Ligové soutěže

NAŠE A DRUŽSTVO ŽEN OBSADILO 2. MÍSTO V KVALIFIKACI O EXTRALIGU ŽEN

V sobotu dne 9. dubna 2022 se v Hodoníně uskutečnila Kvalifikace o Extraligu žen, ve které startovalo též naše družstvo ve složení Monika Pařízková, Hanka Kodetová, Verča Šimůnková a Radka Kaba. Naše hráčky podaly velmi bojovný výkon a po vítězství nad domácím družstvem SKST Hodonín C 5:3 postoupily do finále. Ve finále holky svedly velkou bitvu s HB Ostrov A, ve které nakonec prohrály 3:5 a obsadily tak 2. místo.

Kvalifikace ELZ

NAŠE DRUŽSTVO ŽEN C ZVÍTĚZILO V KVALIFIKACI O 2.LIGU ŽEN

V sobotu dne 2. dubna 2022 se v Jaroměři uskutečnila Kvalifikace o 2. ligu žen, a to skupina B, ve které startovalo též naše družstvo C ve složení Marie Kurková, Hanka Kodetová, Adéla Mikešová a Eliška Slavíčková. Naše hráčky podaly velmi koncetrovaný výkon a po vítězství nad TJ Sokol Jaroměř - Josefov 2 6:1, nad TTC Ústí nad Orlicí B 6:1 a nad Sokol Turnov A 6:0 vybojovaly 1. místo ve své kvalifikační skupině a zaslouženě si tak zajistily postup do 2. ligy žen.

TJ Slavoj Praha A  -  KST ZŠ Vyšší Brod A   10 : 0

Pařízková Monika 2,5, Šimůnková Veronika 2,5, Kodetová Hanka 2, 3x w.o.

TJ Slavoj Praha B   -  TJ Sokol Lhenice A  8 : 2

Kodetová Hanka 3,5, Averina Aleksandra 2, Mikešová Adéla 1,5, Slavíčková Eliška 1

TTC Elizza Praha A - TJ Slavoj Praha A  2 : 9

Pařízková Monika 3,5, Šimůnková Veronika 2,5, Kaba Radka 1, 1x w.o.

TJ Slavoj Praha A   -  KST Kalich Litoměřice A  8 : 2

Pařízková Monika 3,5, Šimůnková Veronika 2,5, Kaba Radka 1, Averina Aleksandra 0, 1x w.o.

UKONČENÍ LIGOVÝCH SOUTĚŽÍ - B DRUŽSTVO ŽEN POSTOUPILO DO 1.LIGY

Na základě prodloužení nouzového stavu na území České republiky a následně na základě dalších opatření, která nezaručují regulérní dohrání všech soutěží řízených ČAST, Výkonný výbor České asociace stolního tenisu z.s. rozhodl o ukončení všech extraligových a ligových soutěží řízených ČAST.

1.liga žen sk. A

Naše A družstvo, které nastupovalo ve složení Radka Kaba, Anna Stránská a Monika Pařízková nakonec obsadilo pěkné 6.místo- Nejlepší hráčkou družstva byla nakonec nejmladší hráčka týmu Monča Pařízková. Kromě výše uvedených hráček zasáhly do soutěže též Klárka Diblíková, Verča Šimůnková a Lera Timonina

2.liga žen sk.A

Naše B družstvo se opíralo především o výkony dvojice Klárka Diblíková a Verča Šimůnková, které doplňovaly Saša Averina a Lera Timonina. Klárka se nakonec umístila na 2.místě v hodnocení úspěšnosti v této soutěži, Verča se umístila na 4.místě. Cílem našeho družstva bylo udržet se a hrát v klidném středu. Ve snaze o udržení dokázaly nakonec naše holky obsadit v neúplné tabulce vynikající 1,místo. Přestože nám k tomuto umístění pomohlo i to, že jsme nakonec měli o jedno odehrané utkání více než soupeřky, jde o velmi pěkný výsledek. Na základě tohoto umístění vybojovaly holky postup do 1.ligy. Kromě již zmíněných hráček do soutěže též zasáhly Zuzka Benedová, Helča Lipovčanová a Hanka Kodetová.

19. a 20.KOLO LIGOVÝCH SOUTĚŽÍ

TJ Slavoj Praha A  -  TTC Kalich Litoměřice A  7 : 3

Stránská Anna 3, Pařízková Monika 2, Kaba Radka 1, 1x w.o.

Přestože výsledek vypadá jednoznačně, šlo o velmi vyrovnané utkání. Na úvod Radka Kaba s Aničkou Stránskou prohrály v úvodní čtyřhře s dvojicí Eisnerová, Prášilová 2:11 v pátém setu a Monča Pařízková prohrála s Hedou Eisnerovou 0:3. V paralelně probíhajícím zápase vybojovala Radka Kaba vítězství nad Petrou Prášilovou 11:8 v pátém setu a snížila na 1:2. Rozhodující okamžiky se odehrály za stavu 3:3, kdy opora týmu v tomto utkání Anička Stránská porazila Hedu Eisnerovou 11:5 v pátém setu a následně Petru Prášilovou 3:0 a Monča Pařízková vybojovala zápas s Kristýnou Kacálkovou 11:8 v pátém setu. Do závěrečné dvouhry vystřídala Radku Verča Šimůnková, ale jelikož soupeřka k zápasu již nenastoupila, vyhrála Verča kontumačně a utkání skončilo výsledkem 7:3.

