TŘETÍ MÍSTO HANKY KODETOVÉ A ELIŠKY SLAVÍČKOVÉ VE ČTYŘHŘE NEJMLADŠÍCH ŽÁKYŇ NA BTM ČR V HAVÍŘOVĚ

V neděli 20. října 2019 pokračoval v Havířově Bodovací turnaj mládeže ČR pořádaný jako Velká cena města Havířova soutěžemi nejmladšího žactva. Mezi 56 nejmladšími žáky a 33 nejmladšími žákyněmi jsme i my měli své zástupce, a to Nathana a Thomase Cafmeyerovi v soutěžích nejmladších žáků a Elišku Slavíčkovou a Hanku Kodetovou v soutěžích nejmladších žákyň. Více se dařilo děvčatům, když Hanka Kodetová postoupila ve dvouhře nejmladších žákyň až do čtvrtfinále a Eliška Slavíčková zvítězila v soutěži útěchy. Holkám se dařilo i ve čtyřhře, když podobně jako v Praze vybojovaly bronzové medaile.

Eliška Slavíčková a Hanka Kodetová na BTM ČR v Havířově

Pro Thomase Cafmeyera byl turnaj spíše sbíráním zkušeností, ale i tak dokázal jednou zvítězit, když v základní skupině porazil Ondřeje Nápravníka z Jaroměře. Nathan Cafmeyer měl celkem těžkou skupinu. V úvodním zápase bohužel prohrál s Ondřejem Morávkem ze Strážnice, když vyhrál první set, ve druhém setu měl několik setbolů, ale několikrát zkazil podání a set nakonec prohrál 18:20. Za stavu 2:1 na sety měl mečbol za stavu 10:9, opět zkazil podání, set prohrál 11:13 a pátý nakonec 5:11. Přes tuto porážku dokázal porazit domácího havířovského Jakuba Janošece a též pozdějšího finalistu soutěže útěchy Daniela Skákala z Hradce Králové, oba 3:1 a postoupil do hlavní soutěže. Zde bohužel narazil na pozdějšího finalistu dvouhry, domácího Olivera Balvara, se kterým prohrál 0:3. Ve čtyřhře se klukům nedařilo a prohráli v prvním kole.

Holkám se dařilo nepatrně lépe. Eliška Slavíčková měla sice opět smůlu na los, když ve skupině prohrála s Kateřinou Kubánkovou z Děčína, porazila Ellu Čápovou z Měziměstí a v boji o postup si zopakovala včerejší souboj s Justýnou Synkovou z Děhylova. Tentokrát byla úspěšnější soupeřka a Eliška po porážce 9:11 v pátém setu zamířila do soutěže útěchy. V útěše Eliška prošla bez zaváhání až do finále, kde svedla souboj s Dorotou Ferbasovou ze Sokola Hradec Králové. Eliška sice prohrávala 0:2 na sety, ale bylo to způsobeno množstvím nevynucených chyb. V dalším průběhu přestala pospíchat, vyrovnala na 2:2 a v pátém setu zvítězila 11:9, čímž se stala vítězkou soutěže útěchy.

Eliška Slavíčková 1.místo v soutěži útěchy v Havířově

Hanka Kodetová sice prohrála ve skupině s levorukou Danou Popelákovou ze Zlína, ale přesto postoupila ze druhého místa do hlavní soutěže. V osmifinále nejprve narazila na Kateřinu Kubánkovou z Děčína. Hanka sice prohrávala 1:2 na sety, začala však míče lépe umisťovat do rohů, nutila soupeřku k chybám a nakonec zvítězila 11:8 v pátém setu. Ve čtvrtfinále na Hanku čekala opět Eliška Novotná z Hodonína, tentokrát se Hance příliš nedařilo, možná ji svazovalo očekávání po vítězství v předchozím dni, ale i tak byla po výsledku 0:3 úspěšnější soupeřka. Přesto považuji umístění ve čtvrtfinále za velmi dobrý výsledek. Třešničku na dort přidaly Hanka s Eliškou ve čtyřhře, když ve čtvrtfinále porazily Sáru Slavíkovou s Justýnou Synkovou z Děhylova 11:8 v pátém setu, když otočily vývoj zápasu, jelikož prohrávaly již 1:2 na sety a 6:9. V semifinále podobně jako v Praze narazily na Elenu Kuchařovou a Terezu Kovaříčkovou z Dobrého, se kterými tentokrát prohrály 0:3 a obsadily tak 3. místo. Přesto bych rád oběma našim děvčatům poblahopřál k velmi pěknému výsledku.