KVALIFIKACE PŘEBORU PRAHY DRUŽSTEV STARŠÍHO ŽACTVA

V sobotu dne 14. září se ve Sportovním centru ČVUT v Praze 6 - Dejvicích uskutečnil Kvalifikační turnaj Přeboru Prahy družstev starších žáků. Kvalifikace se zúčastnilo 7 družstev mezi nimi i naše A a B družstvo starších žáků. A družstvo nastoupilo ve složení Vašek Nádvorník, Adam rek a Honza Slavíček a podle předpokladů potvrdilo roli favorita a bez větších potíží si vybojovalo přímý postup do 1.třídy. B družstvo startovalo v sestavě Lukáš Rek, Ondra Sládek a Matouš Klein a bylo malý kousek od postupu. V základní skupině sice dvakrát prohráli s Elizzou A a se Spartou Praha A, ale ve skupině o 5. a 6. postupové místo dokázali nejprve porazit FZŠ Trávníčkova 3:2, když klíčový bod uhrál Matouš Klein, který porazil Antonína Trávníčka 12:10 v pátém setu. V rozhodujícím utkání proti SK DDM Kotlářka B jsme vedli 2:1 na zápasy, když Ondra Sládek dokázal porazit jedničku soupeře Michala Procházku 3:1. Za tohoto stavu nastoupil Lukáš Rek právě proti Michalovi Procházkovi. V pátém setu Lukáš vedl již 8:5 a chyběly nám 3 míčky k postupu. Bohužel se tohoto stavu zalekl a nakonec prohrál 8:11 v pátém setu. V závěrečné dvouhře Ondra Sládek sice vyhrál úvodní set nad Tadeášem Berthem, ale v dalším průběhu již nenašel recept na soupeřovu hru a po porážce 1:3 obsadilo naše B družstvo třetí, nepostupové místo ve skupině.