El Niňo nepostupuje na sety v ETTU cupu

V pátek 11. března 2011 se od 18:30h hrála v pražské Aréně Sparty na Podvinném mlýně odveta čtvrtfinále ETTU Cupu mezi "domácím" El Niněm Praha a ruskou Victorií Moskva. Pozvánky k tomuto utkání byly k vidění snad všude, co se pinčesových webů týče, a i já jsem se jel podívat, jakýže to je velký rozdíl mezi evropskou top soutěží a první pražskou třídou, kterou letos hraji.

Podle předzápasových spekulací měl v družstvu hostí opět absentovat moskevský hráč číslo 1, 36. hráč světa Japonec Kaii Yoshida. Spekulace se ukázala lichou a tak čekal na českého mistra ještě těžší úkol, než si mysleli. První mač v Moskvě vyhrálo El Niňo 3:1, na sety už ne tak pěkných 10:8. Moskva byla bez Yoshidy. Doma tedy Niňo potřebovalo k postupu minimálně bod a lepší poměr setů, reálněji však body dva.

Pozn. Na prvním snímku je krásně vidět počítadlo od sponzora domácích. Je pěkné, o tom žádná, na mě malé. Ještě, že mám brýle na dálku (musím v nich i řídit, takže pohoda) Tongue out.

Na odvetné utkání jsem dorazil na čas, po vstupu hlavním chodem mě s úsměvem vítali borci z dejvického klubu pp. Tomáš Málek (kadetský reprezentant) a Denis Beneš (ex-juniorský reprezentant), aby mi rychle poskytli pořadový lístek do tomboly. Příjemný příchod do haly. Po výstupu na tribunu byl už slyšet Ing. Zbyněk Špaček (majitel El Niňa a hlavní uchazeč o místo předsedy VV ČAST) se slavnostním zahájením utkání. Nemohu si odpustit malinkou poznámku ohledně p. Špačka a jeho moderování celého utkání jakožto snad jediné slabinky na mém zážitku z pátečního večera. Perfektní hala, prostředí, ozvučení, zajištění, ping-pong, prostě všechno, ale komentáře, glosy, vstupy a hlavně angličtina – zkrátka špatný. Organizačně už má náš nejlepší oddíl vše zmáklé, a i Taraflex vypadá z tribuny pěkně položený (gratulace Kauďovi a jeho Obe-teamu)!

Možná nemělo cenu, pro pár stovek diváků v aréně, najímat speciálně profi řečníka. To chápu. Určitě. Ale co nepochopím – jak může toto utkání pískat trojce, resp. kvartet rozhodčích z Česka??? Vrchním byl Jirka Hrdý, u počítadla v rohu kurtu Petra Slobodzianová a hlavním, resp. asistentem (střídali se) pp. Haralík a Votípka z Michle. Proč? Kdyby vznikl během mače problém, kdo zaručí neutralitu rozhodování sudího? To snad ETTU nedeleguje rozhodčí na play-off svého poháru? Asi ne. Naštěstí se nic nestalo a utkání proběhlo v klidu a korektně z obou stran.

První zápas ztratil Prokopcov se Skačkovem. Třetí hráč Ruska a reprezentant byl jistější a přesnější, zaslouženě zvítězil a oplatil tak Dimovi porážku z Moskvy. Do druhého zápasu nevletěl, Michal Obešlo proti Yoshidovi, šťastně, ale od druhého setu byl Michal k nezastavení. Bez bázně a hany se vrhal do útoku a tlačil, hráče světové top 40, od stolu. Zvláště pak Obešlův backhandový namotaný topspin po lajně dělal Yoshidovi velké trable. Zápas se dostal do pátého setu, kde M. Obešlo utekl až na 9:4. Asiat sice stahoval, ale Michal si už vítězství utéct nenechal a mohl si do svého zápasového deníčku připsat životní úspěch.

Celkově tedy 1:1. Na řadu přišel Tomáš "Kony" Konečný a Alexej Liventsov. Rus je kolem 130 místa na světě, tedy žádná guma či nazdárek. Tomáš se probil do 9. desítky světového žebříčku. Dle mého o osudu této bitvy rozhodl první set, který "Kony" prohrál, po několika nevyužitých setbolech, 15:17. Set druhý byl jistě tímto ovlivněn – 0:2. Ve třetím si vzal nový trenér Niňa p. Josef Plachý ml. timeout ve správnou chvíli a Tomáš otočil nepříznivý stav, třetí sadu vyhrál. Liventsov ale předváděl parádní stolní tenis. Tomáš nehrál špatně, ale moskevský player nekazil a měl i štěstíčko. 1:3 a 1 – 2 v utkání. Stále ještě žila naděje. To by ale musel Dima Prokopcov porazit jakýmkoliv poměrem Yoshidu. Ten chtěl ovšem odčinit porážku s Obešlem, což se mu povedlo. A to byl konec.

Do semifinále postupuje Victoria Moskva na sety. Pro Niňo věčná škoda. Kdo ale byl v pátek na Spartě, mohl shlédnout super pinec, výměny, boj o každý set a famózní výkon stříbrného medailisty z MČR Michala Obešla. Jak říkal p. Špaček: "Snad někdy příště". Budeme se těšit. Doufejme rovněž, že se borcům z Prahy 6 bude lépe dařit na domácích stolech než doposud. Bilance utkání 0:3 není, v krásném prostředí Areny Sparta, lichotivá. Ani vzhledem k síle soupeřů, jež jsme mohli díky Niňu shlédnout na vlastní oči.