6. MÍSTO DOROSTENEK NA MISTROVSTVÍ ČR DRUŽSTEV V OSTRAVĚ

V neděli 30. března 2014 se v Ostravě uskutečnilo Mistrovství ČR družstev dorostu. Slavojácké barvy hájilo družstvo dorostenek ve složení Klárka Diblíková a Natálka Vlčková. Před startem soutěží bylo cílem našeho družstva umístění do 8. místa.

Přestože jsme byli mezi nasazenými týmy, byl na nás los krutý, čekalo nás deváté nasazené družstvo SK Frýdlant nad Ostravicí. Úvodní dvouhru zvládla Klárka s Andreou Daňovou celkem v pohodě a po vítězství 3:0 na sety jsme se ujali vedení. Ve druhé dvouhře nastoupila Natálka proti Markétě Rusnákové, se kterou naposledy prohrála 0:3. Začátek vypadal podobně a soupeřka po dvou setech vedla 2:0. V dalších setech přestala Natálka spěchat a kazit a vyrovnala stav na 2:2 na sety. V rozhodující sadě se vedení střídalo téměř po každé změně podání, a tak se zápas dostal do koncovky, ve které Natálka nepospíchala, nechala soupeřku též něco zkazit a vyhrála 11:9 a 3:2 na sety. Následovala čtyřhra, ve které naše holky vyhrály úvodní dva sety a ve třetím vedly již 7:3. Za tohoto stavu si trenérka soupeře, Maruška Hrachová vzala time out. Po návratu ke stolu naše holky skazily dva míče, trochu znervózněly a soupeřky obrátily vývoj setu ve svůj prospěch a zvítězily 9:11. Čtvrtý set byl však opět v naší režii a po vítězství 11:7 a 3:1 postoupily holky do čtvrtfinále.

Ve čtvrtfinále jsme narazili na první nasazený tým SKST Hodonín A. Toto utkání se nám příliš nepovedlo. V utkání, ve kterém jsme neměli, co ztratit, působily naše holky příliš zakřiknutě. V první dvouhře prohrála Naty s Lucií Ivanovou 0:3, kdy v úvodních setech vždy vstoupila do hry aktivně, vedla např. 5:1, ale v rozhodujících chvílích soupeřka vždy ukázala své kvality. Klárce s Verčou Kmeťovou se nepovedl vstup do prvního setu, kdy prohrávala již 0:9, dokázala sice stáhnout na 6:9, ale to bylo vše. Jelikož i v dalších setech měla soupeřka zápas pod kontrolou a zvítězila výsledkem 0:3. Pouze ve čtyřhře dokázala naše děvčata konkurovat svým soupeřkám. Holky vyhrály první a třetí set, ale soupeřky vždy dokázaly srovnat. V rozhodujícím setu jsme vedli 4:1 a za tohoto stavu si Janko Medvecký, trenér soupeřek, vzal time out. Poté již na stole existovalo jedno družstvo, a to družstvo Hodonína, které po vítězství 6:11 a 2:3 postoupilo do semifinále.

Na nás čekal souboj o 5. - 8. místo proti soupeřkám z SK Dobré. V úvodní dvouhře nastoupila Klárka proti Monice Rozínkové. Klárka měla zápas zcela pod kontrolou a, i přes drobné zaváhání na začátku druhéhu setu, zvítězila 3:0 na sety. Ve druhé dvouhře se schylovalo k překvapení, kdy Naty nastoupila proti favorizované Kačce Rozínkové. Úvodní set byl vyrovaný do stavu 7:7, kdy Naty uspěchala několik míčů a nakonec set prohrála 7:11. I druhý set byl vyrovnaný, Naty méně pospíchala a dovedla tak set do koncovky, ve které bohužel prohrála 11:13. Ve třetím setu Natálka konečně začala plnit pokyny a vyhrála jednoznačně 11:3. Ve čtrtém setu se opět rozhodovalo v koncovce, ve které opět vyhrála soupeřka a po vítězství 1:3, tak srovnala stav utkání na 1:1. Na řadu přišla opět čtyřhra, kdy proti nám nastoupil pár Kačka Rozínková, Aneta Doucková. Úvodní dva sety byly zcela v režii našich děvčat, a když ve třetím setu vedly 8:4, vypadalo to nadějně. Bohužel jsme se dostali do koncovky, ve které byly soupeřky úspěšnější. Ve čtvrtém setu se též tozhodovalo v koncovce, kdy naše holky byly trochu odvážnější a zvítězily 12:10 a 3:1 na sety. V další dvouhře čekala na Klárku Kačka Rozínková, se kterou pravděpodobně ještě nevyhrála. Po úvodních dvou vítězných setech se ve třetím rozhodovalo v koncovce., ve které Klárka zlepšeným příjmem a dobrým unisťováním míčů nutila soupeřku k chybám a po vítězství 14:12 a 3:0 získala třetí bod pro naše družstvo.

V závečném utkání o 5. místo se holky střetli se soupeřkami z SKST Dubňany. Rozhodující moment celého utkání přišel v prvním setu úvodní dvouhry Klárky s Barčou Blechovou. Klárka vedla již 8:2 a 10:6, ale bohužel dostala strach z vítězství, nedokázala tento stav dotáhnout do vítězného konce a prohrála 12:14. V dalších setech již byla příliš pasivní, soupeřka si více věřila a Klárka prohrála 0:3 na sety. Ve druhé dvouhře čekala na Natálku obranářka Markéta Ševčíková. Naty si bohužel nedokázala poradit především s jejím materiálem a prohrála celkem jasně 0:3. Za tohoto stavu nastoupily holky do čtyřhry. Úvodní sety byly hodně ovlivněny předchozími neúspěchy ve dvouhře, ale ve třetím setu holky zabojovaly a vyhrály s přehledem 11:5. Čtvrtý set byl opět vyrovnaný, pouze soupeřky byly odvážnější a důraznější a po vítězství 9:11 vybojovaly vítězství nejen v této čtyřhřa, ale i celém utkání.

Konečné 6. místo je velmi pěkným výsledkem, za které bych chtěl Klárce s Natálkou poblahopřát a samozřejmě jim děkuji za úspěšnou reprezentaci slavojáckých barev.