O vítězstvích ve 2. lize rozhodoval v posledních zápasech Víťa. Sláva mu!!!

V Modřanech jsme hostili v sobotu Elizzu a v neděli Čakovice. Tato pražská derby byly pro nás velmi důležité, jelikož šlo o přímí souboj mužstev na spodku ligové tabulky. Zápasy to byly velmi vyrovanané, napínavé a nechyběl ani relativně vysoký počet fanoušků. Díky všem, kteří nás přišli podpořit.

V sobotu na nás nastoupila Elizza v sestavě Petr Nejedlý, Pavel Rochowansi, Lukáš Rochovanski a Radim Hořejší. Naše sestava je téměř vždy stejná: Víťa Gaydoš, bratři Kubátové a Jirka Šmatlák. Utkání jsme začali výborně. Poprvé v sezóně jsme vyhráli oba debly. V prvním singlu jsem porazil ve 3 vyrovnaných setech Petra Nejedlého a vedli jsme už 3-0. Pepí pak prohrál 3-2 s Pavlem Rochowanskim a Vítek naopak 3-2 porazil Lukáše Rochowanského. Baby si hravě poradil 3-0 s Radimem hořejším a začal se rýsovat zajímavý náskok. Ten jsme drželi až do stavu 8-4, kdy jsem nezvládl začátek pátého setu s Lukášem Rochowanskim a i když jsem hrozivý náskok svého soupeře (8-2) dokázal dotáhnout na 10-10, tak v koncovce měl více štěstí můj soupeř. Soupeř se zvedl a po prohrách Pepího s Vítkem byl stav 8-7 pro nás. V dalším zápase jsem poměrně jednoznačně porazil Pavla Rochowanského a zajistil jsem nám nejhůře remízu. Honza Kubát a Vítek Gaydoš nastoupili k posledním zápasům současně a když Pepí prohrával 0-2 a Vítek 1-2, byl soupeř blízko k remíze. Oba naši borci však zabojovali a jako první dohrál Vítek který dokázal přehrát Radima Hořejšího krásným výsledkem 11-9 v pátym! Laughing Pepí pak zřejmě trošku ztratil motivaci a patý set svého zápasu maličko svému soupeři daroval.

První výhra 10-8 byla na světě a na nás čekal nedělní zápas proti Čakovicím. Po sobotním utkání plném emocí jsme si s Martinem, který musel zaskakovat na postu hlavního rozhodčího, řekli, že každý náznak nesportovního chování se bude trestat kartou. Myslím že to nedělnímu zápasu pomohlo a i když byl hrán ve stejně napjaté atmosféře, tak nesportovního chování bylo pomálu.

V neděli měl od začátku zápas trošku jiný průběh. Oba debli jsme tentokrát proháli, ale soupeři náskok dlouho nevydržel. První kolo singlů se nám náramě vydařilo. Já sem si poradil s nepříjemným Duspivou 3-1, Honza vyprovodil 3-0 Vaňáska a po nevydařeném sobotním výkonu to pro něj byla určitě vzpruha. Víťa přehrál 3-1 s anťákem hrajícího Bradáče a Baby nedal šanci Švecovi 3-0. Zápas pak byl velmi vyrovnaný, občas bodoval soupeř, pak zase my. Za stavu 8-7 pro nás jsem po prohře s Bradáčem (na anťák mi to prostě nejde) nastoupil k důležitému zápasu proti Jirkovi Vaňáskovi. Vedl jsem 2-1 na sety a ve čtvrtém setu jsem dokázal stáhnout stav 4-10. V koncovce jsem si vytvořil několik mečbolů, ale bohužel jsem nedokázal žádný proměnit a prohrál jsem 19-17. Patý set byl plný nádherných tvrdě hraných balónů a v této přestřelce jsme se dostali až do koncovky. Nejprve jsem prasátkem odvrátil mečbol a srovnal jsem na 10-10 a na 11-10 jsem otočil díky dalšímu jemnému prasátku, to možná mého soupeře trošku položilo a poslední bod mi daroval vlastní chybou. Znovu jsem tak dostal stav utkání na slibných 9-7. Pepí, stejně jako já, nedokázal najít recept na anťák Petra Bradáče a prohrál 3-1. Za stavu 9-8 tak nastoupil k poslednímu zápasu opět Víťa, a všichni jsme mu věřili. Vyhrál první 2 sety, třetí sice ztratil, ale pořád byl lepším hráčem. Vedl 2-1 a 10-6 a už jsme tam všichni viděli vítězství. Jakub Švec se ovšem ukázal jako správný bojovník a dokázal vyrvovnat a koncovku 4. setu vyhrál. Ve vyrovnaném 5. setu ovšem Víťa prokázal pevnější nervvy a vyhrál opět 9 v pátym!Laughing

V listopadu jsme zatím neprohráli a pokusíme se tuto bilanci nezhoršit za 14 dní v Liberci a v Mladé Boleslavi, snad nám štěstí bude přát a my mu svými výkony půjdeme naproti.