Nejen extraliga na obrazovkách ČT4

Všem fanouškům stolního tenisu jistě muselo během minulých týdnů plesat jejich pinčesové srdíčko, konečně totiž mohli v televizi vidět tento parádní sport, a to rovnou několikrát za sebou.

Před třemi týdny, v prvně pronajaté hale ČVUT na Julisce v Praze, naplno bodovali hráči KST Robotu Mokré Lazce, když nejtěsnějším možným způsobem porazili posledního mistra ligy, domácí SF SKK El Niňo Praha, 6:4. To vše za, v televizi postřehnutelné, divácké účasti našeho áčka a dalších borců nejen modro-bílých. O týden později se v Hustopečích utkal domácí Agrotec s velmi mladým družstvem Mittalu Ostrava, jehož kostru tvoří dva nám dobře známí reprezentanti z MEJe v O2 Aréně duo B+B (Bajger, Beneš). Stejně jako v Praze, tak se i na jihu Moravy hrálo velmi napínavé utkání, které se i nezaujatému divákovi muselo líbit. Konečnou remízu zajistil Michal Beneš v posledním zápase proti Petru Hoferikovi neuvěřitelným obratem v pátém setu, kdy otočil vývoj ze stavu 4:10 na konečných, tuším, 13:11. Mittal si tedy odvezl cenné 2 body.

V předvečer zahájení ZOH ve Vancouveru odvysílal program ČT4 v pořadí třetí letošní záznam z mužské extraligy, utkání mezi domácím Baníkem Havířov Charvát a hostujícím KST Robotem Mokré Lazce. V herně Baníku se sešlo početné publikum převážně fandící domácím. Dle mého se hrál nádherný stolní tenis a ze tří doposud odvysílaných záznamů byl právě tento "nejkoukatelnější". Dlouhé kontraspinové výměny plné agresivity a nasazení bavily diváky během celého utkání. Velice mne zaujal domácí Pavel Širuček, věkem junior, který oproti jiným borcům z extraligy má fantastický bekhend a tímto úderem přehrává nejednoho zkušenějšího playera. Utkání opět skončilo remízou 5:5, zajímavější výsledek jistě pro Havířov.

Jsem moc rád, že se po dlouhé řadě let, kdy stolní tenis na obrazovkách jakékoli televize v Česku chyběl, našla  cesta, jak početné pinčesové obci i dalším sportovním fanouškům připomenout krásy našeho sportu, a rovněž upřímně doufám, že se extraliga bude dál pravidelně v TV programu objevovat.


Rovněž si myslím, že by se v naší extralize uplatnilo níže uvedené hráčské duo s velmi zajímavou klubovou příslušností (představování netřeba):

Tyto 2 legendy našeho oddílu by jistojistě měly v extralize své nazastupitelné místo a zvláště pak v televizních přenosech by byli tzv. diváckým tahákem. Pevně doufám, že se dožiju chvíle, kdy budeme společně fandit našim nejbližším a největším klubistům v nej soutěži. Smile Smile Smile


Nakonec trochu navážno, ale příjemně a opět z televize. V pořadu Sport v regionech, který jsem mohl v týdnu sledovat, proběhla reportáž z krajského přeboru Jihočeského kraje. Ptáte se co má společného přebor JČ a Slavoj? Odpověď je snadná, Vendy Tenglová, která se ctí hájí naše barvy v 2.lize žen v "C" družstvu, vyhrála v ne už tak napínavém souboji tento přebor. My jsme ji mohli vidět, jak bojuje za stolem o titul, stejně tak i v rozhovoru pro ČT. Gratuluji ještě touto cestou k titulu přebornice a pochopitelné nominaci na MČR dospělých! Snad jsem nebyl sám, kdo tento nejenom sportovní výkon zaznamenal a ocenil? Embarassed 

Velka_cena_Prahy_logo_mensi.png