MLADŠÍ ŽÁCI NA ČTVRTÉM MÍSTĚ NA PŘEBORU PRAHY DRUŽSTEV

V neděli dne 5. května 2019 se v prostorách naší ZŠ Rakovského v Praze 12 uskutečnil 2. turnaj Přeboru Prahy družstev kategorie mladšího žactva. Přeboru se zúčastnilo celkem 18 družstev z 8 klubů organizovaných v rámci Pražského svazu stolního tenisu. Naše barvy zastupovalo A družstvo v 1. třídě, B družstvo ve 2. třídě a C družstvo ve 3. třídě mladšího žactva. A družstvo nakonec obsadilo v konečném hodnocení 4. místo, B družstvo skončilo též na 4. místě a C družstvo vybojovalo 2. místo.V 1. třídě mladšího žactva startovalo naše A družstvo ve složení Vašek Nádvorník, Lukáš Rek, Ondra Sládek a Matouš Klein. Klíčové pro celkové umístění našeho A družstva bylo úvodní utkání proti družstvu TTC Elizza Praha A.

Slavoj Praha A - TTC Elizza Praha A 0:3

V 1. kole proti Elizze A jsme měli velkou šanci na vítězství. Velmi vyrovnanou bitvu svedl Vašek Nádvorník s Matheosem Remundou, kdy se rozhodovalo v koncovce pátého setu, ve které Vašek prohrál 9:11. Lukáš Rek bojoval s Michalem Vavrouškem. Klíčový byl třetí set za stavu 1:1, ve kterém Lukáš vedl celý set a nakonec prohrál v koncovce 9:11.

Slavoj Praha A - SK DDM Kotlářka Praha A 1:3

V tomto utkání se Vašek Nádvorník nejprve trápil se Sebastianem Svobodou, kdy měl problém s nepříjemným ostrým pinkem soupeře, ale nakonec potvrdil roli favorita a zvítězil 3:1. Dobře rozehraný zápas měl Vašek s Martinem Šípem. V prvním setu Vašek vedl 5:1 a prohrál 9:11, ve druhém setu vyhrál jednoznačně 11:5 a ve třetím setu Vašek prohrával 6:10, stáhl na 9:10 a v rozhodujícím okamžiku byl příliš pasivní a set prohrál 9:11.

Slavoj Praha A - Slovan KST Bohnice A 3:0

V tomto utkání naši kluci potvrdili roli favorita a bez problémů zvítězili.

Slavoj Praha A -AC Sparta Praha B 3:1

V souboji s B družstvem Sparty se Vašek s Lukášem trochu trápili s Honzou Marholem, ale oba nakonec zvítězili. Matouš Klein sice zvítězil s Michalem Rulcem v prvním setu, ale v dalších setech byl úspěšnější soupeř a vybojoval tak jediný bod soupeře.

Slavoj Praha A - AC Sparta Praha A 2:3

Vašek Nádvorník se trochu trápil s Kájou Jaroňovou, kdy málo využíval topspinových úderů a v kontradrajvových výměnách byla soupeřka velmi nepříjemná. I tak Vašek zvítězil 3:0. V další dvouhře Ondra Sládek porazil Pavla Šourka 3:1. Ondra měl problém s jistotou soupeře ve výměnách, ale nakonec byl úspěšnější. Za stavu 2:1 nastoupil Vašek proti Davidovi Sochorovi, Vašek vyhrál první set, ale v dalších setech nebyl již tak důrazný, čehož David využil a získal pro Spartu důležitý bod.

Ve 2.třídě startovalo 6 družstev a mezi nimi i náš B tým, ve kterém nastupovali Nathan Cafmeyer, Adélka Mikešová a Eliška Slavíčková. Naše družstvo podávalo bojovné výkony a nakonec obsadilo 4. místo.

Slavoj Praha B - TTC Elizza Praha B 1:3

Slavoj Praha B - KST FZŠ Trávníčkova A 2:3

Slavoj Praha B - SK DDM Kotlářka Praha A 0:3

Slavoj Praha B - KST FZŠ Trávníčkova B 3:2

Slavoj Praha B - Avia Čakovice B 3:0

Ve 3.třídě startovalo též 6 družstev a mezi nimi náš C tým v sestavě Marek Hanzal, Tomáš Hanzal a Thomas Cafmeyer. Naše družstvo se opíralo o výkony Máry Hanzala, kterého doplňovali Tomáš s Thomasem. Nakonec kromě utkání s TTC Praha vše vyhráli a obsadili velmi pěkné 2. místo.

Slavoj Praha C - TTC Elizza Praha C 3:1

Slavoj Praha C - SK DDM Kotlářka Praha C 3:2

Slavoj Praha C - Avia Čakovice B 3:1

Slavoj Praha C - TTC Praha A 1:3

Slavoj Praha C - Slovan KST Bohnice B 3:1