PRVNÍ MÍSTO VERČI ŠIMŮNKOVÉ VE DVOUHŘE DOROSTENEK NA 3. TURNAJI SERIÁLU GRAND PRIX RACKETSPORT.CZ MLADŠÍHO ŽACTVA A DOROSTU

V neděli 24. listopadu 2019 se v areálu SK HAMR uskutečnil již 3. turnaj Seriálu Grand Prix RACKETSPORT.cz mladšího žactva a dorostu. Turnaje se zúčastnilo 67 hráčů a hráček v kategorii mladšího žactva a 50 v kategorii dorostu. Na turnaji startovalo též 12 našich hráčů, z čehož 4 v kategorii mladšího žactva a 8 v kategorii dorostu. Největšího úspěchu dosáhli Verča Šimůnková, která zvítězila ve dvouhře dorostenek a Lukáš Rek, který ve čtyřhře mladšího žactva spolu s Martinem Jandusem z AC Sparta Praha vybojoval 3. místo.

Verča Šimůnková na 1.místě ve dvouhře dorostenek

V soutěži mladšího žactva jsme měli dva zástupce v turnaji A. Nejlépe se dařilo Lukáši Rekovi, který obsadil v základní skupině druhé místo, když prohrál pouze s Aničkou Holejšovskou z Vlašimi 1:3 a porazil svého tradičního soupeře Petra Žmudu z Liberce též 3:1. Ve čtvrtfinále Lukáš narazil na svého dalšího tradičního soupeře, a to na Bohuslava Čermáka z Liberce. Lukáš vedl již 2:0 na sety a měl dobře rozehraný i set třetí. Prohrál jej však 11:13 a nakonec i celý zápas 2:3. Jelikož Lukáš ze zdravotních důvodů odstoupil z dalších bojů, obsadil konečné 8.místo. Nathan Cafmeyer sice obsadil v základní skupině páté místo, ale dokázal porazit druhého hráče celostátního žebříčku nejmladšího žactva Tadeáše Vršovského z Ústí nad Labem 3:0. Jelikož ve skupině o udrření vyhrál všechny své zápasy, obsadil konečné 17.místo.

V turnaji B mladšího žactva jsme měli dvě zástupkyně. Adélka Mikešová vyhrála svoji skupinu, když porazila nasazenou Barboru Růžičkovou z Ltvínova 11:9 v pátém setu. V osmifinále hlavní soutěže Adélka prohrála s Maximem Truchlíkem z Kotlářky 0:3. Evička Havlíčková obsadila ve skupině třetí místo, když dokázala porazit pouze Martina Laubeho z Elizzy 3:1. V soutěži útěchy Evička postoupila až do finále, kde prohrála až s Lukášem Neubergem z FZŠ Trávníčkova 1:3.

Ve čtyřhře mladšího žactva se nejvíce dařilo Lukáši Rekovi, který ve dvojici s Martinem Jandusem ze Sparty postoupili až do semifinále, když ve čtvrtfinále porazili Filipa Kauckého z Kotlářky s Jakubem Kabelkou z Ústí 12:10 ve třetím setu. V semifinále bohužel nestačili na pár Anna Holejšovská, Martin Vaigl z Vlašimi a po porážce 0:2 obsadili 3.místo.

V soutěži dorostu jsme měli čtyři zástupce v turnaji A. Nejlépe se dařilo Verče Šimůnkové, která v základní skupině obsadila druhé místo, když prohrála pouze s Adamem Košackým z Bohnic 1:3. Ve čtvrtfinále sice Verča prohrála s Michaelem Kopeckým z Kotlářky 1:3, ale v dalších bojích porazila Adama Reka 3:0 a nakonec vrátila porážku Adamovi Košackému, tentokrát zvítězila 11:9 v pátém setu a nakonec tak obsadila velmi pěkné 5.místo, což znamenalo vítězství v hodnocení kategorie dorostenek. Adam Rek vyhrál svoji základní skupinu, když dokázal porazit Jonáše Gajdu z Kotlářky, Vítka Benáka z Elizzy a Andreu Jungwirthovou ze Sparty. Ve čtvrtfinále Adam narazil na Jaroslava Jůzu z Plzně, se kterým prohrál 5:11 v pátém setu. Po další porážce s Verčou Šimůnkovou obsadil konečné 7.místo. Vašek Nádvorník ve skupině porazil pouze Filipa Kuboše 11:6 v pátém setu. V bojích o umístění Vašek nejprve nestačil na Terku Bartoňovou z Bohnic, se kterou prohrál 0:3. V dalších zápasech Vašek porazil Františka Kořénka z Kotlářky a Věru Franekovou z Elizzy a obsadil tak 13.místo. Honza Slavíček ve skupině obsadil páté místo a jelikož i ve skupině o udržení prohrál všechny své zápasy, obsadil tak konečné 20.místo.

V turnaji B dorostu se nejdál probojoval Adam Gräf, který bez problémů vyhrál svoji skupinu a postoupil do hlavní soutěže. Zde postoupil do čtvrtfinále, kde nestačil na Matěje Víchu z Kotlářky a prohrál 0:3. V dalších bojích prohrál s Eduardem Raškem ze Sparty a zvítězil nad Dominikem Kubíčkem z Kotlářky a obsadil 7.místo. Michal Pfleger vyhrál též svoji základní skupinu a v osmifinále prohrál s Dominikem Kubíčkem z Kotlářky 1:3 a skončil tak na 9. - 16.místě. Ondra Sládek obsadil čtvrté místo ve skupině a nepostoupil tak do hlavní soutěže. Vojta Matouš porazil ve skupině pouze Vojtěcha Nezbedu ze Sparty a obsadil tak třetí místo ve skupině. V soutěži útěchy Vojta porazil Jakuba Dufka z Vršovic 13:11 v pátém setu a v semifinále prohrál s Honzou Marholem ze Sparty 0:3.

Ve čtyřhře dorostu prohrály Verča Šimůnková s Terkou Bartoňovou v osmifinále s párem Ondřej Čmerda, Jaroslav Jůza (Litvínov, Plzeň) 9:11 ve třetím setu, podobně ve čtvrtfinále prohráli Vašek Nádvorník s Adamem Rekem s dvojicí Michael Kopecký, Marek Mihalachi (Kotlářka) 10:12 ve třetím setu a stejně dopadl pár Adam Gräf, Ondra Sládek, když prohráli s Natálkou Handlovou a Andreou Jungwirthovou ze Sparty 8:11 ve třetím setu.