SMOLNÁ PORÁŽKA V ÚVODNÍM UTKÁNÍ PLAY OFF 2.LIGY ŽEN

Ve sváteční odpoledne v úterý 1.5.2012 se uskutečnilo v herně stolního tenisu Městského stadionu mládeže v Praze na Kotlářce první finálové klání play-off 2.ligy žen skupiny A mezi našim družstvem Slavoj Praha B a domácími SF SKK El Niňo Praha A. Družstvo domácích nastoupilo v předpokládané sestavě Monika Němečková, Jitka Vyvadilová a Lenka Scheinherrová, naše družstvo zahájilo utkání ve složení  Helča Lipovčanová, Zuzka Spěváková a Hanka Hudečková, na střídání byla připravená Klárka Diblíková.

Uzkání probíhalo před návštěvou přibližně 15 diváků, mezi nimiž nechyběly takové slavojácké legendy jako Honza „Pepí“  Kubát, Ondra „Bizon“ Sklenář, Honza Poledne nebo Radka Kaba. Naše holky začaly velmi dobře. V úvodních dvouhrách nastoupily Helča proti Monice Němečkové a Zuzka proti Jitce Vyvadilové. Zatímco Zuzka si s Jitkou poradila celkem v pohodě a zvítězila 3:0, musela Helča bojovat s Monikou Němečkovou do posledního míčku. Nakonec se štěstí více přiklonilo k soupeřce a prasátkem za stavu 11:12 v pátém setu zvítězila 2:3 a vyrovnala stav utkání na 1:1. V další dvouhře Hudy potvrdila pozici opory týmu a celkem s přehledem porazila Lenku Scheinherrovou 3:0. Na vedlejším stole čekala na Helču Jitka Vyvadilová. Helča si bohužel nedokázala poradit s nepříjemným pinkem a jistou hrou soupeřky a prohrála 0:3. Stav utkání byl opět srovnaný na 2:2. Do další dvouhry nastoupila Hudy s Monikou Němečkovou, přestože Hudy vedla již 2:0 na sety, dokázala soupeřka srovnat na 2:2. V rozhodující sadě měla Hudy hru opět pod kontrolou, vedla již 7:1, ale soupeřka začala opět dotahovat. Naštěstí Hudy dotáhla utkání do vítězného konce, vyhrála 11:8 a 3:2 na sety. Na druhém stole bojovala Zuzka s Lenkou Scheinherrovou a bohužel se nedokázala vyrovnat se sendvičem na bekhendu levoruké soupeřky a prohrála 0:3. Za stavu 3:3 nastoupily jedničky obou týmů Hudy a Jitka Vyvadilová a na druhém stole Helča proti Lence Scheinherrové. Hudy se sice vyhrála úvodní set, ale další dva sety měla pod kontrolou soupeřka. Za stavu 1:2 Hudy vybojovala koncovku, ale v pátém setu bylo štěstí více na straně soupeřky a po vítězství 7:11 vyhrála 2:3 na sety. Helča sehrála na vedlejším stole další nervy drásající souboj. První set sice prohrála v koncovce 12:14, ale v dalším dokázala vyrovnat. V dalších dvou setech se zápas vyvíjel obdobně, jeden set vyhrála soupeřka a druhý opět Helča. Helča byla více aktivní, ale bohužel soupeřčina trpělivá hra nakonec přinesla úspěch, výsledkem 10:12 v pátém setu potvrdila vítězství pro družstvo El Niňa. A tak se již nedostalo ani na Klárku, která vystřídala Zuzku jako eso v rukávu proti Monice Němečkové. Přes porážku musím holkám poděkovat za předvedené výkony a budeme jim držet palce následující víkend v odvetném utkání.