6. a 7.KOLO LIGOVÝCH SOUTĚŽÍ

1.LIGA ŽEN SK.A

TJ Slavoj Praha A  - TJ Hrádek A  5 : 5

Pařízková Monika 3, Kaba Radka 1, Stránská Anna 1, Diblíková Klára 0

Na úvod utkání holky prohrály čtyřhru. Radka Kaba s Aničkou Stránskou sice vyhrály první set, ale v dalších dvou prohrály a ve čtvrtém setu prohrávaly již 6:10. Tento set ještě vyhrály, ale v rozhodujícím setu prohrály 5:11. Klíčovou postavou našeho týmu byla Monika Pařízková, která porazila všechny své soupeřky. Za stavu 5:3 vystřídala Klárka Diblíková Aničku Stránskou do zápasu proti Anežce Polcarové. Bohužel se Klárce nepodařilo najít recept na nepříjemnou hru soupeřky a prohrála 0:3. V závěrečné dvouhře svedla Radka Kaba pětisetovou bitvu s Anetou Matoušovou, ve které nakonec prohrála 7:11.

TJ Slavoj Praha A  - KST Klatovy A  5 : 5

Kaba Radka 2,5, Diblíková Klára 1, Pařízková Monika 1, Stránská Anna 0,5

Opět se našim holkám podařil vstup do utkání a po čtyřhře a úvodnch dvouhrách vedly již 3:0. Bohužel to bylo na dlouho vše. Aničce Stránské a Monice Pařízkové se odpoledne příliš nedařilo. Navíc za stavu 3:3 Anička prohrála se Zdeňkou Marešovou st. 9:11 v pátém setu, když vedla již 2:1 na sety a Monika stejným způsobem prohrála 9:11 v pátém setu s Andreou Hnojskou, když též vedla 2:1 na sety. Za stavu 3:5 opět vystřídala Klárka Diblíková Aničku Stránskou. Tentokrát byla Klárka úspěšnější a Petru Jehlíkovou porazila 11:7 v pátém setu. Do závěrečné dvouhry nastoupily nejzkušenější hráčky obou týmů Radka Kaba a Zdeňka Marešová st.. Radka sice prohrála první set, ale v dalším průběhu zlepšila příjem a první topspin a po zásluze vybojovala vítězství 3:1, čímž vyrovnala stav utkání na konečných 5:5.

2.LIGA ŽEN SK.A

TJ Slavoj Praha B  -  TTC Kovářov A   5 : 5

Šimůnková Veronika 2,5, Timonina Valerija 2, Diblíková Klára 0,5, Benedová Zuzana 0

Opět se nám povedl vstup do utkání, kdy holky již vedly 5:2. Důležitý byl zápas Lery Timoniny proti Blance Kocourkové hrající s antitopspinovým potahem. Lera prohrávala již 0:2 na sety, následně uklidnila hru, byla trpělivá a po zásluze zvítězila 11:8 v pátém setu. Pátý set byl plný nekonečných výměn, kdy nakonec chybělo 30 vteřin do naplnění časového limitu. Za stavu 5:2 si nejprve "vylámala zuby" na antitopspinovém potahu Verča Šimůnková, následně Lera uspěchala koncovku pátého setu s Radkou Horkou, kdy prohrála 6:11. V tomto utkání měla svou letošní premiéru Zuzka Benedová, na kterou čekal právě závěrečný zápas s Kateřinou Ďurišovou. Klíčový byl úvodní set, kdy Zuzka vedla 10:6 a set prohrála 12:14. Za stavu 0:2 na sety sice Zuzka dokázala snížit na 1:2, ale zápas nakonec prohrála 1:3.

TJ Slavoj Praha B  -  TJ VS Tábor A  9 : 1

Šimůnková Veronika 3,5, Timonina Valerija 3, Diblíková Klára 2,5

V odpoledním utkání potvrdily naše holky úlohu favoritek a zaslouženě zvítězily 9:1. Jediný bod soupeřek uhrála Martina Lemberková, která porazila v Klárku Diblíkovou 3:0.