HANKA KODETOVÁ NA 3.MÍSTĚ NA TURNAJI WTT YOUTH CONTENDER V HAVÍŘOVÉ

Ve dnech 7. - 9. června 2021 se v Havířově uskutečnil třetí díl seriálu turnajů ITTF WTT Youth Series - WTT Youth Contender Havířov, a to soutěže kategorie dívek. Mezi 111 účastnicemi jsme měli též své zastoupení, ve dvouhrách kategorií U13 a U11 startovala naše Hanka Kodetová. Hanka se na turnaji prezentovala sympatickým výkonem a ve své kategorii U11 obsadila pěkné 3. místo.

Hanka v Havířově Hanka 3.místo na WTT

V pondělí 7. června (svátek měl SLAVOJ!!!) byly zahájeny soutěže kategorie U13. Hanka v základní skupině nejprve sehrála velmi pěkný zápas s druhou nasazenou levačkou F. Stefanskou z Německa (vítězkou prvního turnaje v Portugalsku), Hanka vyhrála úvodní set, kdy hodně využívala svého podání. Za stavu 1:2 na sety se rozhodovalo v koncovce, ve které Hanka prohrála 11:13. Ve druhé dvouhře narazila na Rakušanku C. Panholzer (později bronzovou v kategorii U13) a opět dokázala vyhrát úvodní set, a přestože nakonec prohrála 1:3, předvedla pěkný bojovný výkon. V závěrečném zápase ve skupině nastoupila Hanka na "televizním stole" proti Slovence C. Korf. Úvodní set jsme tentokrát prohráli v koncovce 11:13 a po porážce 0:3 obsadila Hanka 4.místo ve skupině.

U13 - Kodetová Hanka

- F. Stefanska (GER) 1:3 (7,-7,-5,-11)

- C. Panholzer (AUT) 1:3 (14, -5,-5,-6)

- C. Korf (SVK) 0:3 (-11,-8,-6)

V úterý 8. června pokračovaly soutěže kategorie U11. V úvodním zápase Hanka porazila svoji reprezentační kolegyni D. ferbasovou z Hradce Králové 3:0. V zápase o první místo ve skupině Hanku čekala J. Neumann z Německa (vítězka Velké ceny Prahy z roku 2019). Bohužel se nám tentokrát příliš nedařilo podání a dělaly nám problém kvalitní topspiny soupeřky, a tak soupeřka vyhrála úvodní dva sety. Ve třetím setu si Hanka vypracovala vedení 9:7, v koncovce však bohužel příliš spěchala a nakonec prohrála 9:11. V semifinále tak Hanku čekala na "televizním stole" Ukrajinka D. Koliennikova. Přestože Hanka podala bojovný výkon, na pozdější vítězku to tentokrát nestačilo a po porážce 0:3 obsadila velmi pěkné 3. místo.

U11 - Kodetová Hanka

- D. Ferbasová (CZE) 3:0 (5, 3, 9)

- J. Neumann (GER) 0:3 (-6, -7, -9)

- D. Koliennikova (UKR) 0:3 (-7, -4, -7)

Odkaz na stránky turnaje: WTT Youth Contender Havirov - Tournaments - International Table Tennis Federation (ittf.com)

Na závěr bych chtěl Hance poblahopřát k bronzové medaili a poděkovat jí za předvedené výkony.