Mistrovské či rekreační?

To jsme zase dopadli jak ti sedláci u Chlumce. Nejen, že jsme prohráli, to už v této sezóně není až tak překvapivé, ale zajímavé bylo, na čem se utkání hrálo. Hovořím zde o mistrovském utkání 1. pražské třídy, konkrétně ve skupině A mezi domácím Stadionem Žižkov A a námi, hosty – Slavojem Praha B. Pojďme se na to podívat.

Abych byl vůbec schopen určit typ stolu, na kterém že jsme utkání odehrály, po skončení klání jsem si ho vyfotil a pro jistotu konzultoval s odborníkem na slovo vzatým. Vážení, představuji stůl JOOLA Transport S. Katalog výrobce popisuje stůl v zelené či modré barvě o 19mm desce vážící pouhých 76kg s kovovýma nohama. Dá se jednoduše skládat, složený zabírá 65 x 164cm. Je určen do klubů a škol pro rekreační hráče.

dsc00186.jpg

Už od začátku mače se mi hra samotná zdála prazvláštní. Chování míčku na těchto typech stolu a na těch, které jsou běžně po pražských hernách k vidění, je vskutku rozdílné. Cena takovéhoto stolu je pochopitelně nižší než u "klasických", jestli se to tolik vyplatí, já nedokážu posoudit. Na Stadionu dali přednost "Transportům" a možná je to i výhoda (pro domácí). Pražské soutěže se na tom hrát můžou, liga ne. A oč je pražská 1. třída horší soutěží než 2. liga žen sk. A? Odpovím si sám: "Na Balkáně ve stolech".

dsc00187.jpg

Toť nová zkušenost ze zápasů v pěkné herně ligového Žižkova. Až pojedou holky na Prahu 3 (už tam taky mají zónu na parkování), budou hrát na něčem jiném. Škoda, taky by si to měly zkusit.

Velka_cena_Prahy_logo_mensi.png