VERČA ŠIMŮNKOVÁ NA 2.MÍSTĚ VE FINÁLE B NA MISTROVSTVÍ ČR DOROSTENEK V HAVÍŘOVĚ

V neděli 11. října 2020 se v nedávno otevřeném Národním tréninkovém centru v Havířově uskutečnilo odložené Mistrovství ČR jednotlivců dorostenek pro rok 2020. Naše slavojácké barvy zde reprezentovala Verča Šimůnková pod vedením Milušky Kocové a vybojovala pěkné 2. místo ve finále B dvouhry dorostenek.

Verča byla nasazená přímo do hlavní soutěže, kde v 1.kole narazila na L.Glückovou z Moravského Berouna. Verča vyhrála úvodní dva sety, soupeřka srovnala na 2:2 a o všem se rozhodovalo v pátém setu. Verča vedla 7:5 a 9:8, ale ve vyrovnané koncovce bohužel prohrála 9:11. V šestém setu již byla jistější soupeřka a po porážce 6:11 prohrála Verča 2:4.

Verča si vše vynahradila ve finále B, kde postupně porazila L.Juchelkovou ze Vsetína, A.Jungwirthovou ze Sparty a T.Čížovou z Vlašimi, všechny 3:0. Probojovala se tak až do finále, kde na Verču čekala A.Zoubková z Hradce Králové. Verča si bohužel nedokázala poradit se sendvičem na obou stranách soupeřčiny rakety a po porážce 0:3 obsadila 2. místo ve finále B dvouhry dorostenek (celkově 18. místo), k čemuž Verče blahopřejeme.