6. turnaj Seriálu Grand Prix RACKETSPORT.cz - mladšího žactva a dorostu

Tentokrát netradičně v sobotu dne 13. dubna 2019 se v areálu HAMR v Braníku uskutečil závěrečný 6. turnaj Seriálu Grand Prix RACKETSPORT.cz pro kategorie mladšího žactva a dorostu. Turnaje se celkem zúčastnilo 76 dětí z Prahy a okolí. Mezi účastníky bylo též 8 našich hráčů a hráček, 5 hráčů v kategorii dorostu a 3 hráči v kategorii mladšího žactva.

Verča Šimůnková na 1.místě v turnaji B dorostu

V soutěžích mladšího žactva jsme měli všechny tři naše zástupce v turnaji A. Nejvíce se dařilo Ondrovi Sládkovi, který v základní skupině obsadil třetí místo. V dalších bojích mu los do cesty přisoudil téměř samé Slavojáky, když nejprve porazil Nathana Cafmeyera a poté Matouše Kleina. Póuze v zápase o 9.místo nestačil na Jiřího Kuchtu ze ZŠ Trávníčkova a obsadil konečné 10.místo. Matouš Klein postupoval ze čtvrtého místa a nejprve porazil svého tradičního soupeře Richarda Oheru ze ZŠ Trávníčkova 3:0, jelikož v dalších kolech prohrál s Ondrou Sládkem i s Tiborem Berthem obsadil konečné 12.místo. Pro Nathana Cafmeyera byl turnaj cennou zkušeností. Škoda porážky s Richardem Oherou, kdy prohrál v koncovce pátého setu 9:11. Nakonec obsadil 16.místo. Ve čtyřhrách, tentokrát hraných na tři vítězné sety, prohráli jak Nathan s Anežkou Zuzákovou z Bohnic, tak následně v boji o medaile Ondra s Matoušem s dvojicí Filip Tuček, Matěj Šindelář z Vršovic. Škoda zejména u Nathana s Anežkou, kteří prohráli 9:11 v pátém setu.

Verča Šimůnková na 3.místě v kategorii dorostenek

V soutěžích dorostu jsme měli dva zástupce v turnaji A. Vedoucí hráč Seriálu GP této kategorie Petr Vaněk měl před sebou těžký úkol, a to potvrdit své postavení v souboji s ligovými hráči z Kotlářky a z Vršovic, kteří se předchozích turnajů neúčastnili. Petr měl smůlu již ve skupině, když prohrál nejen s druhým nasazeným Tomášem Beranem z Kotlářky, ale hlavně s věčným rivalem Adamem Sochorem ze Sparty. Petr sice bojoval seč bylo v jeho silách (Péťu bylo již tradičně slyšet až u tramvajové zastávky), ale tentokrát prohrál 11:13 v pátém setu. Skončil na třetím místě ve skupině a ke vší smůle narazil v dalším kole na čtvrtého nasazeného Adama Khalailu z Kotlářky, se kterým prohrál 1:3, když prohrál dvě koncovky. Jelikož v dalších zápasech zvítězil, obsadil konečné 13. místo. Na minulém turnaji se do turnaje kvalifikoval Honza Slavíček. Honza v základní skupině svedl velkou bitvu s Natálkou Handlovou ze Sparty, se kterou vedl 2:1 na sety a nakonec prohrál 4:11 v pátém setu. Honza sehrál další kvalitní zápas s Lily Plachou z Kotlářky, kdy mu soupeřka za stavu 2:0 na sety pro Honzu vzdala a odstoupila z celého turnaje. Honza sice další zápas již nevyhrál, ale i tak obsadil pěkné 16. místo. Velkou smůlu měla Verča Šimůnková, které o pouhé 2 body v nasazovacím žebříčku utekla možnost účasti v turnaji A. Verča postoupila bez větších problémů do semifinále turnaje B, kde svedla souboj s Vojtěchem Lanžhotským z Kotlářky, kdy prohrávala 1:2 na sety, čtvrtý set vybojovala v koncovce a nakonec vyhrála 11:7 v pátém setu. Ve finále získala Verča cenný skalp, když porazila Filipa Němce z Kotlářky 11:9 v pátém setu, čímž nejen že vybojovala vítězství v turnaji B dorostu, ale též 3. místo ve dvouhře dorostenek, k čemuž jí blahopřejeme. Tímto zaslouženým vítězstvím Verča potvrdila své oprávněné místo v turnaji A. Adam Gräf vyhrál svou základní skupinu a v boji o postup do semifinále bohužel prohrál s Danielem Koňákem z Kotlářky 9:11 v pátém setu. Adam nakonec obsadil pěkné 6. místo v turnaji B. Michal Michlík též postoupil ze skupiny z druhého místa, když prohrál s Filipem Němcem. V 1. kole nestačil na Adama Košackého a obsadil 9. - 12.místo v turnaji B. Ve čtyřhrách se nám příliš nedařilo. Podobně jako u mladších žáků Verča Šimůnková s Petrem Vaňkem prohráli v souboji o postup do semifinále s párem Jáchym Zacharda, Vít Benák z Elizzy 1:3.

Podrobné výsledky naleznete v přílohách.