TJ Slavoj Praha A  -  SKP Sever Ústí nad Labem A  4 : 6

Stránská Anna 2, Pařízková Monika 2, Kaba Radka 0, Diblíková Klára 0

Utkání opět začalo porážkou ve čtyřhře, které se holkám v poslední době příliš nedaří. V dalším průběhu holky bojovaly především s materiálem soupeřek. Radka Kaba nejprve prohrála s Martinou Novákovou 9:11 v pátém setu a následně s Terezou Ajdini 10:12 v pátém setu. Když Anička Stránská prohrála s Martinou Smíškovou 7:11 v pátém setu, kdy prohrála dobře rozehraný úvodní set v koncovce a vedla již 2:1 na sety, byl stav utkání 2:5 ve prospěch soupeřek. Za tohoto stavu vybojovala Monča Pařízková zápas s Terezou Ajdini 17:15 v pátém setu a Anička Stránská jasně přehrála Martinu Novákovou 3:0 a snížily tak na 4:5. Za tohoto stavu vystřídala Radku do zápasu s Martinou Smíškovou Klárka Diblíková. Klárka sice byla nerozehraná, ale druhý set prohrála v koncovce 10:12 a ve třetím setu zvítězila 11:4 a snížila tak na 1:2. Ve čtvrtém setu však byla soupeřka jistější a po výsledku 6:11 získala rozhodující bod tohoto utkání.

2.LIGA ŽEN SK.A

TJ Slavoj Praha B  -  KST ZŠ Vyšší Brod A   7 : 3

Diblíková Klára 3,5, Šimůnková Veronika 2,5, Averina Aleksandra 1

V utkání o čelo tabulky vyhrály Klárka Diblíková s Verčou Šimůnkovou úvodní čtyřhru nad dvojicí Procházková, Dubravcová 3:1, když třetí a čtvrtý set vyhrály v koncovkách. Důležitý bod vybojovala Saša Averina, když porazila Natálii Nečasovou 3:1, kdy všechny sety vyhrála v koncovkách. Velmi vyrovnaný zápas sehrála Verča Šimůnková se svojí tradiční soupeřkou Andreou Meškánovou, Verča vedla 2:0 na sety, hrála aktivně a soupeřku přehrávala ve výměnách. Ve třetím setu Verča bohužel prohrála v koncovce 11:13, ve čtvrtém setu 8:11 a v pátém setu, kdy Verče chybělo i trochu štěstí, nakonec prohrála po boji 9:11. Klárka Diblíková vyhrála všechny své dvouhry, a to i s Andreou Meškánovou, kterou trpělivou hrou přehrála 11:7 v pátém setu. Verča též vyhrála své zbývající dvě dvouhry, kdy se Šárkovou Procházkovou sice prohrála první set v koncovce, ale v dalších již vcelku s přehledem vyhrála. V závěrečné dvouhře sehrála Saša již tradiční bitvu na závěr, se Šárkou Procházkovou vedla již 2:0 na sety, za stavu 2:1 prohrála v koncovce 11:13 a v pátém setu 13:15. I přes tuto porážku holky zaslouženě zvítězily 7:3.

17. a 18.KOLO LIGOVÝCH SOUTĚŽÍ

TJ Hrádek A  -  TJ Slavoj Praha A  4 : 6

Stránská Anna 3, Pařízková Monika 2, Kaba Radka 1

Utkání našeho Áčka mělo dramatický průběh. Za stavu 3:3 sice vyhrály Anička Stránská a Monča Pařízková své dvouhry, takže se holky ujaly vedení 5:3, ale v následující dvouhře prohrála Radka Kaba s Anežkou Polcarovou 9:11 v pátém setu, takže soupeřky snížily na 5:4. V závěrečné dvouhře sice Anička Stránská, která byla v tomto utkání oporou našeho týmu, v zápase s Anetou Matoušovou prohrála za stavu 2:0 na sety v koncovce 11:13, ale jelikož ve čtvrtém setu nezaváhala a zvítězila 11:6, vybojovala tak rozhodující bod na 6:4.

KST Klatovy A  -  TJ Slavoj Praha A  3 : 7

Pařízková Monika 3, Kaba Radka 2,5, Stránská Anna 1,5

Odpolední utkání bylo tentokrát zcela v režii našeho týmu, kdy oporou byla Monča Pařízková, která vyhrála všechny své zápasy a holky tak zaslouženě zvítězily 7:3, čímž si již s předstihem zajistily prvoligovou příslušnost i příští sezónu.

