HANKA KODETOVÁ S ELIŠKOU SLAVÍČKOVOU ZVÍTĚZILY VE ČTYŘHŘE NEJMLADŠÍCH ŽÁKYŇ NA BTM ČR V LIBERCI

V neděli 5. ledna 2020 pokračovala Velká cena Liberce pořádaná jako Bodovací turnaj mládeže ČR soutěžemi nejmladšího žactva. Mezi 72 nejmladšími žáky a 42 nejmladšími žákyněmi se neztratilo 5 zástupců našeho klubu, a to Nathan Cafmeyer a Kuba Magyar v kategorii nejmladších žáků a Hanka Kodetová, Eliška Slavíčková a Terezka Rousová v kategorii nejmladších žákyň. Největšího úspěchu nakonec dosáhly Hanka Kodetová s Eliškou Slavíčkovou, které zvítězily ve čtyřhře nejmladších žákyň.

Úspěšná výprava v Liberci

V soutěži nejmladších žáků Nathan Cafmeyer vyhrál svoji základní skupinu. V hlavní soutěži nejprve porazil Jakuba Janošce z Havířova 3:0 a v osmifinále prohrál s Radovanem Březinou ze Zlína 0:3. Kuba Magyar měl v základní skupině nejblíže k vítězství v zápase s Martinem Krištofem z Tišnova, ve kterém prohrál 3:11 v pátém setu. V soutěži útěchy Kuba prohrál s Radovanem Hladkým z Kostelce nad Orlicí 0:3. 

Ve čtxřhře mladších žáků hrál Kuba Magyar s Michalem Hnízdilem ze Záluží a prohráli v 1.kole s dvojicí Radovan Hladký, David Mejtský (Kostelec) 1:3. Nathan Cafmeyer s Dominikem Skákalem z Hradce Králové postoupili do osmifinále, kde prohráli s párem Filip Račák, Radovan Březina ze Zlína 0:3.

V soutěži nejmladších žákyň byla Hanka Kodetová druhou nasazenou do soutěže dvouher. Hanka vyhrála základní skupinu a v osmifinále prohrála s později stříbrnou Rozálií Toužimskou z Kladna 6:11 v pátém setu. Eliška Slavíčková též vyhrála svoji skupinu, v 1.kole porazila Julii Jaramillo ze Sokola Plzneň a v osmifinále prohrála s později bronzovou Lucií Sýkorovou z Unionu Plzeň 1:3. Terezka Rousová ve skupině porazila Viktorii Čupcovou z Nového Boru 3:0 a sehrála pěknou partii s Dorotou Ferbasovou z Hradce Králové, se kterou prohrála 1:3. V soutěži útěchy Terka prohrála s Leontýnou Toužimskou z Kladna 0:3.

Hanka Kodetová s Eliškou Slavíčkovou si vše vynahradily ve čtyřhře nejmladších žákyň, kde se probojovaly do semifinále, ve kterém přehrály Justýnu Synkovou se Sárou Slavíkovou z Děhylova 13:11 v pátém setu. Ve finále holky porazily pár Timea Šerešová, Tereza Makarová (Hodonín, Slaný) 11:9 v pátém setu a staly se tak zaslouženými vítězkami. Terka Rousová s Terezou Korpovou z Kamenického Šenova prohrály v 1.kole s Michaelou Alinčovou a Eliškou Vožickou (Elizza, HB Ostrov) 0:3.

Hanka Kodetová a Eliška Slavíčková na 1.místě ve čtxřhře nejmladších žákyň

Výsledky turnaje naleznete:

https://www.tournamentsoftware.com/find?StartDate=2020-01-05&EndDate=2020-01-05&Distance=15&page=1&CountryCode=CZE

Velka_cena_Prahy_logo_mensi.png