OSMÉ MÍSTO VAŠKA NÁDVORNÍKA NA KONTROLNÍM TURNAJI MLADŠÍHO ŽACTVA

V neděli dne 14. dubna 2019 se v Přerově uskutečnil Kontrolní turnaj mladšího žactva ČR pro rok 2019. V kategorii mladších žáků mezi 12 nominovanými hráči hájil naše barvy Vašek Nádvorník. Vašek byl čtvrtý nasazený hráč turnaje a stejně jako na všechny ostatní na něj čekalo osm náročných zápasů.

V prvním kole přehrál svého někdejšího deblového parťáka Kubu Siváka z Tatranu Hostinné 3:1. Vašek dokáazal držet míč na stole a nutil soupeře k chybám. Klíčový zápas sehrál Vašek ve druhém kole s Danem Volhejnem z Heřmanova Městce. Vašek prohrál úvodní dva sety v koncovkách, poté dokázal srovnat a rozhodovalo se v pátém setu. Vašek měl problém s příjmem podání a byl příliš pasivní a nakonec prohrál 8:11 v pátém setu. V dalším kole Vašek porazil Fandu Dohnala z Řeznovic 3:0. Přestože hrál příliš přes silnější bekhendovou stranu soupeře, dokázal v koncovkách soupeře přehrát a zaslouženě zvítězil. Ve čtvrtém kole čekal na Vaška Lukáš Dzida z Opavy. Vašek celkem jednoznačně vyhrál první a třetí set a stejně jednoznačně prohrál druhý a čtvrtý, kdy spěchal na příjmu a byl příliš pasivní. V pátém setu Vaškovi utekl začátek a nakonec prohrál 6:11. V posledním zápase v základní skupině musel Vašek zvítězit nad prvním nasazeným v turnaji Kubou Hitzgerem z HB Ostrov. Kuba byl tentokrát velmi rychlý, hrál odvážně a vyhrával ve výměnách a zaslouženě vyhrál 0:3 z pohledu Vaška.

Ve skupině o 7. - 12. místo měl Vašek nejprve volné kolo, protože Lukáš Svoboda z HB Ostrov odstoupil z turnaje pro zranění. V dalším kole celkem jednoznačně porazil Davida Veseckého z STC Slaný 3:0, Vašek se udržel u stolu, hrál aktivně a bez problémů zvítězil. V závěrečném zápase Vašek prohrál s Janem Škaldou z SK Dobré. Soupeř velmi dobře podával, což nám dělalo potríže s příjmem, byl velmi aktivní a oboustrannou topspinovou hrou Vaška téměř k ničemu nepustil. Pouze ve třetím setu dokázal Vašek přinutit soupeře k chybám, když zlepšil příjem a udržel se u stolu a dokázal ze stavu 4:8 zvrátit stav na 9:8. V koncovce bohužel prohrál 9:11, celkově 0:3 a obsadil konečné 8. místo.