PĚT MEDAILÍ NA 2. TURNAJI SERIÁLU GRAND PRIX RACKETSPORT.CZ NEJMLADŠÍHO A STARŠÍHO ŽACTVA

V neděli 10. listopadu 2019 se v areálu SK HAMR uskutečnil 2. turnaj Seriálu Grand Prix RACKETSPORT.cz nejmladšího a staršího žactva. Na turnaji startovalo 12 našich hráčů, z čehož 7 v kategorii nejmladšího žactva a 5 v kategorii staršího žactva. Naši hráči a hráčky tentokrát vybojovali 5 medailových umístění. Vašek Nádvorník obsadil 2.místo ve dvouhře staršího žactva a spolu s Adamem Rekem vybojovali 3.místo ve čtyřhře staršího žactva, Adam Gräf skončil na 2.místě v turnaji B staršího žactva, Hanka Kodetová byla klasifikována na 2.místě v kategorii nejmladších žákyň a Thomas Cafmeyer zvítězil v turnaji B nejmladšího žactva.

Medailisté na 2.GP nejmladšího a staršího žactva

V soutěži staršího žactva jsme měli čtyři zástupce v turnaji A a jednoho v turnaji B. Nejlépe se dařilo Vaškovi Nádvorníkovi, který sice ze skupiny postoupil z druhého místa, když prohrál s Jaroslavem Jůzou ze Sokola Plzeň. V dalším průběhu porazil nejprve Andreu Jungwirthovou ze Sparty 3:1, následně Martina Vigla z Vlašimi též 3:1 a probojoval se do finále. Zde opět narazil na Jaroslava Jůzu, se kterým sice vyhrál první set, ale v dalších setech byl úspěšnější soupeř a po výsledku 1:3 tak Vašek skončil na velmi pěkném 2.místě. Adam Rek ve skupině nestačil na svoji tradiční soupeřku Michaelu Botkovou z Mladé Boleslavi, se kterou prohrál 2:3 a jelikož prohrál též Karolínou Jaroňovou ze Sparty 1:3, obsadil ve skupině třetí místo. V bojích o 9. - 16.místo již nezaváhal a skončil na 9.místě, čímž potvrdil své nasazení. Další z našich v turnaji A byl Lukáš Rek, který skončil ve skupině též na 3.místě. V bojích o umístění nejprve narazil na Honzu Slavíčka. V "bratrovražedném souboji" Lukáš prohrával již 0:2 na sety a 8:10, ale dokázal nejen vyrovnat, ale dokonce vyhrát 3:2. Nakonec Lukáš obsadil 12.místo. Posledním zástupcem v turnaji A byl Honza Slavíček. Honza se probojoval ze základní skupiny též do bojů o 9. - 16.místo, a to vítězstvím 3:2 nad Tomášem Reinem z FZŠ Trávníčkova. V bojích o umístění Honza sehrál další tři pětisetové bitvy. Nakonec zvítězil až v té poslední se Sebastianem Svobodou z Kotlářky 14:12 v pátém setu a obsadil tak 15.místo.

Vašek Nádvorník na 2.místě ve dvouhře staršího žactva

V turnaji B staršího žactva startoval Adam Gräf. Adamovi se sice nepovedl úvodní zápas ve skupině, když se Šimonem Holíkem z Kotlářky vyhrál celkem jednoznačně úvodní set, další dva sety sice prohrál, ale ve čtvrtém setu po vítězství v koncovce srovnal na 2:2 a v pátém setu vedl již 8:4. Bohužel znervózněl a nakonec prohrál 9:11 v pátém setu. Ze skupiny nakonec postoupil z druhého místa. V dalším průběhu se po vítězstvích nad Tiborem Berthem z Kotlářky, Honzou Marholem a Vaškem Matouškem ze Sparty probojoval do finále turnaje B. Zde již nestačil na Amálku Bendovou z Kotlářky a po porážce 0:3 obsadil pěkné 2.místo.

Adam Gräf na 2.místě v turnaji B staršího žactva

Ve čtyřhře staršího žactva vybojovali bronzové medaile Vašek Nádvorník s Adamem Rekem, když ve čtvrtfinále porazili pár Jakub Makara ze Slaného, Martin Vaigl z Vlašimi 2:0. Naši kluci vyhráli první set. Ve druhém setu začali spěchat a po chvíli prohrávali již 2:10. Kluci se však nevzdali, soustředěnou a odvážnou hrou dokázali vyrovnat a nakonec v koncovce zvítězili. V semifinále kluci již nestačili na pár Jaroslav Jůza, Andrea Jungwirthová a skončili tak na 3.místě.

