VE ČTVRTEK SE NÁM V ISTANBULU PŘÍLIŠ NEDAŘILO

Dnešním dnem se již naplno rozběhly soutěže jednotlivců na MEJ v Istanbulu.

Jako první do dnešních bojů zasáhla Denča a čekal jí nelehký úkol, na stole číslo 23 jí čekala domácí hvězda, levoruká Gokcenur GUNGOR, která již v průběhu soutěží družstev dokázala prohnat nejednu favoritku. Denča začala odvážně a aktivní oboustrannou topspinovou hrou držela se soupeřkou krok. Soupeřka sice vedla 10-8, ale Denča dokázala stav zvrátit a vyhrát první set 12-10. Ve druhém setu začala ve stejném stylu a hned byl stav 6-2 pro Denču. Bohužel se jí za tohoto stavu nepovedlo několik míčků, soupeřka srovnala, Denča poté znervózněla a soupeřka otočila průběh nejen setu, ale i celého zápasu. Ve čtvrtém setu sice ještě Denča dotáhla na stav 9:9, ale to bylo vše. Konečný výsledek 1:4 pro soupeřku. Denča hrála sice aktivně, ale především díky zbytečnému rozptylování se a rozčilování ztratila šanci na lepší výsledek.

Ihned poté nastoupila Týna na jednom z televizních kurtů proti další nepříjemné soupeřce, estonské hráčce Olesji Ketshko.  Pro Týnu to nebyla žádná neznámá, protože jsme na tuto soupeřku narazili již před čtyřmi lety na turnaji v Linci. Přestože soupeřka má bohaté zkušenosti z MEJ, toto je její již čtvrtá účast, začala Týna opět odvážně a bylo jí slyšet po celé hale. Přestože se dnes Týně příliš nedařilo, dokázala v zápase zvítězit 4:2 na sety, kdy využila především velkého množství chyb soupeřky. Při výkonech, které Týna předváděla v soutěžích družstev, by musela vyhrát bez problémů 4:0, ale únava po sedmi dnech turnaje samozřejmě vykonává své.

Po obědě nastoupila Týna s Tomíkem Málkem k dalšímu zápasu v mixu proti silnému holandsko-bosenskému páru HAGERAATS, HADZIAHMETOVIC. Jelikož Týna pokračovala ve slabším výkonu z dopoledne, chyběl našemu páru větší důraz, který zejména Týna předváděla v předchozím kole mixu. V prvním setu sice ještě vedli 10-8 a 11-10 a ve třetím setu 9-8, ale to bylo vše, konečný výsledek 0:3 pro soupeře plně vyjadřoval obraz hry na stole.

V podvečer nastoupily Denča s Týnou ke svému klání ve čtyřhře, za soupeřky měly německý pár KRAFT, MITTELHAM. Denča hrála vcelku dobře a nepříjemně umisťovala topspiny na stranu soupeřek. Bohužel Týna se ještě neprobrala ze svého útlumu a nedokázala dokončit ani dobře rozehrané míče. Jediným světlým okamžikem byl překvapivý perfektní bekhendový přechod nad stolem za stavu 0:2 a 4:10. který překvapil jak soupeřky, tak Denču, která již nedokázala zareagovat na vrácený míček od soupeřek,  výsledek zápasu 0:3 pro německé soupeřky.

Ve včerejším hodnocení jsem zapomněl na další dvě reprezentanky, které v uplynulé sezóně nastupovaly ve slavojáckých barvách, a to na Dášu Blaškovou a Simču Šlehobrovou. Obě nastupovaly ve družstvu juniorek, které jak jsem již zmínil skončilo 9. V soutěžích jednotlivců obě postoupily mezi 64 nejlepších.

České barvy dnes ztratily jednu z medailových nadějí, česko-polský pár Širůček, Floras, kteří prohráli hned ve svém prvním vystoupení s bulharskou dvojicí.

V dnešním programu jsem se i já úspěšně zařadil mezi kouče na tomto mistrovství, a to při zápase Míši Keroušové proti Italce BRACCO, který Míša s drobným zaváháním zvládla 4:1.

V zítřejším programu nás nejvíce bude zajímat vystoupení Týny proti Rusce MELNIKOVOVÉ, se kterou Týna prohrála ve Španělsku. Doufám, že zítra opět uvidíme stejnou Týnu jako při soutěžích  družstev, kde patřila mezi příjemná překvapení naší výpravy. Zápas začíná ve 13.40 místního času, tak nám držte palce. Dále se Denča pokusí zlepšit si svou bilanci, a to v soutěži útěchy. I zde doufáme v co nejlepší výsledek.