TŘETÍ MÍSTO VERČI ŠIMŮNKOVÉ NA BTM ČR DOROSTU V OSTRAVĚ

V sobotu 19. října 2019 se v Ostravě uskutečnil XXXIX. ročník Memoriálu Miloše Teicherta ve stolním tenise, pořádaný jako další Bodovací turnaj mládeže ČR kategorie dorostu. V konkurenci 126 dorostenců a 69 dorostenek reprezentovali naše barvy Verča Šimůnková v turnaji B dorostenek a Vašek Nádvorník v turnaji B dorostenců. Velmi pěkného výsledku dosáhla Verča Šimůnková, která vybojovala 3. místo v turnaji B dorostenek a kvalifikovala se tak na příští turnaj do turnaje A.

Vašek Nádvorník startoval v turnaji B dorostenců. V úvodní dvouhře sice porazil Richarda Jehně z Tábora 11:5 v pátém setu, ale jelikož v druhém zápase prohrál s Ondřejem Kozelkem z Hluku 1:3 na sety, bohužel obsadil třetí, nepostupové místo ve skupině, a to díky horšímu poměru setů.

Verča Šimůnková v turnaji B dorostenek bez problémů vyhrála svoji základní skupinu a postoupila tak z 1. místa do hlavní soutěže. Zde nejprve porazila Anežku Bayerovou z Pardubic, následně Nicole Maškovou z Toužimi, obě 3:0 a postoupila tak do čtvrtfinále. Ve čtvrtfinále narazila na domácí Kristýnu Bajgerovou. Verča prohrávala již 1:2 na sety, po vítězství 11:9 vyrovnala na 2:2 a o vítězce se rozhodovalo v pátém setu. Verče se nepodařil začátek setu, prohrávala již 1:7, dokázala však srovnat a nakonec zvítězila 11:9 a vybojovala tak postup do semifinále. V semifinále sice prohrála s Andreou Meškánovou z Vyššího Brodu 0:3, ale Verča podala velmi dobrý výkon, navíc zápas byl odehrán pod časovým tlakem, jelikož hrozilo, že by Verča nemusela stihnout poslední vlak ve směru na Prahu. I tak Verča obsadila valmi pěkné 3.místo a opět si vybojovala postup do turnaje A, k čemuž jí blahopřejeme.

Výsledky turnaje naleznete:

https://www.tournamentsoftware.com/find?StartDate=2019-10-19&EndDate=2019-10-19&Distance=15&page=1&CountryCode=CZE

Velka_cena_Prahy_logo_mensi.png