Vašek Nádvorník a Adam Rek na 3.místě ve čtyřhře staršího žactva

V soutěžích nejmladšího žactva jsme měli pět zástupců v turnaji A a dva v turnaji B. Nejvíce se dařilo Nathanovi Cafmeyerovi, když v základní skupině porazil Václava Vašinu z Ústí nad Labem 3:1 a jelikož prohrál s Lukášem Lebedou z Elizzy, postoupil z druhého místa ve skupině. Ve čtvrtfinále prohrál s Lukášem Elicerem ze Slaného 1:3, když nezvládl koncovky úvodních dvou setů. V dalším kole porazil Lukáše Martinka ze Sparty 3:1, když nespěchal s rozehrávkou a zlepšil hru ve výměnách. V posledním zápase porazil Hanku Kodetovou a obsadil tak pěkné 5.místo. Hanka Kodetová prohrála ve skupině s Lukášem Martinkem a o postup sehrála vyrovnaný zápas s Matějem Durdisem z Elizzy. Hanka prohrávala již 0:2 na sety, dokázala však uklidnit hru, zlepšila podání a podržela míček více ve hře a zaslouženě zvítězila 3:2 a vybojovala tak postup do čtvrtfinále. Zde prohrála s dalším hráčem Elizzy Lukášem Lebedou 0:3. V dalším kole sehrála zápas s Annou Voráčovou z Kladna. Hanka s Aničkou jsou společně na 8.místě na celostátním žebříčku, takže zápas měl prestižní nádech. Hanka vyhrála první dva sety a vedla tak 2:0, v dalším setu byla úspěšnější soupeřka a snížila na 1:2. Ve čtvrtém setu začala Hanka lépe umisťovat míčky a zaslouženě vyhrála 3:1, čímž vybojovala pěkné 2.místo v hodnocení nejmladších žákyň. Po porážce s Nathanem pak obsadila konečné 6.místo. Eliška Slavíčková ve skupině svedla velký souboj s Martinem Laubem z Elizzy, když zvítězila až v koncovce pátého setu. Po porážce s Lukášem Elicerem sehrála Eliška zápas o postup do čtvrtfinále s Annou Voráčovou z Kladna. Eliška sice vyhrála úvodní set, ale v dalších setech začala spěchat, dělala chyby v mezihře a prohrála tak 1:3. V bojích o umístění nakonec obsadila 11.místo, když v závěrečném zápase porazila Kubu Magyara 3:1. Kuba Magyar sehrál v základní skupině dva výborné zápasy a chybělo málo, aby postoupil do čtvrtfinále. Nejprve s Honzou Maškem z Elizzy prohrával 0:2 na sety, dokázal vyrovnat na 2:2 a v pátém setu vedl již 10:8. Přestože hrál aktivně, prohrál v koncovce 10:12 a celkově 2:3. V rozhodujícím zápase o postup s Terezou Makarovou ze Slaného opět prohrával 0:2 na sety, vyrovnal na 2:2 a vedl tentokrát 10:7. Bohužel opět prohrál po boji ve vyrovnané koncovce. Za oba předvedené výkony zaslouží velkou pochvalu. V bojích o umístění nakonec obsadil 12.místo po porážce od Elišky Slavíčkové. Poslední naší zástupkyní v turnaji A byla Terezka Rousová. Terezka v základní skupině vedla se svojí tradiční soupeřkou Aničkou Bartoňovou z Bohnic 2:0 na sety a měla blízko k vítězství. Nakonec v zápase prohrála 2:3 a pokračovala tak v baráži o umístění. V té dokázala porazit Davida Kodeše z Kotlářky 3:0 a obsadila tak 19.místo.

Hanka Kodetová na 2.místě ve dvouhře nejmladších žákyň

V turnaji B nejmladšího žactva vyhráli Thomas Cafmeyer i Monča Malá svoji základní skupinu a oba se probojovali až do semifinále, kde na sebe narazili. Úspěšnější byl Thomas, který zvítězil 3:1 a postoupil do finále. Ve finále pak přehrál levorukého Daniela Kozohorského z Kotlářky a stal se tak zaslouženým vítězem turnaje B. Monča Malá bojovala již s Tomášem Dobešem z Bohnic ve čtvrtfinále, když vedla 1:0 na sety a 10:6. Set sice prohrála, ale bojovným výkonem dokázala vyhrát 3:1 a postoupila tak do semifinále. Po porážce s Thomasem sehrála zápas o 3.místo s Janem Urbanem z Malé Hraštice. Monča hrála příliš ustrašeně a po porážce 0:3 skončila na pěkném 4.místě v turnaji B.

Ve čtyřhře nejmladšího žactva byly velmi blízko k medaili Eliška Slavíčková s Hankou Kodetovou, když ve čtvrtfinále vedly nad párem z Elizzy Martin Laube, Vojtěch Voborský 10:9 v rozhodujícím setu a měly nahraný vysoký míč. Holky uspěchaly zakončení a nakonec v koncovce prohrály 10:12.