PRVNÍ MÍSTO VAŠKA NÁDVORNÍKA VE DVOUHŘE STARŠÍHO ŽACTVA NA 2. TURNAJI SERIÁLU GRAND PRIX RACKETSPORT.CZ NEJMLADŠÍHO A STARŠÍHO ŽACTVA

V neděli 11. října 2020 se v areálu SK HAMR uskutečnil 2. turnaj Seriálu Grand Prix RACKETSPORT.cz nejmladšího a staršího žactva. Turnaje se zúčastnilo 10 hráčů a hráček v kategorii nejmladšího žactva a 36 v kategorii staršího žactva. Na turnaji startovalo též 7 našich hráčů, tentokrát všichni v kategorii staršího žactva. Největšího úspěchu dosáhl Vašek Nádvorník, který tentokrát potvrdil svoje nasazení a vybojoval 1.místo ve dvouhře staršího žactva.

Vašek 1.místo GP

V soutěži staršího žactva jsme měli 6 zástupců v turnaji A. Nejlépe se dařilo Vaškovi Nádvorníkovi, který opět vyhrál bez větších problémů svoji základní skupinu. Ve čtvrtfinále tentokrát Vaška potrápil M.Truchlík z Kotlářky. Vašek prohrával již 0:2 na sety, kdy přistoupil na hru soupeře. V dalším průběhu začal více používat topspinové údery, držel se více u stolu a nakonec vyhrál 3:2 na sety. Po semifinálovém vítězství nad J.Marholem ze Sparty se Vašek opět probojoval do finále, kde narazil na S.Svobodu z Kotlářky, se kterým hrál již ve skupině. Na rozdíl od dopoledního zápasu Vašek hůře umisťoval údery, spěchal a dělal mnoho chyb. Klíčový byl čtvrtý set, za stavu 2:1 na sety pro Vaška. Vašek celý set prohrával, soupeř měl i několik setbolů, ale Vašek vyrovnal na 10:10 a rozhodovalo se v koncovce, ve které byl nakonec Vašek úspěšnější a po vítězství 3:1 se stal vítězem dvouhry staršího žactva. Hanka Kodetová obdržela divokou kartu do turnaje A a svým vystoupením potvrdila, že zaslouženě. Ve skupině nejprve svedla bitvu s Ondrou Sládkem, se kterým nakonec vyhrála 12:10 v pátém setu. V dalším zápase porazila A.Podrazkého z Elizzy, kdy dobře podávala a přehrávala soupeře ve výměnách. Rozhodující zápas ve skupině byl s J.Urbanem z Čakovic. Hanka se musela srovnat s trávou na bekhendu soupeře a jelikož zvládla koncovky setů, zvítězila 3:0 a postoupila do čtvrtfinále. V zápasech o umístění Hanka získávala s kvalitními soupeři především zkušenosti a nakonec skončila na pěkném 8. místě. Lukáš Rek měl tentokrát vyrovnanou skupinu, kdy kromě M.Truchlíka z Kotlářky, kterého porazil 3:2, narazil i na M.Janduse ze Sparty. Rozhodující byl třetí set, za stavu 1:1 na sety, kdy Lukáš prohrál v koncovce 16:18, když nevyužil několika setbolů. Jelikož Lukáš nakonec prohrál 1:3, obsadil díky horšímu poměru setů třetí místo ve skupině. V dalším průběhu již nenašel přemožitele a obsadil konečné 9. místo. Ondra Sládek obsadil ve skupině třetí místo a jelikož v bojích o umístění nakonec porazil J.Urbana z Čakovic, obsadil 15. místo. Nathan Cafmeyer a Kuba Magyar sbírali v turnaji A spíše zkušenosti. Pro oba byl nakonec klíčový jejich vzájemný zápas ve skupině o 17. - 20. místo. Jako tradičně šlo o bitvu, ve které tentokrát vyhrál Nathan 11:8 v pátém setu. Jelikož v dalších zápasech s A.Podrazkým a M.Durdisem z Elizzy byli oba neúspěšní, obsadili nakonec Nathan 19. místo a Kuba 20. místo.

V turnaji B startovala Eliška Slavíčková. Eliška ve skupině prohrála pouze se Š.Petrtýlem z Elizzy a postoupila tak do čtvrtfinále. Zde svedla velkou bitvu se svojí tradiční soupeřkou N.Kemlinkovou z Elizzy. Eliška měla problém se sendvičem soupeřky na forhendové straně pálky. O všem se rozhodovalo v pátém setu, ve kterém byla tentokrát úspěšnější soupeřka. V závěrečné dvouhře sehrála Eliška velmi pěkný zápas s V.Maděrou z Kotlářky, ve kterém sice prohrála 1:3, ale po bojovném výkonu. Eliška tak obsadila 6. místo v turnaji B.