DVĚ ČTVRTÁ MÍSTA NA PŘEBORU PRAHY DRUŽSTEV DOROSTU

V pátek dne 1. února 2019 se v areálu HAMR v Braníku uskutečnil 2. turnaj Přeboru Prahy družstev dorostu. Mezi 20 zúčastněnými týmy jsme měli i my své zastoupení, a to A družstvo v 1. třídě dorostenců a B družstvo ve 2. třídě dorostu. Obě naše družstva podávala kvalitní výkony a shodně skončila ve svých soutěžích na pěkném 4. místě.V 1. třídě dorostenců startovalo naše A družstvo ve složení Péťa Vaněk, Jonáš Kulveit, Míša Pfleger a Vašek Nádvorník. V úvodních utkáních naše družstvo narazilo na favority na medailová umístění, a to Lokomotivu Vršovice a A a B družstvo Kotlářky.

Slavoj Praha A - Lokomotiva Vršovice A 1:3

V úvodním utkání s Lokomotivou Vršovice získal cenný sklap Vašek Nádvorník, který porazil Filipa Marata 3:1 na sety.

Slavoj Praha A - SK DDM Kotlářka Praha A 0:3

Ve 2. kole proti Kotlářce A svedl nejprve bitvu Jonáš Kulveit s Tomášem Beranem, když dokázal srovnat na 2:2 na sety, v tom pátém byl soupeř bohužel úspěšnější. Dobře též zahrál Míša Pfleger, který vyhrál s druhým z dvojčat Beranových Matějem úvodní set a ve druhém prohrál v koncovce.

Slavoj Praha A - SK DDM Kotlářka Praha B 1:3

Jonáš Kulveit bohužel nevyužil vedení 2:1 na sety s Adamem Khalailou a prohrál 2:3. Jediný bod tak přidal opět na trojce hrající Vašek Nádvorník, který porazil Michala Kopeckého 11:9 v pátém setu.

Slavoj Praha A - AC Sparta Praha B 3:2

Přestože Jonáš s Petrem vybojovali 2 body přes Adama Sochora, bylo toto utkání drama až do posledního zápasu. Péťa Vaněk nezvládl koncovku pátého setu s Davidem Sochorem, když dokázal srovnat ze stavu 1:2 na sety na 2:2, celý pátý set vedl, ale v koncovce byl příliš nervózní a pospíchal a nakonec prohrál 9:11 v pátém setu. Podobně rozehrané to měl Míša Pfleger, který s Lukášem Rulcem vedl již 2:0 na sety a hrál velmi dobře. Bohužel prohrál koncovku třetího setu, soupeř se vrátil do hry a srovnal na 2:2 na sety. Opět rozhodovala koncovka pátého setu, ve které byl úspěšnější Lukáš Rulc a vybojoval tak další bod pro Spartu. V závěrečné dvouhře Jonáš sice prohrál s Davidem Sochorem koncovku úvodní sady, ale v dalším průběhu zpřesnil hru a po vítězství 3:1 na sety vybojoval vítězný bod.

Slavoj Praha A - AC Sparta Praha A 3:1

Toto utkání rozhodovalo o konečném čtvrtém místě. Důležité byly úvodní dvouhry, kdy Jonáš Kulveit vedl již 2:0 na sety nad Danem Skopcem, ale následně prohrál dvě koncovky a bylo opět srovnáno. V pátém setu byl v rozhodujících okamžicích jistější Johny a zvítězil 11:8. Asi rozhodující bylo vítězství Petra nad Mirkem Šmídem, kdy podal velmi dobrý výkon a zvítězil 3:1. Na trojce trochu nezodpovědně prohrál Míša s Péťou Šustou 0:3 (o pořadí mohly rozhodovat sety či míčky), ale v další dvouhře porazil Jonáš již rezignovaného Míru Šmída 3:0 a potvrdil tak vítězství 3:1 na zápasy a konečné pěkné 4.místo.

Ve 2.třídě startovalo 8 družstev a mezi nimi i náš B tým ve složení Adam Rek, Adam Gräf, Honza Slavíček a na jedno utkání vypomohl Vašek Nádvorník. B družstvo složené ze samých starších žáků zvítězilo ve 4 utkáních a ve 3 prohrálo a opíralo se o velmi dobré výkony Adama Reka, který získal cenná vítězství, když dokázal porazit Jonáše Gajdu z Kotlářky a Filipa Veselého z Vršovic oba 3:2. V jednom utkání nastoupil Vašek Nádvorník, který si musel sáhnout až na dno svých sil, když zvítězil nad Martinem Chmelem z Michle 3:2. V tomto zápase se nemohl vypořádat s trávou na bekhendu soupeře. Adam Gräf s Honzou Slavíčkem podávali solidní výkony, pouze jim chybělo více klidu a trpělivosti a mohli vybojovat o několik vítězství více. Přesto je konečné 4. místo třeba považovat za pěkný výsledek.

Slavoj Praha B - TTC Elizza Praha A 3:0

Slavoj Praha B - SK DDM Kotlářka Praha D 3:1

Slavoj Praha B - Sokol Michle A 3:1

Slavoj Praha B - KST FZŠ Trávníčkova B 2:3

Slavoj Praha B - SK DDM Kotlářka Praha C 1:3

Slavoj Praha B - KST FZŠ Trávníčkova B 3:0

Slavoj Praha B - Lokomotiva Vršovice B 2:3