TŘI MEDAILE NA ÚVODNÍM TURNAJI SERIÁLU GRAND PRIX RACKETSPORT.CZ MLADŠÍHO ŽACTVA A DOROSTU

V sobotu 26. září 2020 se v areálu SK HAMR uskutečnil úvodní turnaj Seriálu Grand Prix RACKETSPORT.cz mladšího žactva a dorostu. Turnaje se zúčastnilo 35 hráčů a hráček v kategorii mladšího žactva a 35 v kategorii dorostu. Na turnaji startovalo též 14 našich hráčů, z čehož 6 v kategorii mladšího žactva a 8 v kategorii dorostu. Největšího úspěchu dosáhly v hodnocení mladších žákyň Hanka Kodetová, která obsadila 1.místo a Adélka Mikešová, která skončila na 2.místě. Navíc Kuba Magyar zvítězil v turnaji B mladšího žactva.

Kuba Magyar v turnaji B

V soutěži mladšího žactva jsme měli 5 zástupců v turnaji A. Nejvíce se dařilo Hance Kodetové, která sice ve skupině prohrála s M. Truchlíkem z Kotlářky 1:3. Ve 2.stupni Hanka prohrála 4:11 v pátém setu s M. Jandusem ze Sparty a jelikož další své dvouhry vyhrála obsadila tak konečné 5.místo, které znamenalo 1.místo v hodnocení mladších žákyň. Nathan Cafmeyer skončil v základní skupině též na 2.místě a v hlavní soutěži prohrál s M. Truchlíkem 0:3. V dalším průběhu prohrál až s Hankou o konečné umístění, takže skončil na 6.místě. Adélka Mikešová ve skupině prohrála 6:11 v pátém setu s T. Berthem z Kotlářky. Ve druhém stupni Adélka prohrála s F. Kauckým z Kotlářky a s Nathanem a v závěrečném zápase vrátila porážku 11:6 v pátém setu T. Berthovi a obsadila tak 7.místo, které znamenalo 2.místo v hodnocení mladších žákyň. Eliška Slavíčková ve skupině vybojovala vítězství 11:6 v pátém setu nad M. Alinčovou z Elizzy. V zápasem o umístění Eliška zvítězila nad T. Dobešem z Bohnic 3:1 a obsadila tak 15.místo. Tomáš Hanzal ve skupině sice nic nevyhrál, ale ve skupině o 17. - 20.místo třikrát zvítězil a skončil tak na 17.místě. V turnaji B jsme měli jediného zástupce Kubu Magyara. Kuba prošel soutěží bez zaváhání, když ztratil pouhé dva sety a zaslouženě zvítězil a vybojoval si tak účast v turnaji A na příští GP.

V soutěži dorostu jsme měli 7 zástupců v turnaji A. Nejlépe se dařilo Vaškovi Nádvorníkovi, který prohrál s pozdějším vítězem J. Gajdou z Kotlářky a v zápase o konečné umístění prohrál s N. Handlovou ze Sparty 0:3 a obsadil tak 4.místo. Adam Rek obsadil ve skupině druhé místo a ve čtvrtfinále svedl souboj s Vaškem, se kterým prohrál 0:3. V závěrečném zápase sice prohrál s A. Jungwirthovou 1:3 a skončil tak na 6.místě. Lukáš Rek nakonec obsadil 9.místo, když porazil svého věčného rivala M.Procházku z Kotlářky 3:0. Konečné 11.místo obsadil Michal Pfleger, který v zápasem o umístění prohrál pouze s Lukášem Rekem. Honza Slavíček přehrál Michala Michlíka 3:2 a zápase o umístění prohrál s K. Jaroňovou ze Sparty 0:3. Michal Michlík sice v zápasech o umístění již nevyhrál, ale i tak obsadil 16.místo. Adam Gräf sice v základní skupině nic nevyhrál, ale ve skupině o udržení třikrát zvítězil a obsadil tak 17.místo. V turnaji B jsme měli jediného zástupce Ondru Sládka. Ondra v základní skupině prohrál s M. Jetenským ze Sparty, takže postoupil ze druhého místa. Ve druhém stupni postoupil Ondra do semifinále, kde prohrál s P. Šourkem ze Sparty a po opětovné porážce s M. Jetenským obsadil konečné 4.místo.

Podrobné výsledky naleznete v přílohách.