LUKÁŠ REK NA 1. MÍSTĚ VE DVOUHŘE MLADŠÍHO ŽACTVA NA 2. TURNAJI SERIÁLU GRAND PRIX RACKETSPORT.CZ

V neděli 3. listopadu 2019 se v areálu SK HAMR uskutečnil 2. turnaj Seriálu Grand Prix RACKETSPORT.cz mladšího žactva a dorostu. Turnaje se zúčastnilo 61 hráčů a hráček v kategorii mladšího žactva a 54 v kategorii dorostu. Na turnaji startovalo též 9 našich hráčů, z čehož 6 v kategorii mladšího žactva a 3 v kategorii dorostu. Největšího úspěchu dosáhl Lukáš Rek, který zvítězil ve dvouhře mladšího žactva a ve čtyřhře mladšího žactva spolu s Martinem Jandusem z AC Sparta Praha vybojovali pěkné 2. místo.

Lukáš Rek na 1.místě ve dvouhře mladšího žactva

V soutěži dorostu jsme měli všechny tři zástupce v turnaji B. Nejlépe se dařilo Adamu Gräfovi, který bez problémů vyhrál svoji skupinu a postoupil do hlavní soutěže. Zde nejprve porazil ve 2.kole "v bratrovražedném souboji" Matouše Kleina a postoupil tak do čtvrtfinále. Ve čtvrtfinále bohužel nestačil na Jakuba Vránu z Kotlářky a prohrál 0:3. V dalších bojích dokázal porazit Marka Mihalachiho z Kotlářky a po porážce Michalem Makarou ze Slaného obsadil 6.místo. Matouš Klein též postoupil do hlavní soutěže, ale z druhého místa, když porazil v zápase o postup Tadeáše Bertha z Kotlářky 11:9 v pátém setu. V hlavní soutěži bohužel narazil ve 2.kole na Adama Gräfa a po porážce 0:3 skončil na 9. - 16.místě. Posledním z našich dorostenců byl Michal Michlík, kterému se tentokrát vůbec nedařilo a po porážkách s Janem Marholem ze Sparty a Markem Mihalachim z Kotlářky, s oběma 1:3, obsadil třetí místo ve skupině a nepostoupil tak do hlavní soutěže.

Ve čtyřhře dorostu předvedli slušný výkon Adam Gräf s Michalem Michlíkem, kteří v osmifinále prohráli s pozdějšími finalisty Ondřejem Kadavým a Adamem Košackým z Bohnic 1:2.

V soutěžích mladšího žactva jsme měli dva zástupce v turnaji A. Velmi pěkné výkony podával Nathan Cafmeyer, který v základní skupině sehrál všechny své zápasy na pět setů. V závěrečném zápase skupiny vedl se Sebastianem Svobodou z Kotlářky již 2:0 na sety a měl nakročeno k postupu do čtvrtfinále. Zápas sice nakonec prohrál 2:3, ale podal velmi pěkný výkon. V bojích o 9. - 16.místo prohrál pouze s Tomášem Čmerdou z Litvínova 8:11 v pátém setu, když opět vedl již 2:0 na sety. I tak obsadil velmi pěkné 11.místo. Lukáš Rek vyhrál s přehledem svoji základní skupinu a postoupil do čtvrtfinále. Ve čtvrtfinále svedl souboj se Sebastianem Svobodou z Kotlářky. Lukáš prohrával již 1:2 na sety a čtvrtý set vybojoval v koncovce. Lukáš byl příliš netrpělivý a dělal tak množství chyb. V pátém setu zpřesnil hru a po vítězství 11:6 postoupil do semifinále. V semifinále s Petrem Žmudou z Liberce vedl Lukáš již 2:0 na sety a 7:3. Chtěl zápas rychle dohrát a set nakonec prohrál 9:11. O všem se opět rozhodovalo v pátém setu. Lukáš opět vedl 7:3, ale znovu se rozhodovalo v koncovce. Soupeř měl několik mečbolů, ale Lukáš zabojoval a nakonec zvítězil 15:13. Ve finále s Bohoušem Čermákem z Liberce šlo o reprízu zápasu o postup ze skupiny z posledního BTM ČR v Havířově. Tentokrát soupeř vzdoroval pouze ve druhém setu a Lukáš tak soutředěným výkonem a aktivní hrou zvítězil 3:1 a vybojoval tak zasloužené vítězství v celém turnaji.

V turnaji B mladšího žactva všichni čtyři naši zástupci postoupili ze základní skupiny. Velmi pěkně zahrála ve skupině Hanka Kodetová, která porazila po velmi pěkném výkonu Terezu Makarovou ze Slaného 3:0 a postoupila z prvního místa. Ve 2.kole hlavní soutěže prohrála s Ondřejem Hůlou z Kotlářky 1:3. Hanka vedla celý první set, ale prohrála jej v koncovce. Druhý set vyhrála a o všem rozhodl třetí set. Opět se šlo do koncovky, Hanka měla problém s příjmem podání a hlavně spěchala a set prohrála 12:14. Ve čtvrtém setu byla již příliš nervózní a prohrála 3:11. Pěkný zápas zahrál Marek Hanzal s Eliškou Maršíkovou z Bohnic. Marek vedl 2:1 na sety, bohužel se zalekl vítězství a nakonec prohrál 8:11 v pátém setu. V 1.kole prohrál s Patrikem Semotanem z Bohnic 0:3. Tomáš Hanzal zahrál pěkný zápas s Václavem Vašinou z Ústí nad Labem, když vyhrál první set a nakonec prohrál 1:3. V 1.kole bohužel nestačil na Terku Makarovou ze Slaného. Evička Havlíčková postoupila z druhého místa a v 1.kole svedla souboj s Lucií Kadlecovou z Vršovic. Evička hrála aktivně, pouze měla problém s umisťováním míčů a zápas nakonec prohrála 7:11 v pátém setu.

Ve čtyřhře mladšího žactva se nejvíce dařilo Lukáši Rekovi, který ve dvojici s Martinem Jandusem ze Sparty postoupili až do finále, kde nestačili na liberecký pár Petr Žmuda, Bohuslav Čermák a obsadili tak výborné 2.místo.