HANKA KODETOVÁ VE ČTVRTFINÁLE DVOUHRY NEJMLADŠÍCH ŽÁKYŇ NA BTM ČR V HLUKU

V neděli 17. listopadu 2019 se v Hluku uskutečnil další Bodovací turnaj mládeže ČR nejmladšího žactva Turnaj přátelství. V konkurenci 30 nejmladších žákyň jsme měli dvě zástupkyně slavojáckých barev, a to Hanku Kodetovou a Elišku Slavíčkovou. Lépe se dařilo Hance Kodetové, která se probojovala do čtvrtfinále dvouhry nejmladších žákyň.

Eliška Slavíčková obsadila druhé místo v základní skupině, když porazila Hanu Jedličkovou ze Sokola Jaroměř a Nelu Cíglerovou ze Sokola Plzeň, obě 3:0. Velmi pěkný zápas sehrála Eliška s Terezou Makarovou ze Slaného, kdy Eliška ve vyrovnaném souboji vedla již 7:3 v pátém setu. Bohužel soupeřka dokázala srovnat na 7:7, Eliška znervózněla a nakonec prohrála 8:11 v pátém setu. v 1.kole hlavní soutěže Eliška narazila na Simonu Holubovou z Hodonína. Eliška příliš spěchala ve výměnách a prohrála 0:3. Hanka Kodetová vyhrála bez problémů svoji základní skupinu, když porazila Terezu Liškovou z Nového Jičína, Dorotu Ferbasovou se Sokola Hradec Králové a Lindu Ratajskou z KST Olomouc, všechny 3:0. V 1.kole hlavní soutěže se Hanka trochu trápila s Pavlou Hutákovou z Klobouků u Brna. Hanka prohrála první set, příliš spěchala a dělala mnoho chyb při příjmu. V dalším průběhu zpřesnila hru, využívala více forhendu a vyrovnala na 1:1. Klíčový byl třetí set, Hanka vedla již 8:4 a soupeřka zvrátila stav na 8:9. Po našem time-outu Hanka set nakonec vyhrála 12:10 a čtvrtý set již bez problémů 11:3. Ve čtvrtfinále Hanka prohrála s pozdější vítězkou Elenou Kuchařovou z Dobrého 0:3. Ve čtyřhře Hanka s Eliškou nejprve přehrály sestry Cíglerovy z Plzně 3:0 a ve čtvrtfinále tentokrát prohrály s pozdějšími vítězkami Simonou Holubovou a Eliškou Novotnou z Hodonína 0:3, když hrály příliš ustrašeně a soupeřky chtěly více vyhrát.