ADÉLKA MIKEŠOVÁ MEZI 16 NA BTM ČR NEJMLADŠÍHO ŽACTVA VE VALTICÍCH

V neděli 17. března 2019 pokračoval Bodovací turnaj mládeže ČR´ve Valticích soutěžemi nejmladšího žactva. Naše slavojácké barvy měly na turnaji pět zástupců, Adélku Mikešovou, Evičku Havlíčkovou, Elišku Slavíčkovou a Nathana a Thomase Cafmeyerovi. Naši zástupci podávali po celou dobu turnaje bojovné výkony. Nejlépe se umístila Adélka Mikešová, která ve dvouhře nejmladších žákyň postoupila do osmifinále. Evička Havlíčková a Nathan Cafmeyer se probojovali do semifinále soutěže útěchy.

V konkurenci 120 hráčů a hráček se naši zástupci neztratili. Smůlu měla Eliška Slavíčková, která měla těžkou základní skupinu, když asi nejlépe zahrála s nejvýše nasazenou hráčkou ve skupině, s Andreou Slámovou z TSM Kladno a přestože hrála dobře, obsadila 4.místo ve skupině. Bohužel měla smůlu i v soutěži útěchy, když hned v 1.kole narazila na 1. nasazenou hráčku v soutěži útěchy na Hanu Novosadovou ze Sokola Vsetín. Eliška vyhrála první a třetí set, ale soupeřka vždy srovnala. V pátém setu se Elišce nepovedl začátek setu a nakonec prohrála 3:11 v pátém setu.

Evička Havlíčková měla též těžkou základní skupinu, ve které obsadila 3.místo. V soutěži útěchy Evička bez větších potíží postoupila do čtvrtfinále, kde na ni čekala Natálie Ciborová ze Sokola Hradec Králové. Evička v pohodě vyhrála první dva sety a vše vypadalo na snadné vítězství. Ve třetím setu však začala Evička příliš chybovat a soupeřka snížila na 1:2. Ve čtvrtém setu měla Evička vždy pár míčků náskok, ale soupeřka několikrát srovnala. V závěru setu vedla Evička 10:9 a soupeřka se ve snaze zahrát míček dotkla nehrající rukou stolu, což mělo znamenat bod a celkové vítězství. Bohužel rozhodčí toto neviděl, soupeřka vyrovnala a set nakonec vyhrála. V pátém setu Evička prohrávala 2:4, v tomto okamžiku zpřesnila hru a vyhrála 11:4. V semifinále narazila na Alžbětu Škapovou z KST Jirkov. V tomto zápase se projevil tréninkový výpadek, kdy Evička týden nehrála a s pozdější vítězkou soutěže útěchy prohrála 0:3, čímž obsadila 3.místo v soutěži útěchy.

Adélka Mikešová zvládla bez problémů základní skupinu, ve které obsadila 2.místo, když prohrála pouze s Terezou Kovaříčkovou z SK Dobré, když podala velmi pěkný výkon. V osmifinále hlavní soutěže na Adélku čekala další hráčka SK Dobré Elena Kuchařová, se kterou sehrála opět velmi pěkný zápas, kdy se snažila hrát aktivně jak z forhendové, tak bekhendové strany a pouze menší jistota ve výměnách způsobila porážku 0:3.

Thomas Cafmeyer sice obsadil 4.místo v základní skupině, ale v soutěži útěchy dokázal porazit Filipa Kvasničku z SK Toužim ve třech koncovkách 3:0 a v dalším kole již nestačil na Lukáše Přikryla z KST Blansko, když měl problém s příjmem soupeřova neregulérního podání.

Nathan Cafmeyer obsadil v základní skupině třetí místo, a tak měl v soutěži útěchy lepší rozlosování. V úvodním kole postupoval bez větších problémů, v dalších kolech bohužel příliš spěchal a dělal proto příliš nevynucených chyb, a tak s Johnem Veldonem ze Sokola Stěžery vyhrál 3:1, když třetí a čtvrtý set vyhrál v koncovkách. Ve čtvrtfinále proti Matěji Sýkorovi z KST Zlín měl celý zápas převahu, ale opět se rozhodovalo až v pátém setu, když zvítězil 11:5. V semfinále narazil na Ondřeje Jamného z Jiskry Strážnice. V úvodu prvního setu Nathan prohrával 2:6, zlepšil však příjem, první topspin a blok, díky čemuž zvítězil v tomto setu 11:6. Stejným výsledkem vyhrál i druhý set a vše vypadalo na snadný postup. Bohužel Nathan začal opět příliš spěchat a chybovat a soupeř vyrovnal na 2:2 na sety, když ve čtvrtém setu měl Nathan i jeden mečbol. V pátém setu vedl Nathan 6:4, bohužel soupeř zvrátil stav na 6:8, což byl asi klíčový okamžik zápasu, Nathan nakonec s pozdějším vítězem soutěže útěchy prohrál 8:11 v pátém setu a obsadil 3.místo v soutěži útěchy.

Ve čtyřhře sehráli Nathan s Thomasem i Eliška s Evičkou vyrovnané zápasy, ale bohužel vždy se šťastnějším koncem pro soupeře. Jediným našim párem, který překonal nástrahy prvního kola tak byla Adélka Mikešová s Timeou Šerešovou z SKST Hodonín, které postoupily do čtvrtfinále. V boji o medaile prohrály s budoucími vítězkami Veronikou Polákovou z SKST Vlašim a s Eliškou Čermákovou z SK Dobré 1:3.

Všichni naši hráči a hráčky podávali kvalitní výkony a doufám, že účast na turnaji pro ně bude motivací do dalšího tréninku.