ADÉLKA MIKEŠOVÁ NA TŘETÍM MÍSTĚ V CELKOVÉM HODNOCENÍ SERIÁLU GRAND PRIX NEJMLADŠÍCH ŽÁKYŇ

Ve středu dne 8. května 2019 se v herně TTC Elizza Praha uskutečnil turnaj MASTERS, finálový turnaj 25. ročníku seriálu turnajů mládeže Grand Prix RACKETSPORT.cz nejmladšího žactva. Mezi 16 nominovanými hráči jsme i tentokrát měli dva zástupce. Adélka Mikešová v úvodním zápase prohrála s Janem Maškem z domácí Elizzy 1:3, když prohrála první set v koncovce 9:11, kdy v průběhu setu skazila dvě podání. Ve druhém více využívala forhendového topspinu, hrála hodně po lajnách a bez problémů set vyhrála. Za stavu 1:2 na sety měla dobrý vstup do setu, vedla již 7:1, ale bohužel se zalekla vítězství a přestala hrát forhendový topspin a prohrála opět v koncovce. Důležité bylo vítězství s Lukášem Martinkem z TTC Praha 11:9 v pátém setu, které Adélku nastartovalo k lepším výkonům. V posledním zápase ve skupině sehrála Adélka důležitý souboj s Terezou Makarovou z STC Slaný. Adélka dobře podávala, snažila se hrát aktivně a byla schopná hrát ve výměnách a vítězstvím 3:0 postoupila do bojů o 9. - 12. místo. Velmi pěkný zápas sehrála s Tomášem Čmerdou z Litvínova, kdy prohrávala již 0:2 na sety. Adélka dobře přijímala, ostrým pinkem nutila soupeře k chybám a nebála se využívat i svého forhendového topspinu. Ve čtvrtém setu vyhrála 11:1, a jelikož si i v pátém setu dokázala udržet vedení, zvítězila 3:2 na sety. Nakonec obsadila velmi pěkné 10. místo. Nathan Cafmeyer v základní skupině vyhrál pouze se Šimonem Petrtýlem, takže postoupil do bojů o 13. - 16. místo. Nathanovou silnou zbraní byl forhendový topspin, ale bohužel příliš mnoho situací řešil bekhendem. Ve skupině o umístění prohrál nejprve s Filipem Wolfem z Liberce 2:3. V závěrečné dvouhře narazil na Terezu Makarovou ze Slaného. Nathan vedl 2:0 na sety, využíval svého forhendu a měl zápas pod kontrolou. Bohužel začal hrát soupeřce pouze přes bekhend, prohrál koncovku třetího setu, ve čtvrtém vedl 10:9 a prohrál opět v koncovce. V pátém setu vedl 4:1 a soupeřka srovnala na 4:4. Nathan nakonec opět zabojoval a zvítězil 11:8 v pátém setu. Tímto vítězstvím Nathan pomohl Adélce v boji o medailové umístění v celkovém hodnocení nejmladších žákyň. Ve skupině o umístění Nathan obsadil 13. místo.

Adélka Mikešová na 3.místě v celkovém hodnocení nejmladších žákyň

V celkovém hodnocení této kategorie obsadil vybojovala Adélka Mikešová celkové 15. místo a zároveň velmi pěkné 3. místo v celkovém hodnocení nejmladších žákyň, a to o pouhých 18 bodů. Nathan obsadil v celkovém hodnocení 18. místo. Oběma blahopřejeme k velmi pěkným výkonům a Adélce k zisku poháru za 3. místo.