HANKA KODETOVÁ V OSMIFINÁLE DVOUHRY DÍVEK U17 A VE ČTVRTFINÁLE DVOUHRY DÍVEK U15 NA TURNAJI WTT YOUTH CONTENDER V BERLÍNĚ

Ve dnech 31. března - 2. dubna 2023 se se v Berlíně uskutečnil další turnaj seriálu turnajů ITTF WTT Youth Series - WTT Youth Contender Berlin. Na turnaji nás již tradičně reprezentovala Hanka Kodetová, která opět dosáhla výborných výsledků.

Hanka na WTT v Berlíně 2023

Nejprve ve dvouhře dívek kategorie U17 postoupila bez větších potíží ze základní skupiny. Ve 2. kole nejprve vybojovala zápas s A. Nilsson ze Švědska 11:7 v pátém setu. V dalším kole porazila favorizovanou V. Matiuninu z Ukrajiny 3:1 a prohrála až v osmifinále s Mak Ming Shum z Honkongu, po boji 1:3.

Ve dvouhře dívek kategorie U15 opět s přehledem postoupila ze základní skupiny. Ve 2. kole čekala na Hanku vítězka posledních dvou turnajů kategorie U13, Loy Ming Ying ze Singapuru. Hanka svou soupeřku porazila 3:1 a postoupila tak do osmifinále. Osmifinále bylo reprízou osmifinále kategorie U17, když opět narazila na Mak Ming Shum z Honkongu. Přestože Hanka již prohrávala 1:2 na sety, dokázala úspěšně zvládnout následující dvě koncovky a po vítězství 13:11 v pátém setu postoupila do čtvrtfinále. Ve čtvrtfinále již Hanka bohužel nestačila na Chang Lingfei z Číny, hrající penholdrem, se sendvičem na forhendu.

Hance samozřejmě blahopřejeme, a to jak k předvedené hře, tak k dosaženým výsledkům.