STŘÍBRNÝ KONEC CESTY PAVLA ŠIRŮČKA ANEB PROTI VŠEM

Semifinálovými a finálovými boji ve dvouhrách a čtyřhrách vyvrcholilo Mistrovství Evropy kadetů a juniorů v tureckém Istanbulu. Po deseti dnech plných urputných bojů zůstal české výpravě ve hře jediný zástupce PAVEL ŠIRŮČEK.

Pavel nastoupil v dopoledním semifinále proti loňskému šampiónovi v kategorii kadetů, Francouzi GAUZYMU. Je smutné, že pouze za podpory části české výpravy ( část se zdržela ve městě na nákupech!!! ). Zápas měl celkem jednoznačný průběh a Pavel výsledkem 4-0 postoupil do finále. V odpoledním finále Pavla čekal nasazený hráč číslo 1, Němec FRANZISKA (dávné zkušenosti s ním má i náš BABY, který s ním prohrál před osmi lety ve finále Kinderolympiády v Düsseldorfu). Pavel s ním měl z posledních dvou zápasů pozitivní bilanci, porazil jej jak ve Španělsku, tak zde v soutěži družstev, a tak se očekával vyrovnaný souboj. Do zápasu vstoupil lépe Pavel a celkem s přehledem vyhrál první set. Za stavu 2:1 na sety došlo asi k rozhodujícímu momentu zápasu, kdy Pavel vedl 10-8 a měl tak dva setboly na vedení 3-1. Bohužel soupeř dokázal tento stav otočit na 10-12 a vyrovnat. A tak se nakonec o všem rozhodovalo v sedmém setu. Úvod setu zvládl lépe německý hráč a na otočce již vedl 2-5, Pavel sice snížil na 4-5, ale soupeř opět dvěma body utekl na 4-7. Po našem time outu dostal Pavel smolné prasátko a již se mu nepodařilo vrátit se zpět do hry a soupeř zvítězil 4-11. Možná v rozhodujících chvílích Pavlovi chyběla větší podpora publika. Jelikož se zbývající část výpravy již chystala k odletu do Prahy, zůstala podpora pouze na mně ( a to je jako nic ), což bylo proti přesile německé výpravy takřka nemožné. Zde musím vyjádřit poděkování slovenským kadetům, kteří naštěstí přispěchali na pomoc již po druhém setu. Přes nešťastnou porážku bych chtěl poblahopřát Pavlovi Širůčkovi a jeho trenérovi Kamilovi Koutnému k fantastickému úspěchu.

Z dalších výsledků bych rád zmínil vítězství Holanďanky EERLAND ve dvouhře juniorek. Rád bych zopakoval, že KRISTÝNA MIKULCOVÁ s ní prohrála v osmifinále po vyrovnané bitvě, kdy vedla 6-5 v sedmém setu.

Mistrovství Evropy kadetů a juniorů 2010 v Istanbulu je za námi. Myslím si, že se zde naše slavojácké holky opravdu neztratily. Týna se předvedla především v soutěži družstev, kde byla svými výkony oporou týmu. Denča potvrdila své deblové kvality, a když se dokáže více ovládat, mohla by v budoucnu pomýšlet i na vyšší mety ve dvouhře.

Zdravím z Istanbulu všechny Slavojačky a Slavojáky a těším se všemi na shledanou na našich soustředěních v Bystřici a ve Strážnici.

Martin

P.S. Potkali jsme zde našeho známého KONSTANTINOSE ANGELAKISE z Řecka, který zde reprezentoval v soutěži kadetů a loni se zúčastnil našeho soustředění v Bystřici a podle posledních zpráv by měl přijet i letos.