VAŠEK NÁDVORNÍK NA 4.MÍSTĚ V SOUTĚŽI DRUŽSTEV NA OLYMPIÁDĚ DĚTÍ A MLÁDEŽE

Ve středu 26. června 2019 vyvrcholily soutěže ve stolním tenisu na Olympiádě dětí a mládeže v Liberci závěrečnými boji o medailová umístění v soutěžích družstev. Vašek Nádvorník s Davidem Veseckým ze Slaného nejprve porazili tým Ústeckého kraje 3:2. Vašek nejprve porazil Káju Jedličku bez větších potíží 3:0. Za stavu 1:1 na body byla důležitá čtyřhra, ve které sice Vašek s Davidem prohráli dobře rozehrané úvodní dvě sady v koncovkách. V dalším průběhu získal náš pár kontrolu nad zápasem, kluci začali hrát více u stolu a po vítězství 11:3 v pátém setu se ujali vedení 2:1. V další dvouhře Vašek vedl s Radimem Nechybou 2:1 na sety a již tradičně chtěl zápas pouze dohrát, začal hrát příliš opatrně a nakonec prohrál 7:11 v pátém setu. Jelikož v závěrečné dvouhře David Vesecký přehrál Káju Jedličku 3:0, postoupili Vašek s Davidem po vítězství 3:2 do semifinále.

V semifinále kluci narazili na družstvo Hlavního města Prahy ve složení Martin Šíp a David Sochor. Vašek měl dobře rozehranou úvodní dvouhru s Davidem Sochorem. Vašek hrál celkem s přehledem a vedl 2:0 na sety. V dalším průběhu však začal hrát příliš stereotypně a pasivně přes bekhend soupeře, čemuž se David přizpůsobil a otočil vývoj zápasu ve svůj prospěch. Vašek nakonec prohrál 7:11 v pátém setu. Jelikož v dalším průběhu dokázali Vašek s Davidem uhrát pouze jeden set ve čtyřhře, odešli poraženi s budoucími celkovými vítězi 0:3.

V závěrečném souboji o 3. místo narazil tým Středočeského kraje na soupeře z Vysočiny. Kluci rozehráli utkání fantasticky, Vašek porazil bez problémů Štěpána Holuba 3:0 a David Vesecký přehrál Jakuba Hizgera též 3:0, takže se ujali vedení 2:0 na body. Ve čtyřhře hráli Vašek s Davidem příliš pasivně a prohráli 0:3, škoda dvou prohraných koncovek. Za stavu 2:1 nastoupil Vašek proti Jakubovi Hitzgerovi. Vašek vyhrál úvodní set 11:9. V dalších dvou setech nechal hrát soupeře, čehož Kuba Hitzger využil a ujal se vedení 1:2. Čtvrtý set byl opět v režii Vaška, hrál aktivně a u stolu, nutil soupeře k chybám a vyhrál tak 11:4. O všem musel opět rozhodovat pátý set. V něm měl lepší nervy soupeř a po výsledku 6:11 srovnal stav utkání na 2:2. V závěrečné dvouhře sice vyhrál David Vesecký úvodní set nad Štěpánem Holubem, ale v dalších dvou vyhrál soupeř a jelikož ve čtvrtém setu nevyužil David vedení 9:5, skončil nejen zápas, ale i celkové utkání porážkou našeho týmu 2:3. Vašek s Davidem tak skončili těsně pod stupni vítězů na 4. místě. Přesto bych chtěl Vaška pochválit za bojovné výkony, které v průběhu celého turnaje podával.

Celý program vyvrcholil ve večerních hodinách slavnostním vyhlášením vítězů, v rámci kterého obdrželi Vašek spolu s Kačkou Pisárovou bronzové medaile za soutěž ve smíšené čtyřhře mladšího žactva.