LUKÁŠ REK NA 2. MÍSTĚ VE ČTYŘHŘE MLADŠÍHO ŽACTVA NA ÚVODNÍM TURNAJI SERIÁLU GRAND PRIX RACKETSPORT.CZ

V neděli 15. září 2019 se v areálu SK HAMR uskutečnil úvodní turnaj Seriálu Grand Prix RACKETSPORT.cz mladšího žactva a dorostu. Turnaje se zúčastnilo 53 hráčů a hráček v kategorii mladšího žactva a 34 v kategorii dorostu. Na turnaji startovalo též 10 našich hráčů, z čehož 5 v kategorii mladšího žactva a 5 v kategorii dorostu. Největšího úspěchu dosáhl Lukáš Rek, který ve čtyřhře mladšího žactva spolu s Aničkou Holejšovskou z SKST Vlašim vybojovali výborné 2. místo.

Lukáš Rek na 2.místě ve čtyřhře mladšího žactva

Michal Pfleger na 2. místě v turnaji B dorostu

V soutěži mladšího žactva startovali v turnaji A Lukáš Rek a Nathan Cafmeyer. Lukáš Rek prohrál v základní skupině pouze s Jirkou Řeháčkem z STC Slaný, a to po boji a velmi pěkném výkonu 6:11 v pátém setu. Ve čtvrtfinále bohužel narazil na Martina Vaigla z SKST Vlašim, se kterým prohrál 0:3. V dalším průběhu, opět po boji, porazil Káju Jaroňovou ze Sparty 14:12 v pátém setu a v zápase o 5. místo oplatil porážku z kvalifikace družstev Michalovi Procházkovi z Kotlářky. Nathan Cafmeyer porazil ve skupině svého bývalého spoluhráče z Elizzy Šimona Petrtýla a probojoval se do bojů o 9. - 16. místo, kde nakonec obsadil 14. místo.

V turnaji B postoupily Adélka Mikešová a Eliška Slavíčková do 2. stupně, když Adélka postoupila z prvního místa po vítězství nad Adamem Podrazkým z Elizzy 16:14 v pátém setu, když prohrávala 1:2 na sety a Eliška postoupila z druhého místa po vítězství nad Lilianou Čermákovou ze Sokola Malá Hraštice 12:10 v pátém setu. Ve 2. stupni Adélka prohrála v 1.kole s Tadeášem Jeníkem z TTC Brandýs nad Labem 0:3 a ve stejném kole prohrála i Eliška s Charliem Harriesem z SKST Liberec 15:17 v pátém setu, když nevyužila několika mečbolů. Hanka Kodetová ve skupině bohužel nepřešla přes Patrika Semotana z Bohnic a v soutěži útěchy postoupila až do čtvrtfinále, kde svedla souboj se svojí bývalou spoluhráčkou Lilianou Čermákovou a po porážce 1:3 obsadila 5. - 8.místo.

Ve čtyřhře mladšího žactva podlehli Nathan Cafmeyer s Adélkou Mikešovou v boji o medaile pozdějším vítězům J. Řeháčkovi a M.Vaiglovi 0:2. Lukáš Rek s Aničkou Holejšovskou z SKST Vlašim dokázali postoupit až do finále, kde již nestačili na pár Řeháček, Vaigl.

V kategorii dorostu jsme měli 3 zástupce v turnaji A. Velmi pěkný výkon podal Vašek Nádvorník, který vyhrál svoji základní skupinu a ve čtvrtfinále sehrál velmi pěkný zápas s Miroslavem Knoblochem z TTC Elizza Praha, ve kterém prohrál 8:11 v pátém setu. V dalším zápase sice nenašel recept na obranu Jonáše Gajdy z Kotlářky, ale v závěrečném zápase s Filipem Maratem dokázal zmobilizovat své síly a zvítězil 11:4 v pátém setu, čímž obsadil pěkné 7. místo. Michal Michlík a Honza Slavíček v základní skupině nezvítězili, přestože k tomu neměli daleko. Michal prohrál s Filipem Maratem 2:3 a Honza s Adamame Košackým z Bohnic nevyužil dobře rozehraného zápasu a nakonec prohrál 10:12 v pátém setu. V baráži o udržení v turnaji A Honza nakonec vyhrál všechny své zápasy a obsadil 17. místo, Michal kromě Honzy prohrál i s Filipem Kubošem z Kotlářky 2:3 a obsadil 19. místo.

V turnaji B dorostu potvrdil Michal Pfleger svoje postupové ambice a přestože několikrát zdramatizoval průběh svých zápasů, vybojoval po porážce s Jakubem Makarou ze Slaného 8:11 v pátém setu postupové druhé místo. Vojta Matouš často bojoval se svoji zbrklostí a nakonec po vítězství nad Šimonem Procházkou z Elizzy obsadil 13. místo.

Ve čtyřhře dorostu prohráli Vašek Nádvorník s Michalem Pflegerem ve čtvrtfinále s M.Knoblochem a F.Maratem 0:2.

Podrobné výsledky naleznete v přílohách.