DVĚ DRUHÁ MÍSTA NA BTM ČR V HOSTINNÉM A V JAROMĚŘI

V neděli 3. února 2019 pokračovaly Bodovací turnaje mládeže ČR soutěžemi nejmladšího žactva v Hostinném a staršího žactva v Jaroměři. Naše barvy na těchto turnajích hájili Adélka Mikešová s Eliškou Slavíčkovou na turnaji v Hostinném a Vašek Nádvorník, Adam Rek a Honza Slavíček na turnaji v Jaroměři. Naši zástupci se v kvalitní konkurenci neztratili a vybojovali dvě medailová umístění. Adélka Mikešová obsadila 2. místo v soutěži útěchy nejmladších žákyň a Vašek Nádvorník skončil na 2. místě ve dvouhře starších žáků v turnaji B, čímž se kvalifikoval na další BTM ČR do turnaje A této věkové kategorie.

V Hostinném dnes probíhaly soutěže nejmladšího žactva. Eliška Slavíčková sice měla celkem těžkou základní skupinu. V úvodním zápase narazila na 8. nasazenou hráčku turnaje Elišku Čermákovou z SK Dobré. Naše Eliška podala vynikající výkon, hrála soustředěně, aktivně a bojovala o každý míček. Celý první set Eliška vedla a pouze pár chyb v koncovce zajistilo soupeřce vítězství 8:11. Druhý set byl sice zcela v režii soupeřky, ale od třetího setu to byla opět bitva. Eliška rozehrávala z forhendu i z bekhendu, míčky dobře umisťovala a ve třetím setu zvítězila 11:9. Ve čtvrtém setu pokračovala ve výkonu z předešlého setu a přestože prohrála 9:11 a celkově 1:3, mohla být s předvedeným výkonem více než spokojena. Ve druhé dvouhře narazila na svou tradiční soupeřku Sáru Slavíkovou z Děhylova. Eliška měla problém s příjmem podání a přestože bojovala, prohrála nakonec 0:3 a obsadila 3.místo ve skupině. V soutěži útěchy bez problémů postoupila do semifinále, kde bohužel nestačila na Adélku Noskovou ze Sparty, se kterou prohrála 0:3.

Adélka Mikešová v základní skupině nejprve porazila v tréninkovém tempu Veroniku Novotnou z Jaroměře 3:0, poté prohrála s první nasazenou hráčkou turnaje Terezou Kovaříčkovou z SK Dobré 0:3, kdy měla především problémy s příjmem podání a v jistotě ve výměnách. V rozhodujícím zápase o postup narazila na Justýnu Synkovou z Děhylova. V prvních dvou setech Adélka byla příliš nervózní, spěchala a dělala množství nevynucených chyb a prohrávala tak 0:2 na sety. Další dva sety uklidnila hru, zlepšila podání a dobře umisťovala míčky, takže srovnala stav na 2:2. V rozhodujícím setu se Adélce nepovedl začátek, opět příliš znervózněla a výsledkem byla porážka 5:11. V soutěži útěchy též bez problémů postoupila do semifinále, kde narazila na další děhylovskou hráčku Lenku Libscherovou. První dva sety vyhrála Adélka bez problémů a ve třetím setu vše směřovalo k "jednoduchému" vítězství. Za stavu 7:6 došlo ke spornému míčku, kdy soupeřka zahrála míček nad stolem, bod však byl přidělen soupeřce, která srovnala na 7:7. V koncovce Adélka opět spěchala a soupeřka snížila stav na 1:2. Ve třetím setu již měla Adélka opět hru pod kontrolou a po vítězství 11:6 postoupila do finále. Finále soutěže útěchy bylo reprízou finále Přeboru Prahy, kdy Adélku čekala Adélka Noskovová ze Sparty. První dva sety naše Adélka příliš spěchala, kazila jednoduché míčky a prohrávala tak 0:2 na sety. Ve třetím setu zahrála Adélka to nejlepší ze své hry, dobře přijímala, rozehrávala z bekhendu i z forhendu a po zásluze zvítězila 11:5. Ve čtvrtém setu Adélce utekl začátek a přestože bojovala, po porážce 3:11 obsadila konečné pěkné druhé místo.

Ve čtyřhře holky bez problémů postoupily do čtvrtfinále. V boji o medaile narazily na Andreu Slámovou z Kladna a Janu Csizmaziovou z Turnova. První set byl sice jednoznačný, ale v dalších dvou setech začaly holky hrát více aktivně a přes porážku 0:3 si myslím, že podaly velmi pěkný výkon.

V Jaroměři startovali naši kluci v turnaji B kategorie starších žáků. Honza Slavíček po dvou porážkách ve skupině obsadil třetí, nepostupové místo.

Adam Rek měl trochu smůlu na los, když ve skupině narazil na druhého nasazeného v turnaji B Dana Vojnu z Kladna, se kterým prohrál 1:3. I tak po vítězství nad Jakubem Lipenským z Kostelce nad Orlicí 3:1 postoupil do druhého stupně. Zde se po vítězství nad Vojtěchem Přikrylem z Blanska 3:2 probojoval mezi 32 nejlepších. Bohužel zde narazil na prvního nasazeného Filipa Tichavského z Frenštátu, se kterým prohrál 0:3.

Vašek Nádvorník postoupil z prvního místa ze základní skupiny, i když i zde svedl bitvu s Matějem Mylerem z Českých Budějovic, kdy zvítězil 11:8 v pátém setu. Ve druhém stupni dokázal zvítězit nad svými vrstevníky Lukášem Dzidou z Opavy 3:1 a nad svým deblovým partnerem Kubou Růžičkou z HB Ostrov Havlíčkův Brod 3:0. V semifinále získal cenný skalp po vítězství nad Jonášem Rakem z KST Ostrava 3:0. Ve finále na Vaška čekal tradiční soupeř, David Sochor ze Sparty. Vašek sice vedl 2:1 na sety, ale jako vždy se zápas dostal do pátého setu, ve kterém byl opět úspěšnější soupeř a Vašek tak po porážce 5:11 v pátém setu obsadil výborné 2.místo v turnaji B staršího žactva, čímž si po zásluze vybojoval právo účasti v turnaji A na příštím BTM ČR v Hluku.

Všem našim hráčům a hráčkám bych chtěl poděkovat za předvedené výkony, Adélce s Vaškem též blahopřeji k medailovým umístěním.

Podrobné výsledky naleznete v přílohách.