DESET MEDAILÍ Z PŘEBORU PRAHY JEDNOTLIVCŮ

Ve dnech 19. a 20.ledna 2019 se konaly Přebory Prahy jednotlivců pro rok 2019, a to v sobotu 19.ledna pro kategorie nejmladšího a staršího žactva a mužů a žen v hale Jedenáctka VS a v neděli 20.ledna pro kategorie mladšího žactva a dorostu v areálu HAMR v Braníku. Naše barvy v průběhu víkendu reprezentovalo celkem 22 hráčů a hráček. Naši zástupci se neztratili a vybojovali celkem 10 medailí.

Ondra Šimůnek a Eliška Slavíčková (smíšená čtyřhra), foto: R. Šimůnek

V sobotu se hrálo v hale Jenenáctka VS. V kategorii nejmladšího žactva jsme měli velmi hojné zastoupení. Ve dvouhře nejmladších žáků startovali Marek Hanzal a Kuba Magyar. Pro Kubu šlo o premiéru ve slavojáckých barvách a přestože obsadil 4.místo ve skupině, podal ve všech zápasech bojovný výkon. Mára postoupil ze základní skupiny z druhého místa a po vítězství nad "budoucím spoluhráčem" Thomasem Cafmeyerem se probojoval do čtvrtfinále. Zde nestačil na Filipa Kauckého z Kotlářky. Ve čtyřhře kluci spolu postoupily do čtvrtfinále, kde prohráli s párem Lebeda, Mašek z Elizzy. V soutěžích nejmladších žákyň jsme měli čtyří zástupkyně. Pro Monču Malou a Terezku Rousovou byl turnaj premiérou v oficiálních soutěžích a obě holky podaly velmi pěkný výkon a s jedním vítězstvím ve skupině obsadily 3.místo. Eliška Slavíčková se trápila v základní skupině, když prohrála 1:3 s Lucií Kadlecovou z Loko Vršovice a dvakrát otáčela stav 1:2 na sety. V obou případech byla úspěšná a z druhého místa postoupila do čtvrtfinále. Po vítězství 3:0 nad Bárou Vorbsovou z Čakovic narazila v semifinále na Adélku Mikešovou, se kterou prohrála 0:3. Přes tuto porážku obsadila pěkné 3.místo. Adélka Mikešová neztratila v průběhu soutěže dvouher ani jeden set a po zásluze se stala vítězkou dvouhry nejmladších žákyň, pouze ve finále s A. Noskovou ze Sparty se trochu trápila, což bylo způsoběno docházejícími silami po náročném turnaji. Ve čtyřhře Adélka s Eliškou též nenašly přemožitelky a po vítězství 3:1 nad N. Kemlinkovou z Elizzy a A. Noskovou ze Sparty vybojovaly titul Přebornic. Všichni naši nejmladší startovali též ve smíšené čtyřhře, kde se nejlépe dařilo Adélce se Šimonem Petrtýlem z Eliizy,kteří obsadili pěkné třetí místo.

Adélka Mikešová, Eliška Slavíčková (přebornice Prahy ve čtyřhře nejmladších žákyň 2019), foto: R. Šimůnek

Ve dvouhře starších žáků jsme měli též čtyři zástupce. Adamovi Gräfovi se příliš nedařilo a nepostoupil ze skupiny. Honza Slavíček postoupil z 2.místa a v předkole prohrál 1:3 s A. Košackým z Bohnic. Adam Rek postoupil bez problémů ze skupiny a po vítězstvích nad V. Lamošem a J.Benákem  se probojoval do čtvrtfinále, kde již nestačil na J.Gajdu z Kotlářky, přesto je čtvrtfinále velmi pěkným výsledkem. Vašek Nádvorník též postoupil ze skupiny a po vítězstvích nad Tadeášem Berthem z Kotlářky a zejména nad Matheosem Remundou z Elizzy se též probojoval do čtvrtfinále, ve kterém narazil na M.Kopeckého z Kotlářky. Přes porážku 0:3 považuji i tento výsledek za velmi pěkný. Další medailový úspěch jsme měli ve čtyřhře starších žáků, když se Vašek Nádvorník s Adamem Rekem probojovali až do finále, ve kterém dokonce vedli nad M.šípem a M.Kopeckým 2:0 na sety. Nakonec po porážce 2:3 obsadili výborné 2.místo.

