VAŠEK NÁDVORNÍK JE V SEMIFINÁLE MIXU NA OLYMPIÁDĚ DĚTÍ A MLÁDEŽE V LIBERCI

V pondělí dne 24. června 2019 byly v hale Technické univerzity v Liberci zahájeny soutěže jednotlivců v rámci IX. letní olympiády dětí a mládeže 2019. Naše slavojácké barvy zde úspěšně reprezentuje Vašek Nádvorník, který startuje v barvách Středočeského kraje.

V soutěži ve smíšené čtyřhře mladšího žactva spolu s Kačkou Pisárovou z KST Rakovník (v uplynulé sezóně nastoupila za naše A družstvo žen v 1.lize žen). Jako první nasazený pár měli 1. kolo volné a ve 2. kole celkem s přehledem přehráli pár Jihočeského kraje M. Halabrín, T. Novotná 3:0. Ve čtvrtfinále naše dvojice narazila na dvojici Pardubického kraje D. Volhejn, M. Najmanová, první dva sety měl náš pár pod kontrolou, ve třetím setu se soupeři opírali o kvalitní servis Dana Volhejna a snížili na 1:2. Čtvrtý set byl sice vyrovnaný, ale v koncovce udrželi Vašek s Kačkou nervy na uzdě a po vítězství 11:8 vybojovali postup do zítřejšího semifinále, kde na ně čeká pár Královehradeckého kraje J. Škalda, A. Sazimová.

Ve dvouhře Vašek vyhrál v prvních dvou kolech vždy 3:0, a to jak s I. Švarcem z Plzeňského kraje, tak s R. Šollem z Olomouckého kraje. Vaška sice trochu svazovala nervozita, ale v obou zápasech se pouze druhý set dostal do koncovky. Vašek tak postoupil do čtvrtfinále, kde narazil na překvapení turnaje Milana Halabrína z Jihočeského kraje, který o kolo dříve vyřadil velkého favotita soutěže Štěpána Brhela z Jihomoravského kraje 3:0. Vašek vstoupil do zápasu příliš nervózně a prohrával již 0:6. Sice dokázal srovnat na 6:6, ale nakonec prohrál 7:11. Ve druhém setu začal být více aktivní, hrál dúrazně a více u stolu a s přehledem vyhrál 11:3. Třetí a čtvrtý set byly opakováním úvodních dvou setů, takže o výsledku rozhodoval pátý set. Do něj vstoupil lépe Vašek, vedl již 5:2. Soupeři si vzali time-out, otočili vývoj setu a Vašek tak v koncovce prohrával již 7:10. Vašek vyrovnal na 10:10 a vše vypadalo nadějně, soupeř však zahrál prasátko a jelikož vyhrál i v další výměně, skončil tak Vašek těsně pd medailového umístění.

Přesto bych chtěl Vaška pochválit za jeho dnešní vystoupení a budeme mu držet palce v dalších bojích. Zítra dopoledne budou zahájeny soutěže družstev a následně budou pokračovat soutěže jednotlivců.

Podrobné výsledky soutěží jednotlivců a rozlosování soutěží družstev naleznete v přílohách.