DVĚ MEDAILE NA BTM ČR MLADŠÍHO ŽACTVA V HLUKU

V sobotu 16. listopadu 2019 se v Hluku uskutečnil další Bodovací turnaj mládeže ČR mladšího žactva Turnaj přátelství. V kvalitní konkurenci měly naše barvy velké zastoupení. V turnaji A mladších žáků startoval Lukáš Rek, v turnaji A mladších žákyň startovala Hanka Kodetová a v turnaji B mladších žákyň jsme měli dokonce tři zástupkyně: Adélku Mikešovou, Evičku Havlíčkovou a Elišku Slavíčkovou. Nejlepších výsledků nakonec dosáhli Lukáš Rek, kterí zvítězil v soutěži útěchy turnaje A mladších žáků a Adélka Mikešová, která obsadila v turnaji B mladších žákyň velmi pěkné 2. místo, čímž se též kvalifikovala na příští turnaj do turnaje A této kategorie.

Adélka Mikešová a Lukáš Rek na BTM ČR mladšího žactva v Hluku

Lukáš Rek startoval opět v turnaji A mladších žáků.  Bohužel v základní skupině Lukáš prohrál úvodní dvouhru s Romanem Lekšem z Újezdce 1:3. Lukáš byl velmi pasivní a nedokázal se přizpůsobit nepříjemnému forhendovému topspinu soupeře. Ve druhé dvouhře Lukáš potrápil Martina Slaného z Havířova, ale i tak prohrál 5:11 v pátém setu. Jelikož v posledním zápase ve skupině porazil Vítka Kasnera ze Slaného 3:1, obsadil ve skupině třetí místo. V soutěži útěchy byl klíčový čtvrtfinálový zápas s Petrem Žmudou z Liberce, ve kterém šlo o reprízu semifinále posledního turnaje GP. Lukáš opět vyhrál úvodní dva sety a ve třetím setu vedl tentokrát 7:4. Lukáš chtěl zápas pouze dohrát a prohrál v koncovce 10:12. Ve čtvrtém setu již neponechal nic náhodě a po vítězství 3:1 postoupil do semifinále, čímž si již zajistil účast v turnaji A i pro příští turnaj. Jelikož dokázal zvítězit i v dalších dvou zápasech nad Kristianem Řehounkem ze Sokola Hradec Králové 3:1 a nad Petrem Matuškou z Tatranu Hostinné 3:0, stal se tak zaslouženým vítězem soutěže útěchy v turnaji A. Ve čtyřhře hrál Lukáš s Jakubem Gasmanem ze Sokola Děhylov a byli velmi blízko k vítězství nad párem Lekeš, Ovesný (Újezdec, Kostelec). Náš pár vedl 2:1 na sety a 8:6 a set prohráli 8:11. V pátém setu prohrávali již 4:8, zvrátili stav na 10:9, aby nakonec prohráli 10:12.

Lukáš Rek na 1.místě v útěše mladšího žactva

Hanka Kodetová měla premiéru v turnaji A mladších žákyň. Hanka vstoupila do turnaje velmi odvážně a nad Eliškou Stramovou z Frýdlantu vedla již 1:0 na sety a 9:7. Hanka se zalekla vítězství, set prohrála 10:12 a v dalším průběhu již byla příliš nervózní a prohrála 1:3. V dalším zápase Hanka uhrála další set na Moniku Sobotíkovou z Líšně, ale opět prohrála 1:3 a po porážce s pozdější vítězkou Veronikou Polákovou z Vlašimi obsadila čtvrté místo ve skupině. V soutěži útěchy narazila Hanka na Veroniku Janů z Humpolce a přestože prohrála 0:3, zejména ve třetím setu podala velmi dobrý výkon. Ve čtyřhře se Simonou Holubovou z Hodonína prohrály s párem Antošová, Kupčíková (Hostinné, Lomnice) 0:3.

V turnaji B mladších žákyň postoupily dvě naše hráčky ze základní skupiny. Postoupit se nepodařilo opět pouze Eviččce Havlíčkové, která v úvodní dvouhře s Viktorií Jůzovou z Plzně nevyužila za stavu 1:1 vedení 8:4 a nakonec prohrála 1:3. Stejným výsledkem prohrála i Renátou Kristenovou z Nového Lískovce a obsadila nepostupové třetí místo ve skupině. Eliška Slavíčková vyhrála svoji základní skupinu díky lepšímu poměru setů, když porazila 3:0 domácí Lucii Obdržálkovou a prohrála s Kateřinou Fajkusovou z Děhylova 1:3. Po dlouhé pauze pak nastoupila k prvnímu kolu hlavní soutěže proti Barboře prouskové z Kamenického Šenova. Eliška vyhrála první set, za stavu 1:1 měla několik setbolů, ale set prohrála 13:15, když měla problém s příjmem podání a nakonec prohrála 1:3. Adélka Mikešová bez problémů postoupila ze skupiny z prvního místa. V osmifinále porazila Alžbětu Škapovou z Jirkova 3:1, když prohrála třetí set, kdy uspěchala koncovku setu. Ve čtvrtfinále s přehledem přehrála Sáru Slavíkovou z Děhylova 3:0, kdy kvalitním pinkem držela míček na stole a připravovala si forhendovou rozehrávku. V semifinále přehrála levorukou Nelu Kořínkovou z Chodova 3:1, když Adélka dobře aktivně přijímala a ve výměnách nutila soupeřku k chybám. Ve finále sice Adélka již nestačila na Elišku Čermákovou z Dobrého a prohrála 0:3, obsadila tak velmi pěkné 2.místo, čímž si vybojovala na příští turnaj postup do turnaje A.