TTC Kovářov A  -  TJ Slavoj Praha B   4 : 6

Diblíková Klára 2,5, Šimůnková Veronika 2,5, Averina Aleksandra 1

V utkání o čelo tabulky se našemu Béčku podařil vstup do utkání, když Klárka Diblíková s Verčou Šimůnkovou vyhrály čtyřhru 11:5 v pátém setu, kdy prohrávaly již 0:2 na sety. Když uprostře utkání vyhrály Klárka nad Kateřinou Ďurišovou 11:7 v pátém setu a Verča nad Blankou Kocourkovou 15:13 v pátém setu vypadalo to již nadějně. Za stavu 5:2 však Klárka prohrála s Blankou Kocourkovou 1:3 a Verča s Kateřinou Ďurišovou 10:12 v pátém setu a soupeřky tak snížily na 5:4. K rozhodujícímu zápasu nastoupila Saša Averina proti Anetě Smetanové. Saša měla zápas pod kontrolou a zvítězila 3:1, čímž vybojovala důležitý bod na 6:4.

TJ VS Tábor A  -  TJ Slavoj Praha B   1 : 9

Diblíková Klára 3,5, Šimůnková Veronika 3,5, Averina Aleksandra 2

V odpoledním utkání měly naše holky pod kontrolou a bez problémů zvítězily 9:1. Tímto vítězstvím se probojovaly na průběžné první místo v tabulce a nejenže si již zachovaly účast v této soutěži pro příští sezónu, ale v závěrečných kolech budou atakovat pozice zaručující účast v play off o postup do 1.ligy.

15. a 16.KOLO LIGOVÝCH SOUTĚŽÍ

TJ Slavoj Praha A  -  Slovan KST Bohnice A  9 : 1

Pařízková Monika 3, Kaba Radka 3, Stránská Anna 3

Naše holky sice na úvod prohrály čtyřhru, když Radka Kaba s Aničkou Stránskou nedokázaly najít recept na sendviče našich bývalých hráček Oliny Kaucké a Ilči Veletové. Dramatický průběh měly též zápasy Radky s Ilčou Veletovou a Aničky s Olinou Kauckou, kdy obě prohrávaly již 0:2 na sety a obě vyhrály v koncovkách pátých setů. Ostatní zápasy byly též vyrovnané, ale již ne tak dramatické a holky tak zaslouženě zvítězily 9:1.

TJ Slavoj Praha B  -  TTC Elizza Praha A   3 : 7

Šimůnková Veronika 3, Bededová Zuzana 0, Kodetová Hanka 0

Naše Béčko tentokrát nastoupilo z důvodů velké nemocnosti a studijních povinností značně oslabené, ale i tak podalo kvalitní výkony. V dopoledním zápase dokázala Verča Šimůnková vyhrát všechny své zápasy, čímž potvrdila kvalitní výsledky z minulého víkendu na BTM v Jaroměři. Obzvlášť cenné je vítězství nad Karolínou Strnadovou 11:6 v pátém setu, která je o čtyři místa před Verčou na celostátním žebříčku dorostenek. Zuzka Benedová sehrála několik vyrovnaných zápasů, ve kterých jí v rozhodujících chvílích chybělo více jistoty. Svoji ligovou premiéru měla tentokrát naše úspěšná nejmladší žákyně Hanka Kodetová. Hanka hrála odvážně a zejména ve druhém setu s Lucií Vydrovou jí chabělo málo k vítězství v setu. Občas však byla příliš splašená a dělala množství nevynucených chyb. Utkání nakonec skončilo porážkou našich děvčat 3:7.

TJ Slavoj Praha B  -  SKST Vlašim B   4 : 6

Šimůnková Veronika 2, Averina Aleksandra 2, Kodetová Hanka 0

V odpoledním utkání vystřídala v naší sestavě Zuzku Benedovou Saša Averina. Na úvod Verča Šimůnková a Saša Averina bohužel prohrály čtyřhru, která sice byla vyrovnaná, ale holkám se nedařilo udržet se blíže u stolu a nakonec prohrály 0:3. Verča následně přehrála jak Annu Holejšovskou, tak Terezu Čížovou, obě 3:1, kdy vždy kromě jednoho setu měla hru pod kontrolou. Když Saša dokázala obrátit průběh zápasu s jedničkou soupeřek Veroniku Polákovou, kdy prohrávala již 1:2 na sety a 5:9, set vyhrála 11:9 a pátý set 11:5. Holky se ujaly vedení 3:2 a vykřesaly naději na bodový zisk. Bohužel v dalším průběhu Saša nevyužila dva dobře rozehrané sety s Annou Holejšovskou a prohrála 1:3 na sety. Pro Hanku Kodetovou šlo opět o sbírání zkušeností a povedlo se jí odehrát několik velmi zajímavých výměn. Rozhodujícím okamžikem utkání byl zápas Verči s Veronikou Polákovou. Verča prohrála úvodní dva sety v koncovkách, kdy jí chybělo trochu štěstí a nakonec prohrála 0:3. Za stavu 3:6 ukázala Saša další zajímavý obrat, kdy s Terezou Čížovou prohrávala již 1:2 a 2:9, set vyhrála 13:11 a pátý set 12:10, čímž vybojovala svůj druhý bod. Naše holky tak nakonec prohrály po boji 4:6.