VAŠEK NÁDVORNÍK MEZI 16 NA BTM ČR MLADŠÍHO ŽACTVA V HOSTINNÉM

V sobotu 2.února se v Hostinném uskutečnil v letošní sezóně již pátý Bodovací turnaj mládeže ČR pro kategorii mladšího žactva. Turnaje se zúčastnilo 130 hráčů a hráček a naše slavojácké barvy reprezentoval pátý nasazený hráč turnaje Vašek Nádvorník.

Přestože los základních skupin pro nás nebyl příliš příznivý. V úvodním zápase turnaje čekal na Vaška již tradiční soupeř Tadeáš Vršovský z KST Apollo Ústí nad Labem, se kterým Vašek sehrál několik pětisetových bitev. Tentokrát neponechal nic náhodě a naprosto soustředěným výkonem zvítězil 3:0. Stejným způsobem pokračoval s druhým nasazeným ve skupině Milanem Halabrínem z TTC Lhenice. Opět po kvalitním výkonu zvítězil 3:0 a jelikož třetí soupeř ve skupině Michal Ďulák z KST Zlín ze soutěže odstoupil, postoupil Vašek z prvního místa, a s ohledem na nasazení přímo do osmifinále. V osmifinále na Vaška čekal těžký soupeř, devátý nasazený hráč turnaje Dan Volhejn z Jiskry Heřmanův Městec. Vstup do zápasu se Vaškovi povedl, Vašek vedl 7:1 a vše vypadalo bez problémů. Po několika drobných chybách se soupeř vrátil do hry a byla tu dramatická koncovka. V ní zvítězil Vašek  a ujal se vedení 1:0. Ve druhém setu Vaškovi naopak utekl začátek a prohrával 1:4, sice srovnal na 6:6, ale v koncovce setu byl úspěšnější soupeř a srovnal na 1:1. Ve třetím setu začal opět lépe Vašek, vedl 7:3, bohužel trochu povolil, následně znervózněl a soupeř otočil stav na 8:9. Přes náš time out soupeř zvítězil 9:11 a ujal se vedení 1:2. Ve třetím setu Vašek začal podobně jako v předchozím setu, vedl 5:1 a vypadalo to na pátý set. Bohužel opět trochu znervózněl, začal dělat jednoduché chyby, čehož soupeř využil a po vítězství 8:11 postoupil do čtvrtfinále.

Ve čtyřhře startoval Vašek již tradičně s Kubou Růžičkou z HB Ostrov Havlíčkův Brod. Ve 2. kole kluci narazili na pár Martin Vaigl z SKST Vlašim, David Vesecký z STC Slaný. Naši kluci v úvodním setu hráli příliš pasivně, špatně podávali a prohráli tento set 8:11. V dalších setech zkrátili podání, zlepšili příjem podání a především byli více aktivnější a zvítězili 3:1. Ve čtvrtfinále nás čekali v boji o medaile Dan Volhejn s Lukášem Dzidou z KST Slezan Opava. První dva sety hráli kluci příliš zakřiknutě a oba prohráli 6:11. Třetí set byl vyrovnaný a kluci opět zlepšili podání a příjem, začali míčky lépe umisťovat a zvítězili v koncovce 11:9. Čtvrtý set, přestože skončil 11:8, byl zcela v naší režii a vypadalo to velmi nadějně. Na začátku pátého setu kluci vedli 2:0, bohužel jedno prasátko a série několika chyb znamenala, že soupeři na otočce vedli 2:5. Přestože kluci bojovali do posledního míčku, nestačilo to na více než porážku 9:11. Opět (již potřetí) jsme śkončili těsně pod medailovými pozicemi.

Přes výše uvedené porážky bych chtěl Vaška pochválit, a to především za vynikající výkony v základní skupině a za bojovnost po celou dobu turnaje.