DALŠÍ ČTYŘI MEDAILE Z MEMORIÁLU JANA KALIBERY MLADŠÍHO ŽACTVA

V neděli 1. prosince 2019 pokračoval v herně TJ ABC Braník 27. ročník Memoriálu Jana Kalibery, turnaje zařazeného do Seriálu Grand Prix RACKETSPORT,cz., soutěžemi mladšího žactva. Mezi 36 účastníky turnaje starovalo též 5 našich hráčů a hráček. Nejúspěšnějším hráčem turnaje se stal Lukáš Rek, který zvítězil nejen ve dvouhře mladšího žactva, ale též spolu s Martinem Jandusem z AC Sparta Praha zvítězili ve čtyřhře mladšího žactva. Adélka Mikešová navíc zvítězila v kategorii mladších žákyň. Jedinou kategorií, ve které jsme dnes nezvítězili, byl turnaj B mladšího žactva, ve kterém obsadil Marek Hanzal 2.místo.

Medailisté z Memoriálu Jana Kalibery mladšího žactva

V turnaji A mladšího žactva jsme tentokrát měli dva zástupce. Lukáš Rek postoupil bez větších problémů ze základní skupiny, ve čtvrtfinále porazil Adélku Mikešovou a v semifinále též bez problémů porazil svého deblového partnera Martina Janduse ze Sparty Praha. Ve finále Lukáš narazil na Michala Procházku z Kotlářky. Lukáš vyhrál první dva sety a vše vypadalo na snadné vítězství. Ve třetím setu za stavu 5:5 zahrál Lukáš tak razantní úder, až míček vypadl z okna místnosti ven. V tomto okamžiku došlo ke zvratu. Lukáš přistoupil na kontradrajvovou hru soupeře a třetí i čtvrtý set prohrál 7:11. V pátém setu Lukášovi vyšel úvod setu, vedl 5:0 a nakonec zvítězil 11:6 a stal se tak zaslouženým celkovým vítězem a držitelem putovního poháru. Adélka Mikešová zahájila turnaj zápasem s pozdějším finalistou turnaje Michalem Procházkou z Kotlářky. Adélka velmi dobře přijímala, hrála aktivně a nutila soupeře k chybám. Adélka vedla již 2:1 na sety a ve čtvrtém setu vedla 8:7, ale set prohrála. V pátém setu vedla tentokrát 7:5, ale opět prohrála 7:11. V dalších zápasech Adélka pokračovala v kvalitních výkonech a jak Nelu Kemlinkovou z Elizzy, tak Vojtěcha Maděru z Kotlářky a stejně tak i Richarda Havelku z Elizzy porazila 3:0 a zaslouženě postoupila do čtvrtfinále. Zde sice prohrála s Lukášem Rekem 0:3 a podobně i v dalším kole se Sebastiánem Svobodou z Kotlářky, ale v závěrečné dvouhře opět kvalitním výkonem přehrála Tibora Bertha z Kotlářky a obsadila tak pěkné 7.místo, čímž se stala vítězkou kategorie mladších žákyň.

Lukáš Rek na 1.místě ve dvouhře mladších žáků       Adélka Mikešová na 1.místě ve dvouhře mladších žákyň

V turnaji B mladšího žactva jsme měli další tři zástupce. Marek Hanzal vyhrál svoji základní skupinu a postoupil tak do čtvrtfinále. Ve čtvrtfinále nejprve porazil Jakuba Zobala ze Stodůlek 3:1 a v semifinále přešel bez problémů přes Báru Vorbsovou z Čakovic 3:0. Mára se opíral o kvalitní servis a o první topspin. Ve finále již bohužel nestačil na Matěje Maška z Elizzy a po porážce 0:3 obsadil pěkné 2.místo. Evička Havlíčková též vyhrála svoji základní skupinu a ve čtvrtfinále porazila Tomáše Váňu z Malé Hraštice 3:1. V semifinále měla Evička dobře rozehraný zápas s Matějem Maškem z Elizzy, vyhrála první set a za stavu 1:1 na sety vedla již 7:4. Bohužel set prohrála v koncovce 9:11. V dalším průběhu zbytečně znervózněla a po porážce 7:11 prohrála 1:3. V zápase o třetí místo svedla velkou bitvu s Bárou Vorbsovou z Čakovic. Evička vedla za stavu 1:1 8:7, ale set prohrála v koncovce. Ve čtvrtém setu Evička celou dobu prohrávala, ale tentokrát byla v koncovce úspěšnější a rozhodovalo se v pátém setu. Evička vedla opět 8:7, ale uspěchala koncovku a prohrála 8:11 v pátém setu a obsadila 4.místo. Tomáš Hanzal obsadil ve skupině třetí místo a pokračoval tak v soutěži útěchy. Po vítězství nad domácím Vojtěchem Fialou z Braníka 3:0 postoupil Tomáš do semifinále. Zde sice vedl nad Davidem Mojkou z Braníka již 2:0 na sety, ale nakonec prohrál 6:11 v pátém setu a obsadil tak 3.místo v soutěži útěchy.

Marek Hanzal na 2.místě v turnaji B mladšího žactva

Ve čtyřhře mladšího žactva sice Marek a Tomáš Hanzalovi i Adélka Mikešová s Evičkou Havlíčkovou prohráli v 1.kole. Ale Lukáš Rek spolu s Martinem Jandusem ze Sparty Praha neztratili v průběhu turnaje žádný set a zaslouženě se tak stali celkovými vítězi.