LUKÁŠ REK NA 2. MÍSTĚ V SOUTĚŽI ÚTĚCHY MLADŠÍCH ŽÁKŮ NA BTM ČR V LIBERCI

V sobotu 4. ledna 2020 se v Liberci uskutečnil další Bodovací turnaj mládeže ČR mladšího žactva pořádaný jako Velká cena Liberce. V konkurenci 112 mladších žáků a 58 mladších žákyň měly naše barvy velké zastoupení. V turnaji A mladších žáků startoval Lukáš Rek, v turnaji A mladších žákyň startovala Adélka Mikešová, v turnaji B mladších žákyň jsme měli dokonce tři zástupkyně: Hanku KodetovouEvičku Havlíčkovou Elišku Slavíčkovou a v turnaji B mladších žáků nás reprezentoval  Nathan Cafmeyer. Nejlepších výsledků nakonec dosáhl Lukáš Rek, kterí obsadil v soutěži útěchy turnaje A mladších žáků pěkné 2.místo.

Lukáš Rek startoval již tradičně v turnaji A mladších žáků. Ve skupině Lukáš nejprve zvítězil nad Ondřejem Chomou z České Lípy 3:0. V dalším zápase sehrál Lukáš výborný zápas s Davidem Sochorem ze Sparty Praha, ve kterém nakonec prohrál 2:3. V zápase o postup do hlavní soutěže s Lukášem Búřilem z Nového Lískovce prohrál Lukáš 1:3, když za stavu 1:1 na sety prohrál ve dvou koncovkách. V soutěži útěchy Lukáš nejprve porazil Erika Přečka z Havířova 3:0, následně Petra Sáblíka z Havlíčkova Brodu 3:1 a v semifinále Jan Gabriela z České Lípy 3:0. Ve finále soutěže útěchy již nestačil na Vojtěcha Jirouta z Heřmanova Městce a po porážce 1:3 obsadil pěkné 2.místo, čímž si opět zajistil účast v turnaji A i na příštím BTM ČR. 

Adélka Mikešová měla premiéru v turnaji A mladších žákyň. Adélka ve skupině prohrála s Věrou Jaramillo z Plzně, s Michaelou Rohovou z Humpolce a s první nasazenou hráčkou turnaje Magdalénou Ščibrániovou z Havířova, se všemi 0:3. Nejlepší zápas sehrála Adélka v soutěži útěchy, kdy v 1.kole prohrála s Romanou Glückovou z Moravského Berouna 1:3. Ve čtyřhře s Anežkou Truněčkovou z Hradce Králové prohrály s dvojicí Veronika Janů, Michaela Rohová z Humpolce ve vyrovnaném zápase 1:3.  

V turnaji B mladších žáků postoupil Nathan Cafmeyer z druhého místa, když porazil sedmého nasazeného Matěje Landu z Hradce Králové 11:9 v pátém setu a prohrál s Pavlem Plíškem z Benešova 1:3. Ve 2.stupni nejprve porazil Dominika Faltuse z Liberce 3:0 a ve 2.kole prohrál 0:3 s Petrem Kovaříkem z Nového Lískovce.

V turnaji B mladších žákyň postoupily všechny tři naše hráčky ze základní skupiny. Evička Havlíčková postoupila ze skupiny z druhého místa. V hlavní soutěži nejprve porazila Annu Voráčovou z Kladna 3:0 a v osmifinále prohrála s Janou Csizmáziovou z Turnova 0:3. Eliška Slavíčková byla v turnaji jako druhá nasazená a ze skupiny postoupila z prvního místa. V dalších bojích porazila Dorotu Ferbasovou z Hradce Králové 3:1 a ve čtvrtfinále prohrála s Adélou Noskovou ze Sparty 0:3. Hanka Kodetová byla třetí nasazenou hráčkou turnaje a též postoupila ze skupiny z prvního místa. V osmifinále porazila Nikolu Pytlounovou z Liberce 3:1 a ve čtvrtfinále bohužel narazila na pozdější vítězku Terezu Novotnou z Lhenic, se kterou prohrála 5:11 v pátém setu.

Výsledky turnaje naleznete:

https://www.tournamentsoftware.com/find?StartDate=2020-01-04&EndDate=2020-01-04&Distance=15&page=1&CountryCode=CZE

Velka_cena_Prahy_logo_mensi.png