazil soupeř podání a následně dlouhým podáním donutil Martin soupeře k chybě, což znamenalo vítězství 13:11. Dobře rozehraný zápas měl opět Vašek Nádvorník s Honzou Koubou. Vašek vedl 2:0 na sety a vše vypadalo na náš další bod. Bohužel v dalším průběhu zápasu začal být Vašek příliš nervózní, nedokázal se vyrovnat s trávou na bekhendu soupeře, začal spěchat a nakonec prohrál 7:11 v pátém setu. V závěrečné dvouhře již Mírovi Tvrdému docházeli síly, a tak prohrál s Ondřejem Mirovským 0:3 na sety.