I v soutěžích dospělých jsme měli své zastoupení. Ve dvouhře mužů postoupilo 5 našich hráčů ze základní skupiny. Jáchym Šebl. který postoupil ze skupiny o pouhé 2 míčky a v 1.kole prohrál s T.Beranem z Kotlářky 0:3. Jonáš Kulveit prohrál s J.Kramešem ml. 0:3 a Petr Vaněk s P.Kubátek z El Niňa 1:3. Domča Pašek se probojoval až mezi 32 nejlepších, kde sehrál výborný zápas s J.Kaucký z Kotlářky. I přes porážku 2:3 je třeba považovat jeho vystoupení za úspěšné. Nejlépe se dařilo Ondrovi Šimůnkovi, který v základní skupině porazil Honzu Krameše 3:1 a po vítězstvích nad F.Bialasem z Elizzy a M.Kubou z Bohnic´se probojoval až do osmifinále. V osmifinále v zápase na čtyři vítězné sety již nestačil na V.Ezra z El Niňa, ale i tak dosáhl velmi pěkného výsledku. Ve čtyřhrách se probojovali do osmifinále 3 páry, Jáchym Šebl s M.Cihlářem (Bohnice) prohráli s P.Dvořákem (Elizza) a J.Kramešem (Vršovice) 0:3, Petr Vaněk s Jonášem Kulveitem prohráli s pozdějšími vítězi S.Kučerou a V.Rozínkem (oba El Niňo) 0:3, když ve druhém setu měli jeden setbol a Ondra Šimůnek s Domčou Paškem prohráli s K.Přídou (Kotlářka) a P.Kubátem (El Niňo) po boji 7 v pátém setu, když vedli 2:0 na sety. V e dvouhře žen startovala pouze Verča Šimůnková, která doplatila na nepřízeň losu, kdy ve skupině prohrála se svou letos tradiční soupeřkou N.Handlovou 1:3 a se Z.Luňovou (Elizza) 12 v pátém setu, když nevyužila několika mečbolů. I tak by jí vítězství 3:2 nestačilo na postup. Verča si vše vynahradila ve čtyřhrách, kdy s Anetou Kohlmannovou (Sparta) postoupily do semifinále přes pár M.Petříková, K.Strnadová (Čakovice), se kterým prohrály na loňských Přeborech. V semifinále nakonec prohrály s pozdějšími vítězkami N.Štricová (Kotlářka), J.Vyvadilová (El Niňo) 2:3. Holky vedly 2:0 na sety a za stavu 11:10 měly jeden mečbol, ale soupeřky vývoj zápasu zvrátily a Verča s Anetou tak obsadily pěkné 3,místo. Ve smíšené čtyřhře nejprve všechny zaujal pár Ondra Šimůnek s Eliškou Slavíčkovou. Nakonec největšího úspěchu jsme dosáhli právě ve smíšené čtyřhře mužů a žen, když Verča Šimůnková s Honzou Kramešem nenašli přemožitele a vybojovali titul Přeborníků Prahy, když ve finále porazili pár V. Tenglová (Nusle), J.Černý (TTC Praha) 9 v pátém setu, když vedli již 2:1 na sety a 10:8, následně 9:4 v pátém setu.

Honza Krameš a Verča Šimůnková (přeborníci Prahy ve smíšené čtyřhře dospělých 2019) s koučem Martinem, foto: R. Šimůnek

V neděli pokračovaly Přebory Prahy v areálu HAMR v Braníku. V soutěžích mladšího žactva jsme měli 3 zástupce. Lukáš Rek byl přímo nasazený do 2.stupně (na rozehrání si vyzkoušel zahrát ve skupině v kategorii dorostu, kde podával výborné výkony, prohrál 8 v pátém s Vojtou Podrazilem ze Sparty a 1:3 s M.Kopeckým) a Ondra Sládek s Matoušem Kleinem, kteří bez problémů postoupili ze skupiny. V osmifinále bohužel nestačili - Ondra na J.Marhola ze Sparty a Matouš na R.Havelku z Elizzy. Lukáš Rek potvrdil své nasazení a probojoval se až do semifinále, kde prohrál s M.Šípem 0:3, čímž vybojoval velmi pěkné 3.místo. Ve čtyřhře mladších žáků přidal další bronzové umístění spolu s D.Sochorem ze Sparty, když prohráli v semifinále s M.Šípem a F.Kauckým z Kotlářky 1:3.

V soutěžích dorostenců Michal Pfleger, Michal Michlík a Honza Slavíček sbírali především zkušenosti. Jonáš Kulveit zvládl těžkou základní skupinu, když porazil F.Němce z Kotlářky a M.Remundu z Elizzy. V 1.kole pak svedl Jonáš souboj s D.Sochorem, ve kterém prohrál 2:3. Petr Vaněk ve skupině prohrál 1:3 s M.Šípem (Kotlářka) a postoupil z 2.místa. V 1.kole pak porazil A.Sochora ze Sparty 3:1 a v osmifinále prohrál 0:3 s J.Kramešem (Vršovice). Ve čtyřhře si s námi pohrál los, když Petr Vaněk s Jonášem Kulveitem v 2.kole nejprve porazili první nasazený pár J.Kaucký, K.Přída (Kotlářka) a poté nestačili na pozdější vítěze M.Stacha, M.Šípa (Kotlářka). Ve dvouhře dorostenek postoupila Verča Šimůnková bez problémů ze skupiny a ve čtvrtfinále narazila na "svůj letošní osud" N.Handlovou. Verča vedla 2:1 na sety, podařil se jí vstup do čtvrtého i následně pátého setu, v pátém setu byl stav ještě 7:7. Bohužel nakonec Verča prohrála 7:11 v pátém setu. Ve čtyřhře spolu s Anetou Kohlmannovou podobně jako loni prohráli s A.Blažkovou (Vršovice), K.Rosovou (Elizza), a tak zůsatla naší poslední medailovou nadějí v soutěžích dorostu smíšená čtyřhra. V ní nakonec Verča spolu s Honzou Kramešem opět postoupili do fimále, kde se od nás trochu odvrátilo štěstí. V úvodním setu proti J.Kauckému a H.Sommerové (Kotlářka) jsme vedli 10:8 a soupeři sérií dvou prasátek a jedné hrany dokázali set otočit a vyhrát, ve druhém setu jsme opět prohráli v koncovce a třetí set byl již zcela v režii soupeřů. Přesto ziskem stříbrných medailí dosáhli Verča s Honzou velmi pěkného výsledku.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem našim zástupcům za velmi dobrou reprezentaci klubu a všem medailistům blahopřeji k dosaženým výsledkům.