HANKA KODETOVÁ SE STALA MISTRYNÍ ČR VE DVOUHŘE DÍVEK V KATEGORII U15

Ve dnech 23. - 24. dubna 2022 se v Plzni uskutečnilo Mistrovství ČR jednotlivců kategorie U15. Mezi nominovanými 56 chlapci a 40 děvčaty jsme též měli zastoupení, a to Lukáše Reka v kategorii chlapců a Hanku Kodetovou a Adélku Mikešovou v kategorii dívek. Nejúspěšnější hráčkou naší výpravy byla Hanka Kodetová, která zvítězila ve dvouhře dívek a stala se tak Mistryní ČR ve dvouhře dívek v kategorii U15 pro rok 2022. Adélka Mikešová vyhrála finále C ve dvouhře dívek U15.

Dvouhra dívek MČR U15 2022 Mistři ČR U15 2022

Nejlepší zápas MČR U15 2022 Medailisté MČR U 15 2022

Lukáš Rek zvládl výborně kvalifikační část a po vítězstvích nad Filipem Zukalem z Blanska a Oliverem Vincencem z Vyškova se probojoval do hlavní soutěže. V hlavní soutěži Lukáš bohužel nestačil na Jaroslava Grabovského z Hodonína. Ve finále B svedl Lukáš bitvu s Filipem Wolfem z Liberce, kdy nevyužil za stavu 10:9 v pátém setu svůj mečbol a nakonec prohrál 10:12. Ve čtyřhře Lukáš nastoupil s Vítkem Kasnerem ze Slaného a v hned v 1.kole narazili na pár Matyáš Kolečkář z Hluku a Filip Kaucký z Kotlářky. Lukáš sice podal v úvodních setech velmi solidní výkon, ale jeho spoluhráč měl problémy s trávou Filipa Kauckého, takže nakonec prohráli 1:3. Ve smíšené čtyřhře hrál startoval Lukáš spolu s Adélkou Mikešovou a po postupu do 2.kola sehráli velmi pěkný zápas s dvojicí Ondřej Vranka ze Zlína, Lucie Juchelková z Havířova, který nakonec po boji prohráli 1:3.

Adélka Mikešová narzila v kvalifikaci dvouhry dívek na velmi nepříjemnou soupeřku, plzeňskou Lucii Sýkorovou. Adélce se nepodařil vstup do zápasu a prohrávala již 0:2 na sety. V dalším průběhu sice dokázala srovnat na 2:2, ale v rozhodující sadě nakonec prohrála 7:11. Adélka si vše vynahradila ve finále C, které po vítězství nad Matinou Haltmarovou ze Štítů a Romanou Korpovou z Liberce, vždy 3:0, po zásluze ovládla. Ve čtyřhře dívek Adélka nastoupila s Eliškou Novotnou z Hodonína. Holky prohrály s Lucií Obdržálkovou z Hluku a Romanou Glückovou z Moravského Berouna úvodní dva sety, srovnaly na 2:2, v rozhodující sadě prohrávaly 1:8, srovnaly na 8:8 a 9:9 a nakonec prohrály v koncovce 10:12.

Hanka Kodetová spolu se svojí tradiční spoluhráčkou Simonou Holubovou bohužel doplatily na los a ve druhém kole prohrály s pozdějšími vítězkami Veronikou Polákovou a Aničkou Holejšovskou z Vlašimi 0:3. Ve smíšené čtyřhře Hanka nastoupila s Jakubem Kabelkou z Ústí nad Labem. Po postupu do druhého kola bohužel prohráli s Matyášem Kolečkářem z Hluku a Andreou Slámovou z Kladna 8:11 v pátém setu. Hanka si vše vynahradila ve dvouhře. Po úvodní výhře nad Eliškou Vožickou z HB Ostrov 4:0 sehrála Hanka dramatickou bitvu s první nasazenou Veronikou Polákovou z Vlašimi. Hanka prohrávala již 0:3 na sety, přesto zabojovala a vyrovnala na 3:3. V rozhodujícím setu Hanka vedla již 8:4, soupeřka vyrovnala na 8:8 a dokonce vedla 8:9. I tak se Hanka nevzdala a po vítězství 11:9 postoupila do čtvrtfinále. Zde narazila na svou tradiční soupeřku, Terezu Kovaříčkovou z Dobrého. Hanka sice prohrála úvodní set, ale dokázala srovnat na 1:1 a následně zcela ovládla průběh zápasu a zaslouženě zvítězila 4:1. V semifinále Hanka soustředěným výkonem přehrála třetí nasazenou Magdalénu Ščibrániovou z Havířova 4:0. Ve finále Hanku čekala druhá nasazená hráčka turnaje Vendula Šichanová z Dobrého. Rozhodující pro vývoj zápasu byl pátý set, kdy za stavu 2:2 na sety Hanka vyhrála 11:4. V následujícím setu Hanka sice vedla již 10:4, ale soupeřka dokázala snížit na 10:9. Rozhodující míček však vyhrála Hanka a po vítězství 4:2 se stala zaslouženou Mistryní ČR ve dvouhře dívek v kategorii U15 pro rok 2022, k čemuž jí blahopřejeme. Navíc byla Hanka spolu s Veronikou Polákovou oceněna za nejlepší utkání MČR.

Mistrovství ČR jednotlivců 2022 - U15 - Plzeň

Chlapci

Rek Lukáš

Tournamentsoftware.com - Mistrovství ČR kategorie U15 - Players - Lukáš Rek

Dívky

Hanka Kodetová - 1. místo ve dvouhře dívek

Tournamentsoftware.com - Mistrovství ČR kategorie U15 - Players - Hanka Kodetová

Adéla Mikešová - 1. místo finále C

Tournamentsoftware.com - Mistrovství ČR kategorie U15 - Players - Adéla Mikešová

Konečné výsledky  Tournamentsoftware.com - Mistrovství ČR kategorie U15 - Organization