VERČA ŠIMŮNKOVÁ OPĚT NA 3.MÍSTĚ V TURNAJI KATEGORIE B NA BTM ČR DOROSTU V JABLONCI NAD NISOU

V sobotu 4. ledna 2020 se v Jablonci nad Nisou uskutečnil další Bodovací turnaj mládeže ČR kategorie dorostu, pořádaný jako Velká cena města Jablonce nad Nisou. V konkurenci 126 dorostenců a 66 dorostenek reprezentovali naše barvy Verča Šimůnková v turnaji B dorostenek a Vašek Nádvorník a Vojta Matouš v turnaji B dorostenců. Velmi pěkného výsledku dosáhla Verča Šimůnková, která vybojovala 3. místo v turnaji B dorostenek a opět se tak kvalifikovala na příští turnaj do turnaje A.

Vašek Nádvorník startoval v turnaji B dorostenců. V úvodní dvouhře sice prohrál s Kamilem Kuchtou z TTC Ostrava 2016 1:3 na sety, ale jelikož v dalším zápase porazil Davida Veseckého ze Slaného 3:0, postoupil do 2.stupně. Zde nejprve porazil Richarda Jehně z Tábora 3:0. Ve 2.kole Vašek prohrál ve vyrovnaném zápase s Davidem Čenovským z Jaroměře 9:11 v pátém setu.  Pro Vojtu Matouše šlo o první zkušenost s BTM ČR. Vojta prohrál s Jiřím Vohryzkou z Toužimi a s Alešem Zukalem z Blanska, s oběma 0:3 a obsadil třetí, nepostupové místo ve skupině.

Verča Šimůnková v turnaji B dorostenek sice v základní skupině prohrála s Adélou Zoubkovou z Hradce Králové 9:11 v pátém setu a postoupila tak z 2. místa do hlavní soutěže. Zde Verča nejprve porazila Kristýnu Bajgerovou z TJ Ostrava KST 3:0, ve 2.kole vybojovala zápas s první nasazenou turnaje B Adélou Sazimovou z SK Dobré, ve kterém zvítězila 12:10 v pátém setu. Ve čtvrtfinále Verča porazila Markétu Doležalovou z Ústí nad Orlicí 3:0 a probojovala se tak do semifinále, ve kterém sice prohrála 0:3 s Karolínou Strnadovou z Velkých Popovic, ale i tak Verča obsadila velmi pěkné 3.místo a opět si vybojovala postup do turnaje A, k čemuž jí blahopřejeme.

Výsledky turnaje naleznete:

https://www.tournamentsoftware.com/find?StartDate=2020-01-04&EndDate=2020-01-04&Distance=15&page=1&CountryCode=CZE

Velka_cena_Prahy_logo_mensi.png