HANKA KODETOVÁ S ELIŠKOU SLAVÍČKOVOU NA 3.MÍSTĚ VE ČTYŘHŘE NEJMLADŠÍCH ŽÁKYŇ NA VELKÉ CENĚ JIŽNÍHO MĚSTA

Ve dnech 7. - 8. září 2019 se uskutečnil úvodní Bodovací turnaj mládeže ČR v kategorii mladšího a nejmladšího žactva Velká cena Jižního Města 2019. Mezi účastníky turnaje jsme měli též hojné zastoupení, a to 4 hráče a 2 hráčky v kategorii mladšího žactva a 3 hráče a 4 hráčky v soutěžích nejmladšího žactva. Největšího úspěchu dosáhly Hanka Kodetová s Eliškou Slavíčkovou, které obsadily výborné 3.místo ve čtyřhře nejmladších žákyň.

V sobotu 7. září 2019 se uskutečnily soutěže mladších žáků a žákyň. I zde jsme měli své zastoupení v turnaji A mladších žáků. Lukáš Rek získal v základní skupině cenný skalp J. Růžičky z HB Ostrov, nad kterým zvítězil 3:1. V další dvouhře porazil M. Ďuláka z SK Přerov 3:0, čímž si vybojoval postup do 2. stupně. V závěrečné dvouhře již nestačil na M. Slaného z Baníku Havířov a po porážce 0:3 obsadil 2.místo ve skupině. Ve 2.stupni bohužel nestačil na A. Ondračku z Frýdlantu n.O., když nevyužil vedení 2:1 na sety a prohrál 7:11 v pátém setu. Ve čtyřhře spolu s M. Záleským z Tesly Pardubice prohráli s párem Sokola Hradec Králové Zoubek, Řehounek 1:3. V turnaji B mladších žáků obsadili Nathan Cafmeyer, Marek Hanzal a Tomáš Hanzal třetí nepostupové místo. V turnaji B mladších žákyň postoupily Adélka Mikešová a Eliška Slavíčková z druhého místa do 2.stupně, když Adélka ve skupině prohrála s pozdější vítězkou turnaje B I. Gallerachovou z Boru 0:3 a zvítězila 11:9 v pátém setu nad S. Slavíkovou ze Sokola Děhylov a Eliška vybojovala postup po vítězství též 11:9 v pátém setu nad K. Kubánkovou z SKST Děčín. Ve 2.stupni Eliška Slavíčková prohrála v 1.kole s T.Šerešovou z SKST Hodonín 1:3. Adélka Mikešová nejprve porazila A. Škapovou z Jirkova 3:0 a v osmifinále prohrála se S. Krejčovou ze Strakonic. když vedla 2:0 na sety a nakonec prohrála 11:13 v pátém setu.

V neděli 8. září 2019 turnaj pokračoval soutěžemi nejmladšího žactva. Nathan Cafmeyer postoupil ze skupiny z 2.místa, když prohrál pouze s M. Horčicou z Prachatic 0:3. Ve 2.stupni bohužel narazil v 1.kole na pozdějšího vítěze  J. Škaldu z SK Dobré, se kterým prohrál 0:3. Thomas Cafmeyer porazil v základní skupině pouze R. Gazárka z Hostinného a obsadil třetí místo ve skupině. V soutěži útěchy nejprve Thomas porazil J. Veselského z HB Ostrov 3:0 a následně prohrál V. Krajčou ze Zlína 10:12 v pátém setu. Jakub Magyar při své premiéře na BTM ČR spíše získával zkušenosti, v soutěži útěchy prohrál s A. Mikem z Unionu Plzeň 1:3. V soutěži nejmladších žákyň postoupily ze skupiny Eliška Slavíčkovová a Hanka Kodetová, kdy Eliška prohrála ve skupině pouze s S. Holubovou z SKST Hodonín 1:3 a Hanka dokonce vyhrála svoji skupinu, když ve skupině porazila nasazenou N. Ciborovou ze Sokola Hradec Králové a pozdější finalistky soutěže útěchy E. Vožickou z HB Ostrov a L. Sýkorovou z Unionu Plzeň. Ve 2.stupni Eliška prohrála ve 2.kole s první nasazenou Terezou Kovaříčkovou z SK Dobré 0:3. Hanka prohrála též ve 2.kole se S. Slavíkovou ze Sokola Děhylov 1:3. Monika Malá a Tereza Rousová vyhrály po jednom zápase v základní skupině. V soutěži útěchy obě prohrály s pozdějšími finalistkami útěchy, Terka ve 2.kole s E. Vožickou z HB Ostrov 0:3, Monča ve čtvrtfinále s L. Sýkorovou z Unionu Plzeň též 0:3. V soutěžích čtyřher postoupily Monča Malá s Terkou Rousovou do 2.kola, kde uhrály jeden set na pozdější finalistky, pár Holubová, Novotná z SKST Hodonín. Největšího úspěchu nakonec dosáhl pár Hanka Kodetová s Eliškou Slavíčkovou, které již ve 2.kole porazily třetí nasazený pár Ciborová, Šerešová (Sokol Hradec Králové, SKST Hodonín) a prohrály až v semifinále s pozdějšími vítězkami z SK Dobré T. Kovaříčkovou, E. Kuchařovou 0:3, čímž vybojovaly bronzové medaile.

Všem našim hráčům a hráčkám děkuji za předvedené výkony a za úspěšnou reprezentaci slavojáckých barev.